timititti
29.05.13,06:35
dobry den,mam otazku,kupila som si pozemok s domcekom,v kratkosti realitacka prisla ukazala odtial podtial je to vase a ja kupila,ani vo sne ma nenapadlo to odkrokovat kedze to bolo ohradne.stalo sa ze polka pozemku nieje moja,patri jednej tete ktora chce peniaze podla jej papierov vsetko sedi.co stym??
buchač
29.05.13,04:48
NIE ...Realitka NEPOCHYBILA ( akto taknazveme )...realitka využila situáciu ...
TY SI UROBILA CHYBU !!!...neoverila si si všetky náležitosti ...

Nehnevaj sa , ale takto by nekupil ani posledný cigán s 5-timi triedami ZŠ ...

Veď v poriadku , prišli ste a aj pozreli realitu ...
Ale to odkrokovanie ???...to aký veľký pozemok je ???....to nebilo do očí , tá výmera a rozdiel v skutočnosti oproti listu vlastníctva z katastra ???
Tá ohrada ( oplotenie ) by už mala niečo znamenať .
Podľa papierov tej tety to sedí ....a podľa Tvojich ?????????

Čo s tým ???
Buď realitku vyzvať , nech to dá do poriadku , respektíve dať podanie na súd .
timititti
29.05.13,04:57
netreba ma tu urazat,nie som tu preto,prave ze pozemok bol ohradeny tak ako realitka povedala odtial podtial je to vase.nebilo to do oci,zenska prisla na nas pozemok a povedala ztohto kusok je moj,ano podla papierov to sedi ale ide o princip,ona to mala mat ohradene
draik
29.05.13,06:18
Žiaľ, je to Vaše pochybenie, že ste si nepreverili skutočný stav. Povinnosť ohradiť svoj pozemok vo všeobecnosti neexistuje. Nie je ojedinelé, že sused susedovi nejakú časť zaberie a zistí sa to neskôr alebo po predaji a pod.
irma1
29.05.13,06:30
Možno som tu jediná, ktorá si myslí, že ak realitka zhrabla províziu, tak je za niečo aj zodpovedná. Prečo by si to mala kontrolovať? Obráť sa na realitku, nech to vysporiada, alebo odstúp od zmluvy.
Ice dive
29.05.13,06:30
no a teraz z opačného súdka... nemohla by sa ohradiť... ak daný stav existuje už 10 rokov... že predchádzajúci majiteľ to tak ohradil... ona v dobrej viere kúpila... že sa jedná o to že daný pozemok obhospodarovala a získala ho vydržaním?
timititti
29.05.13,08:53
ja som odpoved na to preco to nebolo ohradene ked je to jej dostala taku ze sa jej to nechcelo,a ani predchadzajuci majitel zial aspon to tak tvrdi nevedel ze to nieje jeho a tak nam to predal ze po ten plot az k susedovi sa to predava,zial aj realitka nam to takto tvrdila az ked prisla teta sa zistilo ze ten kus je jej a na papieroch to sedi,mne je jasne ze som urobila aj ja chybu ze som to nepreverila ale nozaj ma to nenapadlo kedze priebeh bol taky odtial podtial...
draik
29.05.13,10:56
Vydržať nemôže niečo, čo podľa údajov z katastra a katastrálnej mapy patrí niekomu inému. To by sa kopa špekulantov ľahko dostala k majetku iných.
arizona
29.05.13,11:30
Pises, ze polka pozemku patri susedom. Aky velky je ten pozemok,o kolko m2 pribline sa jedna?
Mozno suseda priniesla nejake papiere,ale pozor! nemusia by aktualne.
Asi by bolo dobre vsetko skontrolovat na katastri,u povodneho majitela atd. a zistit preco k danemu stavu doslo. Len na tvrdenie susedy sa nespoliehaj, mozno iba zanuchala,ze by lahko mohla k niecomu prist.

A co k tomu hovori byvaly majitel? On akoze nevedel, ze uziva cudzi majetok? Ved to oplotenie by asi na cudzom postavit nemohol.
buchač
29.05.13,17:34
Nik neuráža , keby som tak činil,vyzeralo by to inak ...
Princíp ohradenia pozemku ???
Blbosť ,to ani zákon neprikazuje - ten princíp ohradenia pozemku ...