Vladimír Ozimý
11.03.06,18:34
Hm mam dilemu pretoze jeden moj klient je zivnostnik a tazi drevo v lese s traktorom...Neviem si realne predstavit ako urcit jeho spotrebu nafty, on sam mi povedal ze to je skratka nekvantifikovatelne...jeden den minie 10 l ale staci aby zapadol a minie aj 50 l nafty za den...ja mu davam blocky z nafty do nakladov v plnej vyske kedze ma dva traktory ale aj tak rozmyslam ako to dat na papier tu spotrebu...nemate niekto s tym uz skusenost?
Steven111
11.03.06,17:40
Ahoj, môj známy tiež takto isto podniká a všetku naftu - všetky bločky si uplatní, ale spotrebu nikdy nepísali asi to nie je potrebné. Je to potrebné asi len pri červenej nafte.
mysimis
11.03.06,17:47
Tiež účtujem podobnú prevádzku a nikdy od nás daňováci nežiadali aby sme im preukazovali spotrebu. Ono je to ťažké určiť.
Vladimír Ozimý
11.03.06,18:00
no ved prave a keby to niekto vyzadoval tak si urcim taku normohodinu ze to v zivote nespotrebujem za rok aj keby som mal vyrubat pol slovenska :).
KEJKA
11.03.06,18:11
nákup nafty je v takomto prípade preukázateľný aj pre výdavky.
Dalo by sa to možno kontrolovať porovnaním medzi rokmi, alebo aby nebol nákp v mesiaci, ked preukázateľne neťažil.
Daniarom ale toto musí stačiť.