Anezkka1
28.05.13,14:07
Chcela by som Vás poprosiť o pomoc, mozem na dohodu o brigadnickej praci studentov zamestnávať aj študenta, ktorý dovršil 26. rokov, chodi na denné studium na vysoku školu??.. niekde som čítala, že ho môžem na tu dohodu zamestnať najbližšie však do konca kalendarneho roka v ktorom dovršil vek 26 rokov. Neviem si s tym rady, zle som mu najprv poratala roky od 9.4.2013 ho mam nahlaseneho na socialke a už som poslala aj prehlady na danovy...:-(((.. Prosím pomôžte mi
bea
28.05.13,12:11
Prácu na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom fyzická osoba dovŕši 26 rokov veku.

Dopĺňam odpoveď na základe otázky :

V § 227 ods. 1 Zákonníka práce je napísané presne takto :
Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút .......študenta dennej formy vysokoškolského štúdia ..... a ktorá nedovŕšila 26 rokov veku.

Z toho vyplýva, že dohodu o BPŠ bolo možné uzatvoriť len do dňa jeho 26-tych narodenín, ale do konca roka mohol na základe nej pracovať.

Teraz ťažko povedať, čo s tým. Správne by bolo stornovať dohodu o BPŠ a uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti a urobiť opravy v mzdách a tiež vo všetkých súvisiacich dokladoch.
Alebo, ale to už nie je čisté, zmeniť dátum uzatvorenia dohody a urobiť opravy v sociálnej poisťovni...
Anezkka1
28.05.13,12:13
a ked som ho prihlasila až 9.4 a ten vek dosiahol už vo februari?? to nevadi???
Anezkka1
30.05.13,10:37
dakujem pekne.,.. podlala som opravne prehlady podala opravila vykazy v socialnej na nulove..a zrusila dohodu.. snad to bude v poriadku..:-((
karol x
11.06.13,12:17
možem zamestnanca zamestnávať aj po skončení VS štúdia (napr. v maji t.r.) aj pocas letnych praznin, ked takyto student ma menej ako 26 rokov?zakon hovori o tom, ze len pri uzatvoreni musi mat zamestnanec statut studenta, nie pocas celej platnosti dohody o brigadnickej cinnosti.
dakujem
karol x
11.06.13,13:32
nik nevie?
KEJKA
11.06.13,13:50
ťazko to može byt v poriadku ak si zrušila dohodu a študent neštudent pracoval