Zuzka B.
28.05.13,23:26
Ahojte,
mám otázku neviem, ktorý spôsob učotvania skladu si mám vybrať / "A" či "B" /. Mame 5 prevádzok a mesačne na kazku tak 7 faktúr.
KEJKA
28.05.13,21:30
Podľa všetkého nemáš povinnosť auditu, teda spôsob A nie je povinný. Muel by si viesť sklad účtovne na každú z piatich prevádzok, čo by bolo neúnosne napr. pri častých presunoch.
Stačí ti účtovať spôsobom B, odporúčam však strediská na prevádzky.
Skladovú evidenciu si každá prevádzka bude robiť samostatne mimo účtovníctva
Zuzka B.
28.05.13,21:35
Ďakuje za odpoveď. Nebola som si ista :)
Este mam otazku: pri sposobe B, sa ubytky pocas roka neuctuju. Je to zasada, alebo ked to potrebujem / reporty/ mozem kazdy mesiac zauctovat hodnotu skladu?
KEJKA
28.05.13,21:53
to by už bol akýsi hybrid. Úbytky určite nie, ved všetok nakúpený tovar-materiál budeš mať v spotrebe.
Asi si skôr mala na mysli stav skladu -ako? na základe inventúry, alebo hlásenia z prevádzky?
Postupy to neurčujú.
Ak to potrebuješ kvôli reportom, tak zaúčtuj, urob reporty a potom ten doklad zruš - ale neviem, či ti to soft dovolí.
Zuzka B.
03.06.13,10:59
Ešte by som potrebovala vediet, že ak si predajne tovar medzi sebou preposielaju, tak ani toto nebudem nejako uctovat? /mame zvlasť program na sklad, kde sa to eviduje/.
Zamestnanci si môžu brať tovar, vramci reklamy. To budem potom uctovat 513/504?
KEJKA
03.06.13,11:55
Presuny len v rámci skladovej evidenci, v učtovnictve to uz mas v nakladoch
S tymi zam- cami to upresni
Ak si to beru pre seba tak 501 nedanovo
Ak to beru na reklamu tak treba upresnit o aku reklamu sa jedna ale tipujem že to bude 501 a možno aj daňový náklad
Toto asi treba zadat ako suvisiacu otazku ( v zmysle nových pravidiel)
Zuzka B.
03.06.13,12:17
Zamestanci si mozu zobrat tovar /oblecenie/ ako repre spolocnosti /maju to nosit v predajniach/. Preto som to chcela dat na 513