juraj.kralcak
28.05.13,21:16
Na aký úväzok alebo pracovný pomer by som sa mal zamestnať vo svojej firme, v obchode aby som najviac ušetril, zamestnanec s minimálnou mzdou + 200 € odvody nic moc nevie niekto poradiť ? vdaka ..:)
avalik
28.05.13,19:18
preco vykrikujes? precitaj si etiketu porady
juraj.kralcak
28.05.13,19:19
hm ? :)
avalik
28.05.13,19:22
Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov. ... hm?
KEJKA
28.05.13,20:08
ak robíš v reálnom obchode 8 hodín, tak ti symbolická mzda neobstojí.
Na druhej strane - ako konateľ môžeš pre svoju firmu robiť bez pracovnej zmluvy.
Chcelo by to viac informácií.
doplním na základe komentárov:
musíš si aj uvedomiť, že keby si šiel ako zamestnanec do firmy podobného typu ako máš svoju sro a robiť na 8 a viac hodín denne, tak by si asi nesúhlasil s minimálnou mzdou a odvodmi. Isto by ťa veľmi nazaujímalo, že tvoj zam-eľ platí dalšie odvody z tvojej hrubej mzdy. Chcel by si čo najviac.
Takže si musíš sám zvážiť, koľko potrebuješ a chceš na živobytie a koľko sa ti môže kumulovať do zisku sro.
pri vlastnej sro je výhoda, že robíš na seba a ten zisk cez vlastnú sro je vlastne tvoj. Môžeš si sám sebe dávať rôzne benefity.
je to široká problematika a je to výsostne na tvojom rozhodnutí, ktoré kritériá uprednostniť.
Odporúčam nejakú zlatú strednú cestu.
juraj.kralcak
29.05.13,16:05
mám firmu kde som konateľ aj spoločník, o chvílu otvorím obchod so syrovými výrobkami, tak čo je vlastne najjednoduchšie ? na dohodu sa dať či ? Ďakujem vopred za odpoveď. a áno realne 8 hodin aj viac denne..
ilona
30.05.13,04:17
Môžeš sa zamestnať na skrátený pracovný pomer, koľko hodín uznáš za vhodné, len na druhej strane si musíš uvedomiť že v prípade choroby, straty zamestnania a pod. bude aj Tvoj príjem od štátu primerane skrátený.
julysak
30.05.13,04:49
Akej straty zamestnania, ak má firmu ??
Aký príjem od štátu ?
Nežiješ ty ešte v socializme ?????????????
UP na to kašle - má firmu a je jedno, či sa v nej sám zamestná, alebo nie
A dovolím si odhadnúť, že ak nebude PN aspoň 7-8 mesiacov za rok,
odvedie na SP na nemocenské poistenie viac, ako dostane = nech si to zráta :D = nemôžem rozhodnúť zaňho !!!
pavol54
30.05.13,04:58
Konateľ s nepravidelným príjmom
juraj.kralcak
30.05.13,16:49
čiže si môžem dať skrátený pracovný pomer + vyplácať si ale nemôžem moc, potom mi vyjdu zzase veľké odvody do SP hm ?
juraj.kralcak
30.05.13,16:50
ale zase aby som mal aj z coho zit...ale zase ked si dam velku vyplatu tak to bude pre moju firmu velky vydavok..
Ice dive
30.05.13,17:04
no dal si príliš málo informácií.... na to aby sa dal tvoj prípad posúdiť... napr. firma bude u teba v dome tak si spíšeš so svojou sro nájomnú zmluvu na 500 € mesačne... tak máš slušný príjem bez zaplatenia odvodov.... zdravotku si platiť musíš... ale nemáš poriešené dôchodok, nemáš dovolenku a iné výhody zamestnanca ani stravné.... zas na druhej strane, môžeš si dať minimálnu mzdu a máš nárok na stravné, dôchodok a pod... ono je to dosť individuálne, čo je pre koho najlepšie....
juraj.kralcak
30.05.13,18:36
vdaka:) vies co moj pripad je taky ze chcem mat predajnu v BA..sidlo firmy ale v BA nemam..cize tam budem mat len prevadzku...len neviem ako sa zamestnat vo firme..alebo ci sa vobec zamestnat :) na zaciatok mi je zatial jedno to co sa tyka dochodku a stravnych listkov :)
ilona
19.10.13,12:19
Ty si asi nebol nikdy chorý tak, že si nemohol pracovať aj dlhšiu dobu. Si šťastný človek. Len bežne sa to teraz ľuďom stáva že sú ozaj chorí dlhšiu dobu a to ozaj neprajem zažiť nikomu byť bez prijmu. Keby som žila v socializme, tak sa o to nestrachujem, máš to nejaké pomýlené.