Pazúrik
29.05.13,18:24
Chcem sa vás opýtat ako je to z vrátenim dani z nemecka.Ake su podmienky na vratenie dani ak som ženaty.Bolo mi najprv povedane že mam nárok a potom dokonca že mam nedoplatok.Spolu s manželkou sme mali príjem za minuly rok okolo 24tis.Dakujem za rady.:(
zanetth
29.05.13,17:10
Tak takto, na to, aby sa dalo povedať či máš nárok na vrátenie dane z Nemecka nepostačuje len informácia o výške príjmu. Záleží na tom, či si pracoval v Nemecku celý rok alebo len jeho časť, či si mal aj iné príjmy okrem príjmov z nemeckého zamestnania, či aj tvoja manželka pracovala v Nemecku, alebo na Slovensku, či máte deti, a pod. Požiadať o vrátenie dane v Nemecku za rok 2012 je možné do 31. decembra 2016, štyri roky spätne. Potrebné formuláre nájdeš na stránke nemeckého finanzamtu https://www.formulare-bfinv.de/ffw/content.do, treba ich vyplniť a poslať na príslušný finanzamt, kde tvoj zamestnávateľ odvádzal za teba dane. Pri vypĺňaní formulárov si môžeš prípadne ešte uplatniť nejaké odpočítateľné položky, ak máš na ne podľa nemeckých zákonov nárok. Je veľmi pravdepodobné, že máš preplatok, ak si v Nemecku pracoval len časť roka, ale hovorím, nedá sa to len tak z brucha povedať....
Pazúrik
29.05.13,17:33
Dakujem za radu.Manželka bola zamestnana tu na slovensku a ja som robil len u jedneho zamestnavatela v nemecku 11m.Ty máš s týmto skúsenosti?