funny221
27.05.13,20:43
Dobry den, chcem sa opytat, ak vyhram nehnutelnost v dobrovolnej drazbe a povodny majitel nekomunikuje a nechce sa vystahovat, ake mozem v sucasnosti podniknut kroky? Ako sa najskor dostat do bytu? je mozna asistencia policie? a v pripade uspesneho napadnutia drazby povodnym majitelom, je mozne ziskat peniaze spat v celej vyske?
Dakujem
draik
27.05.13,18:59
Dáte návrh na súd o vypratanie a budete čakať, ako rozhodne. Bude to trvať mesiace, alebo rok-dva, podľa toho, ako to bude bývalý majiteľ komplikovať. Keď budete mať právoplatné a vykonateľné rozhodnutie, potom sa obrátite na exekútora. Medzitým môžte podať trestné oznámenie.
funny221
28.05.13,09:58
Dakujem za odpoved. Citala som starsie prispevky na tejto stranke ale myslela som si, ci sa nahodou nieco v sucastnosti nezmenilo co sa tyka pravnej stranky. Boli tu aj odpovede, ze je moznost vypojit elektrinu, vodu a pod. a ze vtedy by sa mal byvaly majitel vystahovat. Pride mi to trosku zvlastne v dnesnej dobe, ak clovek vydrazi vec, zaplati ju a tym padom sa stava jeho, ze by mal riesit take veci ako to, ze sa byvali majitel nechce vystahovat.... cize ziadne ine riesenie nie je, len tahanice po sudoch?
draik
28.05.13,12:33
Legálne nie. Odber elektriny nezrušíte, pretože zmluva o dodávke nie je viazaná na vlastníctvo nehnuteľnosti.