veronika 123
27.05.13,12:48
Prosím Vás , poraďte mi ako mám v Oberone JÚ zaúčtovať dobropis, ešte som to nerobila. V marci mi prišla faktúra, ktorú som zaúčtovala v knihe záväzkov. Dnes(27.5.2013) mi prišiel dobropis k k tej marcovej faktúre s dátumom vystavenia 30.4.2013. Zaúčtujem to tiež v knihe záväzkov...aký mám k tomu uviesť typ DPH ?,a čo s tým ďalej ? musím podať dodatočné DP DPH ale za ktorý mesiac ? prosím o radu
Melnick
28.05.13,02:04
Účtuješ tiež v knihe záväzkov a vyberieš si typ dokladu "Dobropis", ale v položkách musíš uviesť v kolonke množstvo, mínusovú hodnotu. Pozor !!! -NIE MÍNUSOVÚ CENU . Typ : oprava odpočítanej dane do r. 28(+) a mesiac DDP DPH - apríl.( za predpokladu, že si mesačný platiteľ.)

Prečo sa tak zdráhaš DDP DPH ? Veď o nič nejde. Tak toto blbé zaraďovanie odpovede ma uistilo, že Porade mám dať pá,pa.
veronika 123
28.05.13,11:18
Ďakujem, ale teraz čo mám robiť keď na chybu sa prišlo 24.5.2013 a firma mi poslala dobropis s dátumom vystavenia 30.4.2013 a dobropis mi prišiel včera. Mám im volať , aby zmenili dátum alebo podať dodatočné DP za apríl? Ako si potom ten dobropis zúčtujem s riadnou FA lebo sa jedná iba o o časť položky ,ďakujem za radu.

Tak som volala teraz do tej Firmy a pani mi povedala , že mi nemôže prerobiť ten dobropis pretože sú tiež mesačný platitelia a , že si to kľudne môžem zaradiť do mája keď mi to prišlo 27.5.2013, že by to nemal byť problém...tak čo teraz ?????
veronika 123
29.05.13,06:45
OK...takže DDP DPH...ja sa nezdráham len zisťujem lebo som sa s dobropisom ešte nestretla. Dúfam, že s tým pá,pá to nemyslíš vážne. Tvoje rady sú pre mňa veľmi užitočné. !