portal
27.05.13,11:42
Zamestnanec doniesol blocek z cerpacej stanice OMV kde tankoval pohonne hmoty; platil svojou sukromnou visa kartou; na tomto blociku vsak nie je nikde zmienka o DPH (ani sadzba, ani suma v EUR); blocek obsahuje pocet natankovanych litrov, cenu za liter a celkovu sumu.
Stretli ste sa uz s takymto niecim? (zeby omv v hlavnom meste nebolo platcom dane mi pride nepravdepodobne - dokonca doniesol taketo blocky dva; z dvoch roznych CS).
Kedze blocek neobsahuje udaje o DPH - nie je danovym dokladom a teda si nemozem uplatit DPH? (rozmyslam spravne? alebo mozem dph dopocitat, uplatnit a tento doklad k tomu dolozit?)
Tweety
27.05.13,09:54
AK tam dph nie je, tak čo odpočítaš?
portal
27.05.13,10:29
no prave som zistila ze dotycny mi nedoniesol komplet blok, ze na spodnej casti, za reklamou bola rozpocitana dan - zatial sa mi ale nepodarilo zistit ci tuto cast ma alebo nie - dan si viem rucne dopocitat, otazne je ci je to danovo uznatelny doklad? dan ako taka sattu odvedena bola...
resta
27.05.13,10:31
nie je to náhodou dodatočne vystavený doklad? ako kópia a neslúži pre daňové účely? Lebo žeby neboli plátci DPH, to sa mi nezdá...
portal
27.05.13,10:37
pisala som uz nizsie tweety, zamestnanec doniesol len cast bloku - proste len hornu polovicku; a teraz zasa neviem co s tym (kedze dan statu odvedena bola, len mne proste chyba kus dokladu a neviem co ho dostanem alebo nie )