Xender
27.05.13,18:10
Dobrý deň,

neviem ako to funguje za rok 2013, preto budem rád, keď mi to niekto ozrejmí.

Som študent, okrem toho brigádujem v podniku, kde mám podpísanú zmluvu o brigádnickej práci študenta plus čestné prehlásenie o brigádnickej práci študenta.

Ako to je s daniami? Stŕhajú sa mi 12% aj 7%, pričom pri daňovom priznaní mi bude tých 12% vrátených?

A môžem mať 2 brigády? Ako je to vtedy s odvodmi.

Ďakujem za odpoveď
KEJKA
27.05.13,17:16
to ti nestrhajú dane ale odvody a tie ti nikto nevráti. Daň z príjmu je 19% a ak máš nižší mesačný zárobok ako je odpočitateľná suma, tak ti žiadna daň nevznikne a teda sa ani nemá čo vrátiť.
Doplním k 2 brigádam.
1. podpíše vyhlásenie ku mzde, takže sa uplatní odpočitateľná suma a daň je nižšia alebo dokonca nulová. odvody sa počítajú podľa toho, o akého študenta sa jedná a v akom veku.
2. vyhlásenie už podpísať nemôže, takže sa počítajú odvody ako v bode 1 - z brutto príjmu a daň sa vypočíta zo základu dane /brutto odmena po odpočítaní odvodov zam-ca/
Konkrétne % a varianty sú v inej porade-téme v prehľadnej tabuľke - hľadaj VELIČINY 2013
Ajucta
05.06.13,09:45
kolko moze student VŠ zarobit pocas brigady, aby mu nestrhli dan? ako je to, ak chce mat student aj druhu brigadu? kolko zo zarobku z druhej brigady bude musiet odvadzat statu? Dakujem za odpoved.
KEJKA
05.06.13,11:55
To ako rozmyšľaš? Daň sa nestrhne do zarobku cca 300 eur a to čo zarobi naviac podlieha dani.
Ajucta
05.06.13,15:52
pomylila som sa...myslela som, ako to je,ak ma student 2 brigady. z ktorej mu strhnu odvody a kolko?
KEJKA
05.06.13,16:07
doplnila som odpoveď