Silkov
11.03.06,11:09
Zamestnanec za SK firmu pracujúci v Nemecku (SK prevádzka) mal zrazené preddavky na daň. Pracoval tam celý rok 2005.
Otázka: ak použijem metódu vyňatia, kde si uplatní preddavky (riadok 60 alebo 61 DP typu A) a vôbec môže?....
Ako to je.
Prosím......
DanielaSL
11.03.06,12:41
Ak pracuje v slovenskej firme - aspoň tak tomu z tvojej otázky rozumiem, ale chodí do Nemecka na pracovné cesty, tak robí normálne klasické slovenské daňové priznanie. Príjem ani nezapočítava , ani nevyníma.
Johanka
11.03.06,13:27
Druhá možnosť je, že je vyslaný slovenským zamestnávateľom na viac ako 183 dní, potom sa preddavky odvádzajú v Nemecku. Treba jasne doplniť zadanie.
Tretia možnosť je , že SK zamestnávateľ má v Nemecku organizačnú zložku, v ktorej je zamestnaný. Potom sa tiež preddavky platia v Nemecku.
Najhoršie je, že zamestnanci veľakrát ani netušia, u koho vlastne robia.:confused:
Silkov
11.03.06,19:17
Daniela, Johanka a iný ak môžte tak mi pomôžte s týmto prípadom.
Klient je vyslaný slovenským zamestnávateľom na viac ako 183 dní, preddavky sa odvádzajú v Nemecku.
Vo firme mi povedali, že mám použiť metódu vyňatia, dokonca si môže uplatniť aj daňový bónus na dieťa ale neviem či si môže uplatniť zrazené preddavky v Nemecku (riadok 60 alebo 61 DP typu A) a vôbec môže?....
DanielaSL
11.03.06,19:43
Daniela, Johanka a iný ak môžte tak mi pomôžte s týmto prípadom.
Klient je vyslaný slovenským zamestnávateľom na viac ako 183 dní, preddavky sa odvádzajú v Nemecku.
Vo firme mi povedali, že mám použiť metódu vyňatia, dokonca si môže uplatniť aj daňový bónus na dieťa ale neviem či si môže uplatniť zrazené preddavky v Nemecku (riadok 60 alebo 61 DP typu A) a vôbec môže?....

Zrazené preddavky v Nemecku si neuplatňuješ. Na Slovensku ti vyjde daň 0,-Sk. Slovensko ti nevráti daň, ktorá bola odvedená v Nemecku.
Silkov
11.03.06,19:56
A daňový bonus na dieťa si môže uplatniť?
Johanka
11.03.06,20:08
Zrazené preddavky zaplatené v Nemecku neuvádzaš v slovenskom DP. Nemáš kde, lebo s SRN máme v zmluve (ako si už správne uviedla) vyňatie príjmov. Na riadku 61 uvádazaš iba preddavky na daň zrazené z príjmov v SR. Možno Ťa k tomu zvádza poznámka č.11 v DP typ A, ktorá je ale nesprávna. Je to uverejnené aj na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) ako oznámenie o chybe.
Daňový bonus mu môžeš uplatniť v prípade, že spĺňa všetky podmienky uvedené v § 33 ZoDP.
Ane
11.03.06,22:29
Poradí mi niekto čo z príjmami z pracovného pomeru v Írsku a Anglicku
Silkov
12.03.06,02:26
Johanka alebo iný prosím Vás prešla som celu stránku www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) a nejako to čo píšu o tej oprave č11 v DP typ A. nemôžem pohľadať. Prosím nasmerujte ma.....
Silkov
12.03.06,02:53
Johanka alebo iný prosím Vás prešla som celu stránku www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) a nejako to čo píšu o tej oprave č11 v DP typ A. nemôžem pohľadať. Prosím nasmerujte ma.....

Už som to našla dík.

Chcem si len overiť.
Ak je klient celý rok 2005 v Nemecku tak kurzuje všetký položky z potvrdenia od zamestnávateľa priemerom celého roka.
Ak je tam časť roka tak každý príslušný mesiac čo tam pôsobil kurz príslušných mesiacov zpriemerovať. napr. 6-10 mesiac, kurz priemer mesiaca za mesiace 6,7,8,9,10 a to všetko sčítať a deliť počtom mesiacov - 5.....
DanielaSL
12.03.06,06:34
Poradí mi niekto čo z príjmami z pracovného pomeru v Írsku a Anglicku
Príjem z pracovného pomeru v Írsku sa v DP započítava , príjem z Anglicka je príjem vyňatý. V každom prípade rezident Slovenska si musí podať DP nielen v spomínanom štáte , ale aj na Slovensku.
Johanka
12.03.06,12:12
Poradí mi niekto čo z príjmami z pracovného pomeru v Írsku a Anglicku
Súhlasím s Danielkou, len opravím, že pri príjmoch z Írska sa započítava daň zaplatená v Írsku na daňovú povinnosť , ktorá vznikne v DP podanom v SR.
Do DP podaného v SR musíš uviesť tzv. celosvetové príjmy. Pri výpočte sa potom postupuje podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, podpísanou s tou-ktorou krajinou.
Ane, trocha skús pohľadať témy súvisiace so zdaňovaním príjmov zo zahraničia. Je tu veľa konkrétnych príkladov. Ak nenájdeš nič vhodné, napíš konkrétne čísla - hrubá mzda, zaplatené poistné a zrazená daň ;) .
Ane
12.03.06,19:22
Ďakujem DanielaSĽ a Johanka. Nie som ešte tak zbehlá na porade. Registrovala som sa len nedávno. Niečo som si už naštudovala z literatúry ale tu je to fajn overiť a doplniť vedomosti spoločne.
Santal11
24.02.10,08:19
Dobry den, neviem na koho sa mam s danym problemom obratit.
Sme slovenska firma, ktora ma dcersku firmu v ceskej republike.
Nasi veduci pracovnici maju pracovat na zaklade dohody o pracovnej cinnosti v ceskej dcerskej firme - riadit ludi v cechach.
Ako mam v tomto pripade postupovat co sa tyka formularov E101 a pod? Kolegyne z ciech nam povedali, ze nasi ludia nemusia mat formular E101 nakolko v cechach sa neplatia odvody z dohod. Ake by bolo pre nas najlepsie riesenie, co sa tyka odvodou a formularov?
Vopred dakujem za vsetky rady.