elenček
28.05.13,15:40
Prosím, vysvetlíte mi tento pojem? máme s fakturantkou rozdielny názor.
1.Keď príjmem zahraničnú fa, aký použijem dátum?
najskôr dodávateľ vystavil fa a tovar nám doručil až po uhradení fa - podľa mňa sa fa príjme dátumom dodania tovaru. ak je fa v zahraničnej mene, kurz sa použije zo dňa pred dňom dodania tovaru. je to správne?
2. ako triedim fa za tovar do Intrastatu - podľa dátumu dodania tovaru alebo podľa dátumu vystavenia fa?
avalik
28.05.13,15:47
elencek, rubriku lizing si zadala ty, alebo system?
elenček
29.05.13,17:00
lizing zadal system.....vobec sa mi nová porada nepáči, nemôžem sa tu zorientovať.......
tictac7
30.05.13,06:42
1. pojem "zdaniteľné plnenie" neexistuje
2. na faktúre máš uvedený dátum dodania tovaru, na prepočet použiješ kurz platný pred týmto dňom (tak, ako uvádzaš)
3. nerozumiem otázke. Ak ide o to, že napr. fa je vystavená v máji, ale tovar bol dodaný v apríli, vykazuješ do apríla.
Richard
30.05.13,06:52
To sa pýtaš na vysvetlenie témy a pojmu z roku 2004? Tvoja otázka nedáva zmysel, najlepšie ak ju prepracuješ. www.porada.sk/etiketa-porady
AGROMELIO
31.05.13,10:11
pozri §20 DPH : daňová povinnosť vzniká :
a) 15.deň kal.mesiaca nasled. po nadobudnutí tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia fa, ak je vyhotovená pred 15. dňom podľa písmena a),
to znamená pre tvoj prípad :
na vystavenú fa nepozeraj - je pred dodávkou tovaru
ak to tovar prišiel napr. 28.5.2013 tak daňová povinnosť je 15.6.2013 , do DPH za 06/2013, ak by prišiel 2.6.2013, daňová povinnosť je 15.7.2013
marjankaj
31.05.13,10:40
No budem trochu oponovať.
V češtine pojem "zdanitelné plnění" existuje. Teda na došlých faktúrach z Česka sa vyskytuje.
marjankaj
31.05.13,10:43
Richard máš síce pravdu, ale v Česku tento pojem(zdanitelné plnění) existuje a vyskytuje sa na faktúrach.
srska
01.06.13,04:15
pojem "zdaniteľné plnenie" existuje aj v sk legislatíve - pozri § 85 ods. 5+6 zákona č. 222/2004 o dph a bežne tento pojem používajú aj metodici z drsr v metodických pokynoch
marjankaj
01.06.13,06:12
Ale tie sa odkazujú na obdobie pred 31.12.2003 a pred 30.4.2004, čo je logické. Teda pred vstupom do EU. Po vstupe do EU, tento pojem vymizol a nahradilo ho dodanie tovaru a dodanie služby.

Metodici by sa tiež mali vyjadrovať v súlade so zákonom.
Viď príklad aj tu.
Ak nemám povinnosť podať DP, a podám dobrovoľne, tak mám byť za to sankcionovaný ak podám po "lehote"?
http://www.porada.sk/t217487-nepodane-danove-priznanie-a.html#post2361464