Janiela
27.05.13,09:35
Som znechutená - dnes mi volala pani so slovenskej sporiteľni. Potrebovala sa rozprávať s mojim synom, ohľadom zaslanej ponuky na úver vo výške 300 EUR. Len tak poštou zaslali ponuku na úver a "prečo sa neozýva". Syn má 19 rokov, je denným študentom na VŠ a samozrejme nie je zárobkovo činný. Koho v banke to trápi, že?

Chcem len poukázať na nekonečnú drzosť bánk. Za účelom zisku, lákajú deti, ktoré z vreckového nedokážu uhrádzať úroky ani samotnú istinu. Zaplatí - kto iný ako rodič.
Budem sa musieť so synom vážne porozprávať a vysvetliť mu zmysel úverov.

Máte podobné skúsenosti??
Tweety
27.05.13,07:45
Určite sa bol informovať o možnosti, keď pani išla takpovediac na istotu. Ako sa hovorí, biznis je biznis.
BXLmiami
27.05.13,07:46
19 ročný syn nie je dieťa a prebraté to má byť od malička.V USA automaticky dostane poštou kreditku z každej banky každý američan,ktorý dovrši 16 rokov.Toto príde aj k nám.
Žabinka
27.05.13,07:48
Tiež máme podobnú skúsenosť, a tiež so slsp. Milú pani som neslušne poslala do ... Najprv vyvolávala priamo synovi, potom som raz prevzala telefonát ja, lebo syn už bol nešťastný, keď jej nevedel odporovať, a vybavila som ju za veľmi krátku chvíľu.. Ja som inak mierny človek, ale len odtiaľ-potiaľ..
Žabinka
27.05.13,07:51
19 ročný syn nie je dieťa a prebraté to má byť od malička.V USA automaticky dostane poštou kreditku z každej banky každý američan,ktorý dovrši 16 rokov.Toto príde aj k nám.
To máš pravdu, že od určitého veku už nie je dieťa, ide však o neskutočnú dotieravosť a drzosť pracovníkov bánk, to, ako vystupovať sa od USA pracovníkov ešte nenaučili.. Aj cez "mŕtvoly", to je ich krédo..
BXLmiami
27.05.13,08:22
Tak oni nevystupujú,jednoducho im to poštou pošlú aj s limitom,ktorý môžu minúť.A nikto to nerieši okrem rodičov následne.Príde na meno šestnástky a je.Toto našťastie ešte tu nemáme,ale myslím,že je to otázka času.
Janiela
27.05.13,11:17
Svojho času sme spolu so zavedením internetu dostávali aj bezplatný antivír, ktorý bol len na tri mesiace. Neskôr, ak sme ho nezrušili, tak nám veselo začali účtovať.
S úverom sa mi to zdá podobné.
Nenažranosť bánk.
Janiela
27.05.13,11:21
[QUOTE="BXLmiami"]19 ročný syn nie je dieťa a prebraté to má byť od malička.V USA automaticky dostane poštou kreditku z každej banky každý američan,ktorý dovrši 16 rokov.Toto príde aj k nám.[/QUOTE

Teda, bavili sme sa o úveroch, ale nikdy by mi nenapadlo, že mu budú banky niečo vnucovať. Volali dokonca ani nie jeho tel číslo, ale na moje. Oba platím ja.

Môj osobný názor - aj 19-ročného syna treba usmerniť.
A to s tou kreditkou - to je strašné. Nie som si istá, či z tj slávnej Ameriky prichádza prichádza vôbec niečo dobré.
arizona
27.05.13,11:23
Aj ked ma 19 rokov a je dospely,je predsa len bez prijmu,takze platit by nemal ako. By ma zaujimalo, ci si aj taketo veci banky zistuju.

Alebo im ide ozaj len o to,aby co najviac obyvatelstva dostali do pazurov exekutorom?
Tak ako vela dochodcov naletelo na pozicky od nebankoviek, tak budu teraz banky polovat aj na decka, ktore este len vstupuju do zivota?
kukučka
27.05.13,11:32
Určite nechcem nikoho uraziť, ale žiada sa mi napísať: Dobré ráno, stará mama!
A ešte napíšem jednu otázku: koľko hodín denne pri vypnutej telke trávite spolu celá rodina?
pavol54
27.05.13,11:46
Dnes sa životné poistky lovia priamo v pôrodnici, dobre že nie na sále, krčmári zadarmo lievajú kofolu a iné nealko deviatakom pri rozlúčke na konci posledného roku, prečo by to nemohli robiť banky podstatné je " Uloviť do pasce"
BXLmiami
27.05.13,12:04
No,pamatám sa ked boli deti malé a prišli sme prvý raz na chatu s točitým strmým schodisko,prvú hodinu sme venovali tomu,aby sme ich naučili dôkladne-po zadku-zísť dole.Toto je niečo podobné.Jednoducho deti musia vedieť narábať s peniazmi,musia vedieť o kreditkách a pôžičkách a musia sa to podrobne a dôkladne dozvedieť nie ked sú dospelé-19-ale ked sú malé.Tiež si pamatám na situáciu ked moja dcéra prvý raz šla na dlhšie z domu-18 rokov-a po týždni mi volala,že:Mami,som poistená na dôchodok?Jednoducho ju nové kamarátky v jej veku upozornili,že má na to myslieť ked pracuje.Toto je rozdiel vo výchove a treba si to uvedomiť.
Janiela
27.05.13,12:25
Nechcela som som preberať výchovu detí. Môj syn má od prvej triedy na ZŠ pravidelné vreckové, telefón si platí na polovicu, dokonca si ani nepamätám, kedy som mu naposledy niečo kupovala, šetrí si z vreckového a teraz zo štipendia. Telka u nás nemá miesto. My sme so synom sami dvaja, takže sa mu venujem aj ako otec aj ak mama.

Samozrejme, ruku do ohňa za dieťa nemôže dať žiadny rodič, ja som sa len pozastavila nad nenažranosťu a chamtivosťou bánk, kam ešte chcú zájsť vo svojej nenásytnosti.
Som rada, že mám uvedomelého syna, ale ... ako hovorím, ruku do ohňa nemôže dať nikto a v slabej chvľke sa môže stať hocičo.
BXLmiami
27.05.13,12:32
To nebolo na Tvoju adresu,to bolo v rámci debaty všeobecne,na upozornenie,pretože všetko čo je von môžeme časom čakať u nás a my na to nie sme veľmi pripravení.
Janiela
27.05.13,12:59
To nebolo na Tvoju adresu,to bolo v rámci debaty všeobecne,na upozornenie,pretože všetko čo je von môžeme časom čakať u nás a my na to nie sme veľmi pripravení.

Tak ako vravíš, vo všetkom sa človek snaží, ale s úvermi, to musím priznať, na to som teda pripravená nebola. A aj preto som tu zadala debatku.

Teraz trochu mimo témy:
niekedy pri káve čítam Poradu a nikdy neviem, čo sa mi môže zísť. Napr: v sobotu som mala PC zavírený "vírusom ministerstva vnútra!. Nebyť toho, že čítam Poradu, nabetón by som platila a stresovala.

Naspäť k téme:
So synom som to už stihla prebrať :-)