julysak
28.05.13,09:11
Súčasne by toto malo ísť do SVB

a včera išlo na SOI :D :D

Správca má aj kotolňu =

pre bytový dom je výrobcom / odberateľom / dodavateľom tepla

(teoreticky teda technik kotolne vystaví fa technikovi správcu, ktorý ju skontroluje - ale musel by si pripadať ako debo, lebo v tej firme je IBA jeden technik - - - si varí verí a NEBUDE sa kontrolovať)

Musí túto fa technik správcu dať odsúhlasiť zástupcovi vlastníkov a až potom ju povolí vyplatiť výrobcovi tepla ?

Pre M J

IČO má jedno.
Ale konateľ vlani )14.6.2012) písal (kamarátov barak je do Silvestra u nich / potom možno prejde ku mne ) :
""
Spoločnosť XY je výrobcom, dodavateľom a zároveň aj odberateľom tepla a teplej vody preto nie je možné predložiť kópiu faktúry za položky spotreby vykurovania a teplej vody.""

A pri včerajšom rannom pomerne živom jednaní povedal, že samozrejme nám technik dá kopiu fa za UK 2011
- technik potom nemal čas
- potom, že musí ísť do archívu vyhľadať (lebo hl. účtovníčka takýto doklad nemá :D :D )
- po 2 hodinách sme sa dohodli, že mi technik zavolá, keď fa bude mať

- a na 51% teraz alebo neskôr čakám (stretli sme sa na ulici na obed a furt bol vytočený a urazený :D - - ale rozlúskne to URSO = načo by som sa ja s ním babral ) odpoveď, že ja ako nebývajúci (a nesprávca ) na ňu nemám nárok)

Tak skúsim posunúť tu
marjankaj
28.05.13,08:41
Ten "technik" má dve IČO? Sranduješ Milan?
julysak
28.05.13,12:24
Nesrandujem. Vážne to takto roky funguje :D

Kapišto ? Vlastníci sú pre neho stádo = v r. 2010 a 2011 napísal do rozpočítania tepla za UK (blbo si dal spotrebované množstvo, tak aby mu vyšla suma na ""faktúre"" ) 9 násobok jednotkovej ceny, čo mu určil URSO a rozdal to cca 1800 bytom :D

Ale ja nemôžem za to, že za 2 roky to 1800 ľudí "NEVIDELO"

PS
Skúšam posunúť
marjankaj
29.05.13,18:51
Tebe môže byť jedno, ako to majú v tej firme. SVB má(teda malo by mať)zmluvu o dodávke tepla s dodávateľom(nie s nejakým technikom) A podľa skutočne dodaného tepla do objektu by mala byť aj faktúra. A práve toto by sa malo rozpočítať medzi jednotlivé byty.
julysak
30.05.13,05:37
Majiteľ kotolne je aj správca - - už ROZUMIEŠ ?????????????????????????????????? = pochybujem, že je nejaká zmluva, kedže nemajú založené SVB
julysak
30.05.13,05:42
Vlani napísal konateľ, že kvôlivá tomu (súčasne je dodavateľ tepla aj správca = táže firma) nemôže dať kopiu faktúry za skutočne dodané teplo - - - nad 99 % si myslím, že neexistuje ani len "vnútropodniková fa"

PS
Možno by som mal zabehnúť na DU, lebo tam by ju mali vykazovať - - vykurujú aspoň 30-40 panelákov
julysak
30.05.13,05:43
Ja za mnou spravovaný BD mám normálne :
zmluva na teplo
zálohy
vyúčtovacia
Kvaka
05.06.13,17:29
Myslím, že taký doklad musí správca mať. Vlastníci bytov majú právo nahliadnuť do všetkých dokladov, týkajúcich sa správy domu. Čo správca ukáže, ak niekto príde? Ak bude tento doklad, potrebný na rozúčtovanie nákladov za teplo v rozpore s tým, čo ÚRSO nariadilo alebo usmernilo, môžete sa voči nemu odvolať.
julysak
05.06.13,18:13
vlani napísal konateľ trojjedinej sro : kotolňa,dodavateľ,správca)
že faktúru nemá
teraz ešte len bola schôdza o výpovedi zmluvy o správe sa niečo také našlo
momentálne si o všeličom píšem so sojkou, ursom aj šejkou - lebo Zolo nechcel "zmierlivú" slušnú dohodu, ale že budeme písať :D :D
URSO dalo na teplo 2011 okolo 0,05 (Zolovci si kvôli chybe inde buchli 0,5 ! )
URSO č.2 :
"
Na nespravne rozpocitanie mate pravo podat staznost odberatelovi tepla, pripadne na Statnu energeticku inspekciu, ktora zo zakona vykonava statny dozor nad dodrziavanim zakona c. 657/2004 Z. z. a prislusnych vseobecne zavaznych predpisov vydanych na jeho zaklade, teda aj nad sposobom rozpocitania podla vyhlasky c. 630/2005. Urad pre regulaciu sietovych odvetvi nema kompetencie na kontrolu rozpocitania tepla na vykurovanie
"
julysak
05.06.13,18:22
Janíčko.
Ten technik je dôležitý / univerzál :
- pre kotolňu
- pre dodavateľa
- pre správcu

a on jediný tomu rozumie (teda okrem mňa :D :D )