Jaro Ryzek
28.05.13,19:30
Dobrý deň, v roku 2010 som získal dotáciu na začatie podnikania, teraz mi prišla kontrola. Všetko je minuté v súlade s pod. plánom, až na 8 €, ktoré neviem vydokladovať. Úradníčka ma straší, že budem musieť vrátiť CELÚ dotáciu, je to možné prosím vás? V zmluve nič také uvedené nie je, hľadám to aj v zákonoch... poraďte prosím.
Zita5
29.05.13,05:09
Treba ešte raz pozrieť zmluvu . Čiastku ktorú ste vyčerpali , bola vyčerpaná v súlade so zákonom,s podnikateľským plánom a uzatvorenou Dohodou o poskytnutí príspevku .Pozrite si v Dohode článok XY práva a povinnosti príjemcu príspevku .Z môjho pohľadu máte vrátiť UPSVAR len 8 euro a nie celú dotáciu, pokiaľ neboli porušené niektoré iné z bodov práv a povinností príjemcu ....to však musíte vedieť Vy .Je tam veľa povinností príjemcu .......verím, že všetky boli splnené až na nevyčerpaných 8 eur .Sú to peniaze štátu,ktoré Vám štát dal na podnikanie a ak ste ich nevyužili na účel , ktorý ste mali schválený ...tak peniaze treba vrátiť štátu.Netreba si myslieť ,že sú moje .....inak je to zanedbateľná čiastka,ale zákon je zákon a dohoda je dohoda,treba dodržiavať .Ešte doplňte do Vašej otázky prosím, že či máte aj nejaký zápis z kontroly a na aký § sa odvolávajú, že bolo niečo porušené .
Jaro Ryzek
29.05.13,08:56
Dobrý deň, ďakujem za reakciu.
Všetko bolo riadne čerpané a všetko riadne zdokladované a zaúčtované. Jediným problémom je tých 8 € a snažím sa nájsť spôsob, ako to zaúčtovať. V Dohode je v Právach a povinnostiach je jediný relevantný bod č.5 - Použiť dotáciu v súlade s platnou legislatívou do dvoch rokov v celkovej výške XY € . ČIže tam som sa zaviazal to minúť celé (myslím). Ale nikde som nenašiel zmienku o takejto sankcii - vrátiť celý príspevok.
Výsledok kontroly ešte nemám na papieri, lebo sa čaká práve ako vyriešim tých 8 € .
Mne sa to takisto nezdá logické a normálne, ale som trochu nervózny.
Ďakujem ešte raz!
Zita5
29.05.13,09:28
Prečo na Vás čakajú ako zaúčtujete 8 euro .Tie by mali byť jedine v záväzkoch ako nevyčerpaná čiastka.Prečo čakajú ako to Vy zaúčtujete ,A prečo ste ich nevyčerpali ? Alebo ste sa prepočítali? Vy to nemáte kde okrem záväzkov účtovať.Ak ste uvedenú čiastku nevyčerpali, tak im ju vráťte na ich účet - dohodnite sa .A to by sa mohlo aj na základe zápisu z kontroly,lebo by to tam aj malo byť .Nemôže byť,aby žiadali celú dotáciu vrátiť,ak bola čerpaná v súlade s podnikateľským plánom a Dohodou .Vidíte aspoň tú smiešnu sumu, ktorá nemusela byť :) Ani tento problém nemusel byť ....
Jaro Ryzek
29.05.13,19:04
Dobrý večer, čakajú na mňa, pretože sa snažia byť ústretoví. Tých 8 € mi uniklo, nevenoval som účtovníctvu patričnú pozornosť a to je výsledok (upozornili ma na ÚP, že hmotný majetok nad istú sumu sa odpisuje a keďže som ho kupoval v poslednom roku, nemohol som uvádzať čerpanie dotácie ako som pôvodne zamýšľal, ale iba vo výške odpisu v jednom roku. Rozdiel - nešťastných 8 €). Ďakujem veľmi pekne za návod aj za upokojenie :)
Zita5
30.05.13,07:38
Jáj tak, tak toto je podstatná informácia,ktorá v zadaní nebola .