zdenulik 77
28.05.13,07:01
Moc ďakujem, toto viem, len problém je v tom, že mamička tú dovolenku potrebuje a zamestnávateľ má pocit, že 3 roky stačili. Tak som len cchela vedieť, či mi neunikol nejaký § na základe ktorého by jej ju musel zamestnávateľ poskytnúť. Jedná sa o to, že mamička má nastúpiť do roboty od začiatku augusta, ale škôlka je až od 1.9. A čo s dieťaťom! Dovolenka by to obdobie pokryla, len chýba pochopenie na tej druhej strane.
Pekný deň
KEJKA
29.05.13,15:26
ako som napísala, - mamička podá žiadosť, resp. oznámi čerpanie dovolenky 30 dní vopred a zam-eľ jej nusí vyhovieť, pokiaľ nie sú nejaké prevádzkové prekážky.
Pozri ZP.
našla som si čs, tak upravujem príspevok - citujem úuž to tu v inej téme zaznelo, preto som nepovažovala za potrebné to opakovať.
§ 113 ZP

(1) Zamestnávateľ môže určiť zamestnancovi čerpanie dovolenky, aj keď dosiaľ nesplnil podmienky na vznik nároku na dovolenku, ak možno predpokladať, že zamestnanec tieto podmienky splní do konca kalendárneho roka, v ktorom dovolenku čerpá, alebo do skončenia pracovného pomeru.

(2) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku v kalendárnom roku preto, že zamestnávateľ neurčí jej čerpanie, alebo pre prekážky v práci na strane zamestnanca, zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi dovolenku tak, aby sa skončila najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho roka. Ak zamestnávateľ neurčí zamestnancovi čerpanie dovolenky najneskôr do 30. júna nasledujúceho kalendárneho roka tak, aby zamestnanec vyčerpal dovolenku do konca tohto kalendárneho roka, čerpanie dovolenky si môže určiť zamestnanec. Toto čerpanie dovolenky je zamestnanec povinný oznámiť zamestnávateľovi písomne, najmenej 30 dní vopred; uvedená lehota môže byť so súhlasom zamestnávateľa skrátená.
Tweety
29.05.13,15:39
kde je toto uvedené v ZP?