jessi666
30.05.13,09:45
Dobrý deň, ak mám s.r.o., ktorej som sa posledné roky vôbec nevenovala, tj. nemala som žiadne príjmy a ukončila som štúdium na VŠ II. stupeň, mám sa ísť vôbec hlásiť na úrad práce, resp ako to je s poplatkami pre zdravotnú? ak ešte neviem či začnem a kedy začnem ďalej podnikať, nebude rozumnejšie zrušiť s.r.o, prípadne ju predať? prosím súrne o odpoveď a dakujem vopred.
Gabi03
30.05.13,08:08
pokiaľ viem, keď si spoločníkom a podľa nového aj konateľom v nejakej sro, tak ťa na úrade ani nezaevidujú.
tictac7
30.05.13,08:09
...ak si spoločníkom v s.r.o. nemôžeš poberať dávku v nezamestnanosti. Ak nie je iný dôvod na zdravotné poistenie, musíš sa nahlásiť ako samoplatca a platiť minimálne ZP. Zrušiť s.r.o. vôbec nie je jednoduché - a stojí to aj nemalé finančné prostriedky. Predaj je rýchlejší, je však otázne, akú históriu má Tvoja s.r.o. a či by bol o ňu záujem.
jessi666
30.05.13,08:35
ano je to pravda, teraz som tam volala a podľa nového zákona ako konateľka nemožem byť na úrade práce, je to jedno či podnikám alebo nie... ale síce ak by som sa niekde zamestnala, tak potom by zdravotnú platil za mna zamestnávatel?
jessi666
30.05.13,08:37
sro funguje 5 rokov, nema žiadne dlhy, ani zasoby... ale da sa na tom zarobiť alebo skôr prerobiť?
tictac7
30.05.13,08:44
....zarobiť-prerobiť.... Veď ani teraz nič nezarábaš - investíciu z pred piatich rokov si už asi dávno oželela... Veď ponúkni na predaj a uvidíš. Aj tu je na to rubrika
jessi666
30.05.13,08:48
dakujem, skúsim a ak by som sa niekde zamestnala, tak potom by za mna zdravotnu platil zamestnavateľ?
tictac7
30.05.13,10:33
áno, v prípade, že sa zamestnáš, ZP aj SP Ti bude hradená priamo zo mzdy + zamestnávateľ bude robiť odvody