JSJP
11.03.06,18:24
Ahojte,

chcela by som Vás poprosiť, či niekto nevie aké boli v roku 2005 diéty pri služobnej ceste do Bulharska, alebo kde mám nájsť výšku diét pri zahraničných cestách. Tiež potrebujem poradiť, keď mám na doklade uvedené, že boli poskytnuté raňajky, ale nie sú vyčíslené, neviem akú výšku diét môžem zamestnancovi uznať.

Ďakujem
Zita5
11.03.06,18:20
Ahojte,

chcela by som Vás poprosiť, či niekto nevie aké boli v roku 2005 diéty pri služobnej ceste do Bulharska, alebo kde mám nájsť výšku diét pri zahraničných cestách. Tiež potrebujem poradiť, keď mám na doklade uvedené, že boli poskytnuté raňajky, ale nie sú vyčíslené, neviem akú výšku diét môžem zamestnancovi uznať.

Ďakujem

Pozri zákon o cestovných náhradach je na Porade .


Len poznamenám , že ak nemáš vyčíslené raňajky , ktoré boli podané tak postupuješ nasledovne :
ak má zamestnanec alebo SZČO poskytnuté stravovanie iba čiastočne, tak krátiš stravné -
o 25% za zabezpečenie poskytnutia bezplatných raňajok
o 40% za zabezpečenie poskytnutia bezplatného obeda
o 35% za zabezpečenie poskytnutia bezplatnej večere

Stravné sa poskytuje v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu , v ktorej SZČO alebo zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín .Okrem stravného môže sa poskytnúť aj vreckové v cudzej mene vo výške od 5% do 40% stravného nároku .

Pri zahraničnej pracovnej ceste, ktorá sa začína a končí na územní SR, je pre vznik nároku náhrady poskytované v cudzej mene rozhodujúci čas prechodu slovenských hraníc .
KEJKA
11.03.06,18:29
do Bulharska základná diéte bola 30 Eur
plus min. 5% vreckové
Zita5
11.03.06,18:35
do Bulharska základná diéte bola 30 Eur
plus min. 5% vreckové

Súhlasím s Lidou .Táto základná sadzba stravného zostáva v platnosti aj v roku 2006.