Bavi
11.03.06,17:03
Podnikateľ FO ukončil podnikanie k 31.1.2005.
V PD sú zaúčtované všetky operácie k 31.1.2005.
Uzavrú sa Knihy pohľadávok a záväzkov,
Ďaňové priznanie FO B:
V VI. ODDIELY V TAB. 1 sa na r. 2, 9, a 11 uvedú sumy z PD, napr.
Príjmy 50.000 a Výdavky 70.000.-
Tieto sa prenesú na r. 36 a 37.
Na r. 39 sa uvedie strata -20.000.- Sk
Na r. 40 sa uvedie KS pohľadávok k 31.1.2005, napr. 100.000.- Sk
Na r. 41 sa uvedie KS záväzkov k 31.1.2005, napr.50.000.- Sk
Na r. 42 sa uvedie daňový základ 30.000.-
PORAĎTE mi, prosím Vás, či uvažujem správne. Alebo je potrebné stav pohľadávok a záväzkov k 31.1.2005 uvieť v PD v rámci uzávierk. operácii do ostat.príjmov a ostat.výdavkov ovplyvňujúcich základ dane a vyššieuvedené riadky DP FOB majú slúžiť len pre tých, kt. účtujú v PU a výsledok hospodárenia účtujú len na r. 38, resp.39 tohto DP???????????
renča1
11.03.06,16:11
COLOR]
Podnikateľ FO ukončil podnikanie k 31.1.2005.
V PD sú zaúčtované všetky operácie k 31.1.2005.
Uzavrú sa Knihy pohľadávok a záväzkov,
Ďaňové priznanie FO B:
V VI. ODDIELY V TAB. 1 sa na r. 2, 9, a 11 uvedú sumy z PD, napr.
Príjmy 50.000 a Výdavky 70.000.-
Tieto sa prenesú na r. 36 a 37.

správne

Na r. 39 sa uvedie strata -20.000.- Sk

áno

Na r. 40 sa uvedie KS pohľadávok k 31.1.2005, napr. 100.000.- Sk

áno, ak sa jedná o neuhrad.pohľadávky

Na r. 41 sa uvedie KS záväzkov k 31.1.2005, napr.50.000.- Sk

áno, ak sa jedná o neuhrad.závazky

Na r. 42 sa uvedie daňový základ 30.000.-

áno


PORAĎTE mi, prosím Vás, či uvažujem správne. Alebo je potrebné stav pohľadávok a záväzkov k 31.1.2005 uvieť v PD v rámci uzávierk. operácii do ostat.príjmov a ostat.výdavkov ovplyvňujúcich základ dane a vyššieuvedené riadky DP FOB majú slúžiť len pre tých, kt. účtujú v PU a výsledok hospodárenia účtujú len na r. 38, resp.39 tohto DP???????????

áno je to správne, ako si už napísala, § 17 sa používa aj pre JÚ, slúži na vysporiad.neuhrad.pohľadávok a závazkov, o ktoré sa musí upraviť daňový základ.

PS: Uvažuješ správne:)
Bavi
11.03.06,16:21
renča 1 ďakujem Ti za rýchlu odpoveď. Veľmi si ma potešila. A ako je to s VMaZ. KS neuhradených pohľadávok a záväzkov tam uvediem?
renča1
11.03.06,16:30
tieto pohľadávky, závazky boli už vyrovnané v daňovom priznaní a to podľa § 17 v riadku 40,41 v DP. Do výkazu sa neuvádzajú, pretože spomínané pohľadávky a závazky boli upravené v základe dane a už nemôžu figurovať ako pohľadávky a závazky.
litu
14.03.06,13:47
vdaka aj ja som mudrejsia.
Ako je to v pripade ked vydavky spojene s podnikanim su aj po ukonceni zivnosti. Napr. ukoncenie zivnosti k 31.12.2005, DP upravim o pohladavky a zavazky vzniknute ku 31.12.2005. Ale v januari boli vydavky s podnikanim ktore vznikli v januari.

Co sa tyka vykazu som pochopila ze pohladavky a zavazky su nulove vo vykaze, ale co so zavazkom na DU , platba dane za rok 2005??? Tomu nerozumiem, kde sa to uctuje??? vdaka
renča1
15.03.06,05:33
vdaka aj ja som mudrejsia.
Ako je to v pripade ked vydavky spojene s podnikanim su aj po ukonceni zivnosti. Napr. ukoncenie zivnosti k 31.12.2005, DP upravim o pohladavky a zavazky vzniknute ku 31.12.2005. Ale v januari boli vydavky s podnikanim ktore vznikli v januari.

Výdavky, ktoré súvisia s podnikaním som ja upravovala tiež v §17 v daň.priznaní , ako znižujúci základ dane.

Co sa tyka vykazu som pochopila ze pohladavky a zavazky su nulove vo vykaze, ale co so zavazkom na DU , platba dane za rok 2005??? Tomu nerozumiem, kde sa to uctuje??? vdaka

Neviem, ktorú platbu dane máš na mysli?
litu
15.03.06,06:47
Neviem, ktorú platbu dane máš na mysli?



Myslim platba dane z prijmu za rok 2005.
renča1
15.03.06,08:10
tento závazok sa neupravuje podľa § 17, tento závazok zostane vo výkaze v majetku a závazku , ako závazok voči DÚ.
Bavi
15.03.06,08:17
Daň z príjmu je výdavok neovlyvňujúci základ dane. Keď SZČO skončí podnikanie v r. 2005 a v r. 2006 platí daň z príjmu (§ 6 ZDP), tento záväzok neovplyvňuje jeho daňový základ. Zaujíma ma Tvoj názor, renča 1.
Ahojte
renča1
15.03.06,08:20
Daň z príjmu je výdavok neovlyvňujúci základ dane. Keď SZČO skončí podnikanie v r. 2005 a v r. 2006 platí daň z príjmu (§ 6 ZDP), tento záväzok neovplyvňuje jeho daňový základ. Zaujíma ma Tvoj názor, renča 1.
Ahojte

no mám ten istý názor, ako ty, ale Litu sa pýtala na zostávajúci závazok, či bude po ukončení figurovať vo výkaze majetku a závazkov a moje odpoved je pred tvojim príspevokom
Bavi
15.03.06,08:45
no mám ten istý názor, ako ty, ale Litu sa pýtala na zostávajúci závazok, či bude po ukončení figurovať vo výkaze majetku a závazkov a moje odpoved je pred tvojim príspevokom
Asi sme sa celkom nepochopili. ja si myslím, že tento záväzok - daň z príjmu by nemal figurovať vo VMaZ. Platiť ho bude ako súkromná FO.
A platí to, o čom sme diskutovali, že pri skončení podnikania zvýšiš základ dane o pohľadávky a znížiš základ dane o záväzky, ktoré eviduješ ku dňu skončenia podnikania, v DP. Vo VMa Z by už potom nemali figurovať žiadne pohľadávky a záväzky.:confused:
renča1
15.03.06,08:51
áno to platí, ale tento závazok je daň.neuznaný pri jeho platbe. Nemôže sa ani znížiť základ dane v zdaň.priznaní podľa § 17. Podľa mňa tento závazok by mal zostať vo výkaze, pretože je to závazok za zdaň.obdobie za rok , v ktorom podnikal.
litu
15.03.06,10:14
renca1 dakujem za odpoved,
takze pri ukonceni podnikania ZD upravim o vsetky pohladavky a zavazky (za rok 2005 a aj 01/06) , cim mi vo Vykaze ostane len zavazok voci DU (vypocitana platba dane z prijmu za rok 2005). pohladavky budu nolove. Ako je to s peniazmi a s uctom pri ukonceni, musia byt tiez nulove??? pokladni mam peniaze na zapaltenie dane a na ucte k 31.12. bola tiez suma na zaplatenie odvodov za 12 v januari a poplatky. Do vykazu pri ukonceni podnikania sa dava skutocny stav penazi na ucte a v pokladni k 31.12 alebo stav po zaplateni dane , odvoodov ????
renča1
15.03.06,11:08
renca1 dakujem za odpoved,
takze pri ukonceni podnikania ZD upravim o vsetky pohladavky a zavazky (za rok 2005 a aj 01/06) , cim mi vo Vykaze ostane len zavazok voci DU (vypocitana platba dane z prijmu za rok 2005). pohladavky budu nolove.

v poriadku

Ako je to s peniazmi a s uctom pri ukonceni, musia byt tiez nulove??? pokladni mam peniaze na zapaltenie dane a na ucte k 31.12. bola tiez suma na zaplatenie odvodov za 12 v januari a poplatky.
Do vykazu pri ukonceni podnikania sa dava skutocny stav penazi na ucte a v pokladni k 31.12 alebo stav po zaplateni dane , odvoodov ????

peniaze a účet musí byť nulová. V pokladni treba urobiť výdaj na os.spotrebu ku dňu, kedy bola ukončená živnosť. Účet v banke , ak je účet založený len na podnikanie a nejedná sa o súkrom.účet treba všetky poplatky, úroky, po skončení živnosti tiež navýšiť základ dane alebo ponížiť základ dane podľa § 17. Tej poslednej vete akosi nechápem, neviem čo ťa zaujíma. a čo chceš vedieť.
litu
15.03.06,11:20
peniaze a účet musí byť nulová. V pokladni treba urobiť výdaj na os.spotrebu ku dňu, kedy bola ukončená živnosť. Účet v banke , ak je účet založený len na podnikanie a nejedná sa o súkrom.účet treba všetky poplatky, úroky, po skončení živnosti tiež navýšiť základ dane alebo ponížiť základ dane podľa § 17. Tej poslednej vete akosi nechápem, neviem čo ťa zaujíma. a čo chceš vedieť.


Skutocny stav k 31.12. v pokladni je napr. 20000sk, a na ucte 4000sk, ale na vykaze pises ze ma byt nulovy. Ok. v pokladni uvediem vyber ako osobnu spotrebu a banku budem mat tiez nulovu , lebo som vydavky zaratala do danoveho priznania 9znizila som o to zaklad dane) Len som sa chcela opytat ci nebude vadit ked uvidia podla vypisu z banky stav na ucte 4000sk a vo vykaze je 0.
renča1
15.03.06,11:23
Skutocny stav k 31.12. v pokladni je napr. 20000sk, a na ucte 4000sk, ale na vykaze pises ze ma byt nulovy. Ok. v pokladni uvediem vyber ako osobnu spotrebu a banku budem mat tiez nulovu , lebo som vydavky zaratala do danoveho priznania 9znizila som o to zaklad dane) Len som sa chcela opytat ci nebude vadit ked uvidia podla vypisu z banky stav na ucte 4000sk a vo vykaze je 0.

a výpis sa po ukončení živnosti nezrušil? Trvá ešte nadalej?
Zita5
15.03.06,11:26
Skutocny stav k 31.12. v pokladni je napr. 20000sk, a na ucte 4000sk, ale na vykaze pises ze ma byt nulovy. Ok. v pokladni uvediem vyber ako osobnu spotrebu a banku budem mat tiez nulovu , lebo som vydavky zaratala do danoveho priznania 9znizila som o to zaklad dane) Len som sa chcela opytat ci nebude vadit ked uvidia podla vypisu z banky stav na ucte 4000sk a vo vykaze je 0.

Nechcem sa pliesť do rozpracovanej témy , ale prečo si o zostatok v banke znižovala ZD ? Alebo , tomu nechápem ?
litu
15.03.06,11:31
a výpis sa po ukončení živnosti nezrušil? Trvá ešte nadalej?

ucet bol zruseny v januari 2006, kde bol posledny vypis. Szco si ucet nechal po ukonceni zivnosti, lebo chcel z uctu zaplatit poplatky na odvody. Jedna sa len o podnikatelsky ucet, nie sukromny.
litu
15.03.06,11:36
Nechcem sa pliesť do rozpracovanej témy , ale prečo si o zostatok v banke znižovala ZD ? Alebo , tomu nechápem ?

Pretoze tam su vydavky (odvody) z roku 2005 a vydavok spojeny s ukoncenim uctu.
Zita5
15.03.06,11:39
Pretoze tam su vydavky (odvody) z roku 2005 a vydavok spojeny s ukoncenim uctu.

To je pochopiteľné , že sú výdavky . Ja som mala pocit že navyšuješ ZD o finančný zostatok na podnikateľskom účte a to by nebolo správne .
renča1
15.03.06,11:41
ucet bol zruseny v januari 2006, kde bol posledny vypis. Szco si ucet nechal po ukonceni zivnosti, lebo chcel z uctu zaplatit poplatky na odvody. Jedna sa len o podnikatelsky ucet, nie sukromny.

o kreditné položky a debetné položky, ktoré vstupujú do základu dane po ukončení živnosti treba upraviť základ dane. V uzavier.operáciach treba urobiť výdaj z účtu os.spotreba, os.spotreba bude predstavovať len už rozdiel súm , ktoré boli upravené o základ dane.
renča1
15.03.06,11:44
To je pochopiteľné , že sú výdavky . Ja som mala pocit že navyšuješ ZD o finančný zostatok na podnikateľskom účte a to by nebolo správne .

Zitka určite máš skúsenosť s ukončením živností, mňa by od teba zaujímal tvoj názor , ak mi zostane závazok pri skončení závazku z podnikania udáva sa tento závazok voči DÚ na výkaze o majetku a závazkov? Viem, že tento závazok sa neupravuje základ dane, pretože je to závazok ktorý nevstupuje do základu dane. Zostala som na pochybách.
litu
15.03.06,11:47
dakujem VAm za rychle odpovede. Prajem pekny a hlavne pokojny den. Cudujem sa ako to zvladate v tomto obdobi sledovat poradu a stihat aj robotu. Vdaka este raz za pomoc.
renča1
15.03.06,11:50
dakujem VAm za rychle odpovede. Prajem pekny a hlavne pokojny den. Cudujem sa ako to zvladate v tomto obdobi sledovat poradu a stihat aj robotu. Vdaka este raz za pomoc.

ja už mám porobené a zatiaľ na porade relaxujem.:p
Zita5
15.03.06,11:53
Zitka určite máš skúsenosť s ukončením živností, mňa by od teba zaujímal tvoj názor , ak mi zostane závazok pri skončení závazku z podnikania udáva sa tento závazok voči DÚ na výkaze o majetku a závazkov? Viem, že tento závazok sa neupravuje základ dane, pretože je to závazok ktorý nevstupuje do základu dane. Zostala som na pochybách.


Pri ukončení živnosti sa Výkaz o MaZ vypisuje a odovzdáva na DÚ , to znamená , že aj záväzok voči štátu sa uvedie v menovanom výkaze.
Tým , že si si upravila +- ZD deklaruješ aj Výkazom o Ma Z , pretože vychádzaš z tohto výkazu .

Ja som to robila takto .
Zita5
15.03.06,11:54
ja už mám porobené a zatiaľ na porade relaxujem.:p

Tak hybaj na pomoc do NR .;)
renča1
15.03.06,11:56
Tak hybaj na pomoc do NR .;)

:D :D :D rada
litu
15.03.06,12:04
tak teraz si to overim na priklade.
ZD ku 31.12 neupraveny je 50000sk
zavazky z roku 2005: 4060, zavazky v roku 2006:651, ucet debet v roku 2006:478.58 po odratani odvodov, kredit: 35.1

ZD:50000+35.1- (4060+651+478.58) = 44 845sk , z toho dan 8520 sk

Vo vykaze > pohladavky o, zavazky 8520, banka 0, pokladna 0
renča1
15.03.06,12:20
tak teraz si to overim na priklade.
ZD ku 31.12 neupraveny je 50000sk
zavazky z roku 2005: 4060, zavazky v roku 2006:651, ucet debet v roku 2006:478.58 po odratani odvodov, kredit: 35.1

ZD:50000+35.1- (4060+651+478.58) = 44 845sk , z toho dan 8520 sk

Vo vykaze > pohladavky o, zavazky 8520, banka 0, pokladna 0

správne, takto to má vyzerať.:)
litu
15.03.06,12:23
správne, takto to má vyzerať.:)


daaaakujeeeeem:)
Bavi
15.03.06,13:24
áno to platí, ale tento závazok je daň.neuznaný pri jeho platbe. Nemôže sa ani znížiť základ dane v zdaň.priznaní podľa § 17. Podľa mňa tento závazok by mal zostať vo výkaze, pretože je to závazok za zdaň.obdobie za rok , v ktorom podnikal.

...práve som prišla z DÚ. A ich stanovisko:
Daň z príjmu za rok 2005 u subjektu, kt. v priebehu r. 2005 ukončil podnikanie už NEMÁ byť uvedená vo VMaZ.
Zita5
15.03.06,13:32
No však názory sa rozchádzajú , pretože ja som zasa odovzdala výkaz o M a Z pri ukončení podnikateľskej činnosti , kde táto daň mala byť uvedená .

A teraz si človek vyber .;) :) :rolleyes:
Evicafa
20.03.06,10:37
áno to platí, ale tento závazok je daň.neuznaný pri jeho platbe. Nemôže sa ani znížiť základ dane v zdaň.priznaní podľa § 17. Podľa mňa tento závazok by mal zostať vo výkaze, pretože je to závazok za zdaň.obdobie za rok , v ktorom podnikal.

To je síce pravda, ale môj názor je, že nemôže figurovať vo Výkaze za rok 2005, pretože jeho výšku pozná daňovník v skutočnosti až po ukončení roka, teda najskôr po 1.1.2006. A aj to je dosť za vlasy prichytené, lebo málokto ukončí DP v tomto termíne. Takže asi tak, ako píše Bavi. A koniec koncov, aj tak tá suma neovplyvňuje ZD, takže je to asi viac-menej teoretická rovina.
Tiež sa trápim s dvomi končiacimi SZČO a už som z toho :confused: na nervy:confused: .
renča1
20.03.06,10:56
To je síce pravda, ale môj názor je, že nemôže figurovať vo Výkaze za rok 2005, pretože jeho výšku pozná daňovník v skutočnosti až po ukončení roka, teda najskôr po 1.1.2006. A aj to je dosť za vlasy prichytené, lebo málokto ukončí DP v tomto termíne. Takže asi tak, ako píše Bavi. A koniec koncov, aj tak tá suma neovplyvňuje ZD, takže je to asi viac-menej teoretická rovina.
Tiež sa trápim s dvomi končiacimi SZČO a už som z toho :confused: na nervy:confused: .

No pozri sa:) , ak si platcom dph, platíš odvody, atd...závazky voči štátu, vždy musíš evidovať ku konci mesiaca, kvartálu už vypočítaný z dph bud závazok alebo pohľadávku, voči SP,ZP musíš evidovať závazok, vypočítané mzdy, poistné za zamestnancov to je to isté.... Vieš si predstaviť, že by si to neevidovala, ved by si za chvíľu nevedela čo , kdo, koľko, kam zaplatiť...A toto je ten istý prípad bez rozdielu či končíš alebo nekončíš živnosť, ako náhle si vypočítaš daňovú povinnosť z daňov.priznania voči DÚ, tak o túto čiastku musíš navýšiť aj závazky a to v knihe závazkov a aj v dokladovej invent. Ide o závazok, pohľadávku za zdaňovacie obdobie v ktorom SZČO podnikal.Takéto názory môžu byť pre niekoho druhého aj mylné a zavádzajúce.:rolleyes:
Evicafa
20.03.06,11:06
Takéto názory môžu byť pre niekoho druhého aj mylné a zavádzajúce.:rolleyes:

Veľmi nerada by som niekoho pomýlila, ale podľa čoho sa mám aj ja riadiť, keď sama vidíš, že jeden DÚ tvrdí že tam tá suma má byť a druhý DÚ že nie. Fakt som zúfalá a iba sa snažím ísť na to logicky, keď to neviem už týždeň vyčítať v žiadnom zákone.
litu
22.03.06,11:04
Veľmi nerada by som niekoho pomýlila, ale podľa čoho sa mám aj ja riadiť, keď sama vidíš, že jeden DÚ tvrdí že tam tá suma má byť a druhý DÚ že nie. Fakt som zúfalá a iba sa snažím ísť na to logicky, keď to neviem už týždeň vyčítať v žiadnom zákone.

Ja takisto. Zauctovala som to tak ako som pisala v tomto prispevku. Potom mi prisiel mail , kde som pisala pred 2 tyzdnami a tam mi odpovedali ze vo vykaze sa pisu sumy k datumu ukoncenia tak ako su. A ze napr, poplatky za zrusenie uctu podnikatelskeho a poplatky po ukonceni zivnosti , nie su vydavkove. Nechapem jednemu, ked zivnostnik zacina ma zriadovacie vydavky a tie sa pozcitaku do nakladov. preco sa nepocita ked ma po skonceni zivnosti este vydavky s tym spojene ako danovy vydavok.

teraz sa mozem rozhodnut ci dam na radu skusenym uctovnikom na tejto porade, alebo danovnikom, ktory odpovie kazdy inac alebo poradcom v jednej nemenovanej firme kde mi odpovedali. Nechavam to zauctovane tak ako mam a hotovo.
peton
25.03.06,20:56
Podnikateľ FO ukončil podnikanie k 31.1.2005.
V PD sú zaúčtované všetky operácie k 31.1.2005.
Uzavrú sa Knihy pohľadávok a záväzkov,
Ďaňové priznanie FO B:
V VI. ODDIELY V TAB. 1 sa na r. 2, 9, a 11 uvedú sumy z PD, napr.
Príjmy 50.000 a Výdavky 70.000.-
Tieto sa prenesú na r. 36 a 37.
Na r. 39 sa uvedie strata -20.000.- Sk
Na r. 40 sa uvedie KS pohľadávok k 31.1.2005, napr. 100.000.- Sk
Na r. 41 sa uvedie KS záväzkov k 31.1.2005, napr.50.000.- Sk
Na r. 42 sa uvedie daňový základ 30.000.-
PORAĎTE mi, prosím Vás, či uvažujem správne. Alebo je potrebné stav pohľadávok a záväzkov k 31.1.2005 uvieť v PD v rámci uzávierk. operácii do ostat.príjmov a ostat.výdavkov ovplyvňujúcich základ dane a vyššieuvedené riadky DP FOB majú slúžiť len pre tých, kt. účtujú v PU a výsledok hospodárenia účtujú len na r. 38, resp.39 tohto DP???????????


Prosím renču1 ešte o odpoveď na otázku:
1. je potrebné stav pohľadávok a záväzkov k 31.1.2005 uviesť v PD v rámci uzávierk. operácii do ostat.príjmov a ostat.výdavkov ovplyvňujúcich základ dane? (prerušenie živnosti). Na to som nenašiel odpoveď.
2. Do DP v oddieli VI. zapisujem do r. 2 príjmy a výdavky pred uzávierkovými operáciami, alebo až po nich. Mám za to, že pred nimi, ak bude súhlasné stanovisko s bodom 1. Pretože tie by mali ísť do r. 40 a 41, je tak? Moc ďakujem za radu od všetkých. Ste tu skvelí.
renča1
26.03.06,06:55
Prosím renču1 ešte o odpoveď na otázku:
1. je potrebné stav pohľadávok a záväzkov k 31.1.2005 uviesť v PD v rámci uzávierk. operácii do ostat.príjmov a ostat.výdavkov ovplyvňujúcich základ dane? (prerušenie živnosti). Na to som nenašiel odpoveď.

Pohľadávky a závazky sa v rámci uzavier.operácií neúčtujú. O tieto pohľadávky a závazky sa podľa § 17 upravuje daň.základ, nejde o peňaž.operáciu. Základ dane sa upraví v daň.priznaní typ FO B v riadku 40 a 41. Zniž.základ dane platí pre závazky a zvýš.základ dane pre pohľadávky

2. Do DP v oddieli VI. zapisujem do r. 2 príjmy a výdavky pred uzávierkovými operáciami, alebo až po nich. Mám za to, že pred nimi, ak bude súhlasné stanovisko s bodom 1. Pretože tie by mali ísť do r. 40 a 41, je tak? Moc ďakujem za radu od všetkých. Ste tu skvelí.

príjmy a výdavky do r.2 sa zapisujú už konečné, čiže až po uzavier.operácií. Uzavier.operácie , ako napr. odpisy, kurz.rozdiely vo val.pokladni, na devíz.účte....do uzav.operácií nepatria pohľadávky a závazky, pretože tieto sa upravujú, tak ako som napísala v odpovedi pri bode 1.


odpoved čiernou;)
Akinom
26.03.06,07:23
tieto pohľadávky, závazky boli už vyrovnané v daňovom priznaní a to podľa § 17 v riadku 40,41 v DP. Do výkazu sa neuvádzajú, pretože spomínané pohľadávky a závazky boli upravené v základe dane a už nemôžu figurovať ako pohľadávky a závazky.

Nesúhlasím, zisťovala som si to na DR a výsledok bol, že výkazy sa zostavujú ku dňu prerušenia živnosti, t.j. s pohľ.,záv.,... a daňové priznanie sa robí k 31.12. A ďalší dôvod, že čo je vo výkazoch je potom pekne vidieť o čo sa mal upravovať základ dane.
peton
26.03.06,07:40
renči, moc pekne Vám ďakujem za promptnú odpoveď. Ste poklad. :)
renča1
26.03.06,07:51
Nesúhlasím, zisťovala som si to na DR a výsledok bol, že výkazy sa zostavujú ku dňu prerušenia živnosti, t.j. s pohľ.,záv.,... a daňové priznanie sa robí k 31.12. A ďalší dôvod, že čo je vo výkazoch je potom pekne vidieť o čo sa mal upravovať základ dane.

dátum bol zle uvedený namiesto dvanástky bola jednotka a chýbala za jednotkou dvojka, ale z otázky bolo jasné, že išlo o dátum k 31.12.2005.