Pemmy
29.05.13,08:04
Dobrý deň,
v septembri syn nastúpil do škôlky a od tej doby je každý druhý týždeň doma chorý so zelenými sopľami, boli sme aj na alergológii, zistili že je alergik ale ešte stále neprišli na čo je alergický. Teraz bol celý apríl doma kým mu robili rôzne testy a keď nastúpil do škôlky zhoršilo sa počasie a sme zasa chorý. Z práce ma vyhodili kedže som musela byť so synom doma a nemám nikoho kto by sním ostal. Kedže syn nastúpil do škôlky o rok neskôr tak som mala vybavené v zdravotnej poisťovni že budem do 6 rokov dieťaťa doma. Ale kedže nastúpil do škôlky musela som to zrušiť. Nechcela by som aby ostal doma až do 6 rokov, dieťa potrebuje kolektív a on je v škôlke veľmi rád. Neviem ako to mám riešiť aby syn mohol naďalej chodiť do škôlky a ja som mohla ostať doma.
Viete mi niekto poradiť?
ivka70
29.05.13,06:12
1. na zaklade coho urcili, ze je alergik, ked nevedia, na co je alergicky?
2. moja skusenost ...kazde dieta si taketo obdobie zvysenej chorobnosit po nastupe do kolektivu "odkruti" ...z pozorovania deti v okoli to trva tak rok ...a je lepsie ,.ak to dieta zazije v skolke ako az v skole .... a zvycajne su najhorsie jesenne a zimne mesiace po nastupe do MS
3. z prace ta nemohli vyhodit len kvoli tomu, ze si s chorym synom doma ....
4. predlzeny rodicovsky prispevok do 6 rokov dietata kvoli zhorsenemu zdravotnemu stavu nie je kontraindikaciou navsetvy skolky .... aj taketo dieta moze skolku navstevovat, pokial mu to lekar vyslovene nezakaze. Matka je pritom poistencom statu v pripade, ze dieta je v MS najviac 4 hodiny denne - takze skus si vybavit toto
Pemmy
29.05.13,06:49
má zvýšené ig čo znamená že alergik je, z testov z krvi mu vyšlo všetko negatívne a z pichov do ruky mal zopár nejasných výsledkov. Že ho mám neustále sledovať a všetko si zapisovať...
Tak ak je to tak ako píšete tak dúfam že od septembra sa to zlepší
Prácu som mala na dohodu na pár hodín a keďže som často nechodila tak si museli nájsť náhradu a mňa vyhodili.
Ďakujem za radu a určite sa o tom informujem