maartin
29.05.13,14:48
Ahojte
Rozbehol som e-shop na zdravu sportovu vyzivu (www.vitalcity.sk) a uz mi chodia aj prve objednavky. A s prvymi objednavkami uz aj nove starosti ohladne uctovania :-)

Preto by som sa ta chcel spytat na niekolko veci, ktore by mi ulahcili pracu:

1, Faktury robim zatial rucne cez Omegu. Mam problem s adresami zakaznikov. Existuje nejaka moznost ako ich rozlisit, ze su to fyzicke osoby? Omega ich berie ako firmy, chce aby sa ukladali do databazy odberatelov.

2, Existuje nejaky pohodlny sposob ako si zautomatizovat pracu? Ak mi zakaznik plati na ucet, vystavim mu predfakturu, ktorej udaje musim rucne vypisat. Zakaznikov si neukladam do databazy odberatelov v Omege, takze ak dojde uhrada vystavujem fakturu, ktoru musim zas zvlast vypisat, to iste mam s dodacim listom. Je nejaky postup, ktory by mi automaticky vygeneroval vsetky potrebne doklady tak aby som to nemusel vsetko rucne vypisovat?

Dakujem,
lenka.dufekova
14.06.13,09:40
Dobrý deň. Na prepojenie účtovníctva s e-shopom doporučujem vyskúšať systém Humanet. V spomínanom systéme nahodíte predfaktúru, po jej uhradení len skopírujete údaje do faktúry, nemusíte nič dohadzovať ručne. Platí to aj pre dodací list.
kn-alka
14.06.13,09:43
Faktúry nemusíš nahadzovať ručne (len adresu, ak si ju neuložíš do databázy).
Pri tvorbe faktúry vľavo dole: Pridaj položku klikneš na ten trojuholník a vyjde ti ponuka, z ktorej si vyberieš: z preddavkovej faktúry

Čo sa týka odberateľov, kľudne si ich ukladaj do databázy odberateľov, proste len nevyplníš položky IČO a DIČ.