wazne
27.05.13,19:30
Rodičia žiaka, ktorý sa dostal do nemocnice, kvôli kopnutiu do rozkroku spolužiakom obvinili môjho syna (9 rokov), že šikanuje triedu a že podľa výpovede ich syna ho kopol on. Neskôr sa zistilo, že ho kopol iný, ale podľa tvrdení rodičov, poranenie mu spôsobilo viac kopov - nevedia kedy sa stali a naďalej trvajú na svojom pôvodnom tvrdení. Syn mi potvrdil, že sa v triede viakrát bili, skoro všetci chlapci triedy, ale že on tieto potyčky nevyvolával a že chlapca úmyselne nikdy nekopol. V žiackej knižke má len 1 a 1*, ani jednu 2. Na rodičovských združeniach a aj pri rozhovoroch s učiteľkami sme doteraz na neho počuli len samé superlatívy, aký je slušný, snaživý atď. Keď sme sa na RZ učiteliek pýtali, či vedia potvrdiť agresivitu syna, alebo čokoľvek z toho, čo tí rodičia tvrdili, vyslovili sa jednoznačne, že nie (triedna aj vychovávateľka v družine). Škola prijala uznesenie, že syn na konci školského roka bude hodnotený zníženou známkou zo správania 2 (uspokojivé), na základe obvinenia rodičov a pri rozhovore v riaditeľni sa podľa slov riaditeľky môj syn priznal. Syn je typ, ktorý kvôli pokoju dokáže ponechať veci na dospelých. Som dosť zúfalá pretože syn v spoločnosti iných detí, nikdy neprejavoval známky agresivity, bol vždy obľúbený. Z tábora v lete nám vychovávateľky tiež hovorili, aký je dobrý. Neviem, ako by som vedela dokázať jeho nevinu, Poradíte mi?
Ďakujem
Mária27
27.05.13,18:11
Dokazuje sa vina, nie nevina. Obvinený môže aj klamať, svedkovia musia hovoriť pravdu.
MarcoM
27.05.13,18:31
Riaditeľka vypočúvala syna bez zákonného zástupcu? Komické a neprijateľné. Treba sa sťažovať a povedať že ho k priznaniu donútili pod nátlakom. V prípade ak neprehodnotia obrátiť sa na súd so žalobou na ochranu dobrého mena.
wazne
27.05.13,18:33
viem, že sa dokazuje vina, ale svedkovia označili iného chlapca, nie môjho syna, predsa dotal tu 2. Ako ho obhájiť?
wazne
27.05.13,18:57
tvrdila, že to bol rozhovor a má na to právo. Existuje nejaký zákon, metodický pokyn, nariadenie, ktoré upravuje takýto postup? Hľadala som, zatiaľ som nič nenašla :(
blavaciko
28.05.13,06:59
Keď sa s riaditeľkou nedá rozprávať konktaktovať zriadovateľa a inšpekciu
wazne
29.05.13,06:32
Ďakujem za radu :)
Túto možnosť sme zvažovali. Keby sme nepoznali osobné prepojenia, už tak dávno spravíme, ale sme žiaľ na SR a školstvo nie je výnimkou blízkych a bližších ...
blavaciko
29.05.13,23:37
máš pravdu, žiaľ si na slovensku, no treba si uvedomiť, že aj tí známi majú nad sebou nadriadených, takže aj problémy s inšpekciou sa môžu dostať až na ministerstvo ;) netreba zabúdať, že práve inšpekcia môže celkom znepríjemniť dotáciu...