Vladi87
28.05.13,15:55
Zdravím,

(ospravedlňujem sa za duplicitnú tému, ale systém ma donútil vytvoriť novú otázku :-) )

Chcel by som sa spýtať na nasledujúci prípad:
Na našom bytovom dome sa bude robiť nadstavba. Keďže bývam pod strechou, rád by som si z bytu spravil mezonet a jednu izbu odkúpil.

Ak zoberieme prípad, že obe strany (majiteľ nového bytu v nadstavbe a ja) sme dohodnutý aj na cenových podmienkach, má to ešte veľa háčikov:

Či to pôjde konštrukčne spraviť (poschodia sú z 1x4 metrových panelov)?
Či s tým budú susedia súhlasiť (za predpokladu, že sú za nadstavbu) a či o tom vôbec musia vedieť? (za predpokladu, že stavebný úrad o tom bude vedieť?
Ako to právne ošetriť na katastri?

Môže mi vôbec niekto oficiálne predať izbu? Môže sa rozloha bytu zo zmluvy, pri ktorom som ho nadobudol pri prípadnej predajnej zmluve (ak ho budem predávať) zväčšiť? nie je to čierna stavba?

Ďakujem
mackoivan
29.05.13,05:35
dať odsúhlasiť projektantom- statikom- vyžiadať súhlas predsedu SVB (správcu)- dať žiadosť na príslušný stavebný úrad- a azda sa to podarí
chandler
29.05.13,05:49
treba to robit v ramci projektu nadstavby a nie je to problem ani konstrukcne ani papierovo. ked sa to neda inac odstrani sa cely strop a spravi sa nova doska z otvorom. ak to chcete robit dodatocne tak je to komplikovane asi ako ta nadstavba.