cinky16
27.05.13,09:29
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť v jednej veci: Ako je najlepšie vystaviť faktúru ak sme prepravná spoločnosť a slovenská firma si u nás objedná prepravu svojho tovaru do Švajčiarska, ktoré nie je v EÚ. Faktúru vystavujeme s DPH pre slovenskú firmu? alebo bez DPH? alebo postupovat podla paragrafu 47 ods. 6 zákona o DPH? a ak prefakturujeme clo, ide na clo dan? alebo nie...
Prosím o radu veľmi by mi to pomohlo. Neviem, ci ste sa uz stretli s niecim podobnym..
DAkujem
a_je_to
27.05.13,13:48
Preprava, aj ďalšie služby /nakládka a pod. / spojené s vývozom tovaru do tretích krajín sú oslobodené od DPH podľa § 47/6 ZoDPH. Ale musí byť doložené, že tovar skončil v treťom štáte. Clo a DPH pri vývoze platí príjemca tovaru z colnej hodnoty tovaru, ku ktorej sa pripočíta aj doprava tovaru, prepravca to neplatí, ale dovozca. Na faktúre musí byť uvedené, že Oslobodené - vývoz.