timka24
30.05.13,07:30
To je trosku prituahnute za vlasy nie?Ked sa na to pozriete laickym okom, tak ked nedostavam plat kedze som na PN, nepoberam nemocenske tak skade si to mam zaplatit?
Xanti
30.05.13,05:31
No dobre si sa dopočula , je to pravda ... ak nemáš nárok na nemocenské dávky, tak počas PN musíš platiť odvody do ZP .
BXLmiami
30.05.13,09:50
Čo je pritiahnuté za vlasy?Na to skade budeš mať na zdravotné si mala myslieť ked si robila,poistiť sa.
hena22
30.05.13,09:56
Je to choré, podmieňovať neplatenie poberaním dávok. Ak je raz PN je jasné, že nemá príjem. Zase jeden zákon prijatý "v prospech občanov". Keď maródi krátkodobo, to sa ešte dá, ale čo ak to bude niečo vážnejšie?
JM1968
30.05.13,10:01
ešteže som sedela ako som sa toto dočítala...živnostník čo sa sám živí, nič nepoberá, ochorie a nech platí....no dúfam, že len nejakú alikv.časť toho zdravot.poistenia
timka24
30.05.13,10:05
zase niekto mudry kto schvaloval tento zakon...a BXLmiami ano jasne ze clovek musi mysliet na vsetko a nastastie nie som ta ktora, je na to velmi zle, ze mam z coho tu zdravotku zaplatit, ale predstav si niekoho, kto sa v peniazoch netopi a nema cim platit ucty, nema na to platit podla mojho nazoru dost vysoke odvody do socialky a stale sa zvysujuce odvody do zdravotky
Xanti
02.06.13,09:37
No ak niekto kto platí odvody do SP onemocnie tak má nárok na platenú PN, a tým pádom odvody do ZP a SP neplatí. Takže si si vzala zlý príklad.

A ak onemocnie nový živnostník čo predtým pracoval v pracovnom pomere, tak sa vie prihlásiť na dobrovolné poistenie a poberať nemocenské dávky a tým pádom neplatiť odvody do ZP.
Xanti
02.06.13,09:38
No žiadna alikvotna časť, platí celé odvody do ZP v takom prípade ako je rozoberané vyššie.