ricco24
27.05.13,09:19
Chcem sa spýtať či je tu nejaký šikovný účtovník ktorý popri vedení účtovníctva vie poradiť aj s optimalizáciou odvodov, daní a podobných vecí. Ide mi napríklad o rôzne "triky", samozrejme legálne. Napríklad bývalí minister fin. Mihál mal prednášku kde ukazoval spôsob akým platí mesačné odvody dokopy vo výške asi 10e. Má založenú sro a živnosť a krížovím systémom si to takto optimalizoval.

Popravde som moc nepochopil ako to presne má spravené (však som ani neni účtovník) a práve preto by som potreboval niekoho kto by takéto riešenia vedel aj navrhnúť. Povedať samozrejme aj nevýhody takýchto riešení a podobne.

Nevýhodami myslím napríkad to že viem že sa dá upraviť platba do zdravotky cca na 5e mesačne ak si ju upravím na obmedzenú zdrav. starostlivosť.
avalik
27.05.13,07:21
mozes upresnit pojem "obmedzenú zdrav. starostlivosť"?
ricco24
27.05.13,07:29
Niektorí moji známi si upravili zdravotnú starostlivosť takýmto spôsobom. To znamená že do zdravotky sa odvádza nižšia suma no preplácaš si viac úkonov u lekárov. Preto si treba zvážiť či sa to oplatí alebo nie.
KEJKA
27.05.13,07:48
a kedy mal tú prednášku? lebo niečo platilo vtedy a iné platí teraz.
KEJKA
27.05.13,07:49
založ sro a máš po probléme.
ricco24
27.05.13,07:53
Prednášku mal minulý štvrtok.
ricco24
27.05.13,07:54
Toto som presne nepochopil. Ja mám založenú sro, no neviem čo to má spoločné s tým že mám po probléme.

Optimalizáciu daní a odvodov potrebujem tak či tak.
KEJKA
27.05.13,07:58
odvody platíš ako živnostník, nie ako sro. V sro platíš odvody len za zamestnancov a zamestnať sa môžeš hoci len na hodinu denne-mesačne.
avalik
27.05.13,08:03
zakon nepozna pojem "obmedzena zdravotna starostlivost"

zdravotne poisteny musi byt kazdy - zalezi vsak ci si plati sam, alebo ako zamestnanec, SZCO alebo je platitelom stat ..... a tiez z akeho vymeriavacieho zakladu

a "preplacanie viac ukonov u lekarov" - pripada do uvahy len v nejakych sukromnych centrach a ambulanciach, ktore bud nemaju zmluvy s poistovnami, alebo poskytuju nadstandardne sluzby nehradene z verejneho zdravotneho poistenie
ricco24
27.05.13,08:04
Chápem že ste to zobrali so zameraním hľavne na tie odvody no ja by som to potreboval komplexne. Teda dane, odvody atď.
ricco24
27.05.13,08:11
Samozrejme o toto sa nejdem hádať, ja som sem písal len to ako mi to bolo podané o známych ktorí tie platby majú znížené. Práve preto hladám nejakého šikovného účtovníka, najlepšie z BA ktorý by sa mi to povysvetloval a postaral sa mi o to.
KEJKA
27.05.13,09:01
na odvody bolo zamerané zadanie. Optimalizovať v súlade so zákonom sa dá na základe poznania firmy, podmienok, účtovných prípadov. Takže naozaj sa musíš obrátiť na svoju účtovníčku, prípadne ju vymeniť. Nikto ti však "daňovú povinnosť "nevynuluje" taká optimalizácia v súlade so zákonom neexistuje.