Letko
28.05.13,10:55
Ahojte,

mám Nokiu E66 a nejak som preinštaloval verziu navigácie na staršiu, ktorá mi nechce fungovať. Viete mi poradiť alebo dať link, ako by som si nainštalova. - aktualizoval Nokia Ovi Maps program?

Gúgl ma odkazuje na nokia.com/maps, pričom na tejto stránke to tiež neviem ani za svet nájsť.

Ďakujem :)
Nandrolon
28.05.13,09:22
Nainštaluj si hlavný program pre komunikáciu medzi PC a NOKIOU, volá sa NOKIA SUITE, pripoj telefón v režime nokia suite /nie iba dátové úložisku/ a daj si aktualizovať to čo chceš, ja by som ho zapojil a nechal aktualizovať komplet všetko čo mi nájde, teda firmvér, soft máp a aj samotné mapové podklady.
Zároveň po nainštalovaní softu si môžeš urobiť aj synchronizáciu telefónu, alebo kompletnú zálohu telefónu a aj pamäťovej karty, teda kontakty, programy, dáta, fotky, hudbu, nastavenie aplikácií, proste všetko.
Na svoju nokiu C6-01 používam iba tento originálny soft od NOKIE a plne mi vyhovuje.
tu je napr. link http://www.nokia.com/sk-sk/podpora/produkty/nokia-suite/
Letko
28.05.13,10:25
Ten program používam, ale ako nájdem tlačítko aktualizovať?
Nandrolon
28.05.13,11:20
Pripoj telefón cez USB v režime nokia suite, spusti program nokia suite a hore klikni na tú šikmu zelenú šípku, alebo cez ponuku nástroje a položka aktualizácia softvéru, potom ti začne hľadať nové verzie aj pre program v PC nokia suite aj pre aplikácie "vstavané" v mobile /nokia ovi, kalendár, nejaké facebookovské kktiny atď.../

Ak by si bol v stave že v mobile nemáš žiadnu aplikáciu nokia ovi, /ja som obnovoval mobil, teda robil hard reset/ tak potom ju stiahni bezplatne z ovi obchodu, nainštaluj a potom už sťahuj mapy cez PC /ovi suite/ a tak ďalej...
Letko
23.07.13,04:54
Aktualizovať nejde, pretože vraj mám v mobile všetko aktuálne. Potrebujem odinštalovať nokia mapy, ktoré mám teraz aby som sa vrátil k tej pôvodnej, no keď ju dám v telefóne vymazať, napíše : Nie je možné vymazať mapy. Tak už neviem. Dal som aj preinštalovať mobil cez Ovi, ale navigáciu nepreinštalovalo.
Letko
23.07.13,08:37
Tak už sa mi to podarilo:
krok 1: stiahol som si stadiaľto http://www.mobyware.net/nokia-e66-device-743/ovi-maps-3-get-free-8052.html súbor, otvoril ho, spustil nokia_maps_3.03.sis, to mi otvorilo OVI suite, nainštalovalo program. Odpojil mobil, pripojil mobil, dal som v OVI mapy, aktualizoval som mapy a už to ide.
Škoda, že pri nových mapách funguje offline hľadanie len cez POI.
Nandrolon
23.07.13,08:51
nefunguje klasické hľadanie že zadáš napr. názov ulice ? alebo ja som kedysi dokonca zadával priamo GPS súradnice a normálne to našlo konkrétny bod.
Tie súradnice som zadával tam, kde sa píše teda ako ulicu.