ivka3
29.05.13,19:35
prstencový alebo nadzemný s kovovou konštrukciou?
dmc
30.05.13,19:11
ono....v podstate je to jedno.....ja mam prstencovy - vydrzi cca -3-4 roky. Samotne teleso bazenu je z hrubej folie ktora vydria aj ovela viac...ale vrchny prstenec ktory sa nafukuje je s tensieho materialu....a terajsia sezona (4 rok) - pozorujem ze zacina jemne netesnit (musim dofukovat cca 1x za tyzden)...ale moj odhad bol 3 roky.

moja sestra ma zase s kovovou konstrukciou - tam je problemom to ze samotny bazen je tvoreny taktiez foliou......ktora original pribalena k bazenu nevydrzi vela.......je tenka....a aj ked segra kupila hrubsiu foliu (vobec nieje lacna) tak vydzala cca 3-4 roky.

Vyhoda nafukovacieho - decka v nom mozu santit - steny bazenu su mekke - neudru sa o hrany -

nevyhoda nafukovacieho - na zimu ho treba zbalit (nacvicene za 30 minut)

Vyhoda s kovovou konstrukciou - na zimu ho nemusis vypustat cely a schovavat ho

Nevyhoda - Casom konstrukcia koroduje - a o hrany sa decka mozu udriet a nemozu sa v nom jasit ako v nafukovacom.


Cenovo ta to vyde cca rovnako--.......... a to co das na novu foliu do bazena s kovovou konstrukciou za tu cenu kupis aj novy bazen nafukovaci bez prislusenstva (aj tak sa da kupit)

Netreba zabudnut ze kvalitne kupanie dosiahnes s pieskovou filtraciou - na filtraciu ktora je pribalena k bazenu (kartusova) rovno zabudni a ani ju nemusis montovat.....to nema vyznam........mam bazen INTEX - s nafukovacou obrucou - priemer 4,6 - vyska 1,10 a v pohode staci filtracia Prostar 3 - a samozrejme netreba zabudat na Chemiu....... voda je stale krasne cistucka

Ked sa rozhodnes a budes potrebovat poradit s chemiou....rad poradim.. (odskusane a vypozorovane za 4 roky)


Pri oboch bazenoch na zaciatku nezabudaj na jednu dolezitu vec-------rovny povrch .. to je zaklad.......
arizona
30.05.13,19:19
Nevyhodou prstencoveho je ,ak mas v blizkosti macky,lahko ho prepichnu pazurikmi.alebo male deti,ktore ho mozu poskodit nejakou hrackou. Prelepovanie poskodeneho miesta specialnymi paskami nepomaha na dlho.