dadula83
28.05.13,16:46
Ahojte,potrebovala by som radu.Ešte v roku 2011 sa mi kamienok odrazený od autobusu jednej nemenovanej firmy rozbil čelné sklo na aute. Po vybavení všetkých formalít a vymenení skla,sme zaslali všetky doklady do poistovne vinníka.No viník urobil len polovice práce a do dnešného dna neposlal chýbajúce dva doklady.Dva roky som vyvolávala do poistovne a do danej firmy,ale nič nepomohlo.Až to dopadlo tak,že pri poslednom tel.do poistovne mi bolo oznámené,že skodová udalost bola ukončená,že mi poslali list,o ktorom neviem a likvidátor sa nemá so mnou o čom baviť,kedže je to ukončené. dakujem za odpovede
Katy a R
28.05.13,14:57
v každom prípade to treba riešiť písomne, prípadne osobne. (zbytočné je tam vyvolávať) .
napíš, že do dnešného dňa si nič nedostala - a žiadaš vyjadrenie. Možno ti naozaj poslali list - vyžiadaj si ho. tam by malo byť aj dôvod zastavenia - a potom budeš postupovať podľa toho, ako to zdôvodnili. ??
dadula83
28.05.13,19:38
ten list som si vyžiadala, už 3krát, no nie písomne...asi som taká naivná, lebo ma ani nenapadlo, že by to bolo treba, brala som to ako samozrejmosť. Ja som ale hlavne chcela vedieť, či sa dá odvolať a či to má vobec význam, ked je to ukončené. Netuším aké mám práva a čo si možem dovoliť. Ak tam prídem v nevedomosti na čo mám právo zotrú ma jedna radosť. Preto ak by mal niekto skúsenosť...a tá firma? no narazila som ako naschvál na niekoho kde sa menia zamestnanci ako na páse nikto nič nevie, majitel je nezohnatelný a nakoniec som sa asi pred mesiacom dozvedela, že ten autobus vlastne patril inej firme, ktorá teraz už nefunguje a doklady sú boh vie kde. Vtedy mali majitelia tých firiem na niektoré vozidlá spoločnú poistku a preto sa to zamotalo. Takže aj poistovna poslala výzvu zlej firme. No jedna katastrofa