vema
11.03.06,17:42
Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?:mad:
Steven111
11.03.06,16:43
Ahoj, tak ja by som odporučil kvalitné masaže a hlavne pravidelnú návštevu horúcich kupelov.
džana
11.03.06,16:45
odporúčam akupunktúru !
vema
11.03.06,19:12
Ahojte,nad akupunktúrou som už uvažovala a asi aj pôjdem vyskúšať.Ja ale neviem, či mám natiahnutú šľachu alebo nejaký sval, alebo či to nie je zápal.Ak by to bol zápal, tak neviem ,či ten teplý kúpel by bol dobrý...Chystám sa ísť koncom apríla / po všetkých uzávierkách/ do Trenč.Teplíc s priateľkou na 1 týžden.V pobyte sú zahrnuté aj rôzne procedúry 3x denne a lekárska prehliadka.Je to drahé, ale pre zdravie to obetujem,len to musím do tedy vydržať.Keď tak uvažujem, zápal by to ani nemusel byť, lebo to by tak dlho hádam netrvalo.Ďakujem pekne za rady..papa
DanielaSL
11.03.06,19:18
Ahojte,nad akupunktúrou som už uvažovala a asi aj pôjdem vyskúšať.Ja ale neviem, či mám natiahnutú šľachu alebo nejaký sval, alebo či to nie je zápal.Ak by to bol zápal, tak neviem ,či ten teplý kúpel by bol dobrý...Chystám sa ísť koncom apríla / po všetkých uzávierkách/ do Trenč.Teplíc s priateľkou na 1 týžden.V pobyte sú zahrnuté aj rôzne procedúry 3x denne a lekárska prehliadka.Je to drahé, ale pre zdravie to obetujem,len to musím do tedy vydržať.Keď tak uvažujem, zápal by to ani nemusel byť, lebo to by tak dlho hádam netrvalo.Ďakujem pekne za rady..papa

Ja by som odporúčala informovať sa v Bratislave alebo v Žiline , či by ti nepomohla terapia rázovými vlnami.
http://www.chir.centrum.szm.sk/Sk/vlny.html

Pripojila som link. Mne to pomohlo na pätu. Je to síce drahá terapia , veľmi bolestivá , ale stojí to za tie peniaze aj bolesť.
ondrejvla
11.03.06,19:59
Skús sa zaregistrovať na stránke : www.edusan.sk a zadať tam svoj problém.
vema
12.03.06,15:29
Všetko pozisťujem, sú to pre mňa cenné rady, ďakujem, je to úžasné, keď má človek priateľov:)
misolga
13.03.06,06:20
Možno trochu od veci - nechytila si niekedy kliešťa? Kamarátke po štyroch rokoch zistili že má boleriózu.Okrem iného mala aj bolesti ramena, pomaly už nemohla ani nič ťažšie zdvihnúť a po krvných testoch jej zistili že má boleriózu.
vema
13.03.06,06:43
No, chodíme celé leto na chatu a tam je hodne kliešťov a aj som mala kliešťa asi 5x.Vždy som si ich do 24 hod. odstránila.Neviem, či by mi doktorka ten rozbor dala spraviť, keď je to asi drahé,ale pokúsim sa o to.Ja som si tento rok kúpila aj vakcínu, ale keď som si prečítala nežiadúce účinky po podaní, tak ju mám stále v ľadničke a bojím sa.Ja som taký bojko,čítam to čo nemám,ale pôjdem na vec...pekne ďakujem
DanielaSL
13.03.06,06:46
Pozerala si ten link, čo som ti prilepila ? Podľa mňa to je jediná pomoc.
misolga
13.03.06,06:49
Ja som vakcínou dala zaočkovať syna , hlavne proti zápalu mozg.blán pri kliešťoch, a ak po vybratí kliešťa zostane svetlý fliačik asi ako päťkoruna tak s tým treba ísť k dr. A na doktora treba pritlačiť že ten rozbor krvi si chceš dať urobiť, však nemusí to byť len zápal ramena ale príčina môže byť inde a treba hľadať, lieky potlačia bolesť ale nevyliečia.
luebchenko
13.03.06,07:34
Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.:mad:
Čo to spôsobuje neviem, ale hovorí sa tomu "zmrznuté rameno". T.č. ho vlastním už 2x :D Rôzne rehabilitácie (magneto a iné podobné elektroterapie) prinášajú len krátkodobú úľavu, kdeaké lieky, obstreky a spraye mi nezaberali prakticky vôbec. Keď som "zamrzla" prvý krát - mne to vždy dosť trvá, kým sa (pokiaľ sa dá vydržať) vyberiem k lekárovi :D - najprv som trpela v nádeji že však to prejde, keď neprechádzalo vybrala som sa k lekárovi. Ten predpísal akési lieky, mastičky a magnet+rehabilitáciu. Lieky som pojedla, masti vymastila a na rehabilitácii bola asi 4x, kým sa im nepokazili mašinky. Keďže to nezaberalo, vykašlala som sa na to a po nejakých 3 mesiacoch som si uvedomila, že to ako prišlo, tak odišlo. Asi pred rokom sa milé rameno ozvalo znovu a odmŕza pomaly pomalilinky dodnes :D. Klasický postup (trpenie najprv bez, neskôr s lekárskou pomocou, liekmi, obstrekmi, mastičkami a rehabilitáciou vrátane elektroterapií) som po Karkulkinej rade rozšírila o výborného maséra (kto chce, môžem poslať kontakt v SS-ke, je to v BA-Petržalke)- týral ma orientálnym spôsobom, ktorý však priniesol skutočnú úľavu. Možno keby som bola absolvovala dostatočný počet návštev, už by nebolelo. Lenže som lajdák a ako som už spomenula, kým sa dá vydržať, tak držím :D a dúfam, že opäť ako prišlo, tak odíde :D Chodím plávať, občas to rameno cielene cvičím (výnimočne sa tu má ísť až do miernej bolesti a doslova ho naťahovať) a podprsenku si zapínam a rozopínam vpredu :D Toť moja skúsenosť http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif. Možno po uzávierkach vyskúšam tie vlny čo radila Danka :D
DanielaSL
13.03.06,07:47
Ľubka doporučujem ti to, všetko ostatné je zbytočné mrhanie časom a peniazmi. Mám skúsenosť s pätou. Škoda, že som sa o tých vlnách nedozvedela skôr. Celý zákrok trval 20 minút. Potom som 3-5 dní mala obmedziť chodenie...dalo sa , veď pri PC chodiť netreba. A potom už začalo byť lepšie a lepšie.
tonkat
13.03.06,10:30
Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?:mad:
Ja mám veľmi dobré skúsenosti s kostihojovou masťou, ale takou, ktorú si vyrobím doma, nie z lekárne. Kostihoj sa nastrúha, popraží s bravčovou masťou, to sa urobí 2x (vychladne, znova prepraží) a scedí sa cez gázu a nechá sa stuhnúť v chlade. Veľmi dobrý liek na zlomeniny, reumu a rôzne iné bolesti klbov.
Barbara
13.03.06,10:50
Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?:mad:


ja by som Ti poradila, kúp si KAPSICINOVÚ NÁPLASŤ v lekárni, stojí to tuším okolo 25.-30.-Sk. Vyzerá to ako leukoplast. Treba to nalepiť na bolavé miesto a nechať to na 2 až 3 dni. Na začiatku to bude dosť a dlho páliť, ale pomáha to.
aj ja som mala bolavé rameno a pomohlo to. :)
vema
13.03.06,13:26
Skúsim tie rázové vlny, čo radí Danka,len musím zistiť č.t.do Žiliny.Ja som z PD,to mám na skok.Tú kapsicínovú náplať si tiež kúpim a pre istotu si dám urobiť aj rozbor kr.na boleriózu.Konečne sa musím rozkývať a dať si to do poriadku.Ja som si tiež myslela, že to prejde, ale už je to dlho a nevyspím sa poriadne.Keď zdvihnem ruky hore, tak tú boľavú nemám v úrovni tej zdravej ,bude to asi to zmrznuté rameno.Dám vedieť, ako som nakoniec dopadla.Ďakujem Vám...
DanielaSL
13.03.06,15:09
Skúsim tie rázové vlny, čo radí Danka,len musím zistiť č.t.do Žiliny.Ja som z PD,to mám na skok.Tú kapsicínovú náplať si tiež kúpim a pre istotu si dám urobiť aj rozbor kr.na boleriózu.Konečne sa musím rozkývať a dať si to do poriadku.Ja som si tiež myslela, že to prejde, ale už je to dlho a nevyspím sa poriadne.Keď zdvihnem ruky hore, tak tú boľavú nemám v úrovni tej zdravej ,bude to asi to zmrznuté rameno.Dám vedieť, ako som nakoniec dopadla.Ďakujem Vám...

Pripájam ti číslo na Žilinu.
http://www.orix.sk/vesela/

Ja som fakt na tú pätu skúšala možné nemožné a všetko bola zbytočná strata času a peňazí. Škoda , že som skôr nevedela o tejto možnosti.
vema
13.03.06,18:30
Danka,ďakujem.
Bionda
15.03.06,10:49
Dievcata, ja by som tiez navrhla vysetrenie u neurologa a reumatologa. Niektore tieto bolestivosti- algezie mozu byt vyvolane z chrbtice neurologickeho povodu alebo tiez mozu byt reumatologickeho povodu . Nuz treba zistit zdroj bolesti a potom je lahsie urcit vhodnost liecby. Rehabilitacia nemoze uskodit, rozsah a typ zavisi od zdrav. stavu, masaze vsak nie kazdemu prinesu ulavu a v pripade hypermobility moze byt efekt opacny a pacient bude v tomto pripade este viac trpiet.
vema
16.03.06,20:02
Našla som si už tú stránku, liečba rázovými vlnami /v Žiline/,ale keď som si prečítala ,že najprv to miesto znecitlivia a to mesokainom,zostala som znepokojená, lebo ja som alergická na túto látku.Musím tam zavolať a opýtať sa či majú najakú náhradu.To ale musí bolieť, keď to musia umrtvovať?:confused: Ako prvú pomoc som si kúpila tú náplasť volá sa to Flector EP Tissugel 2 ks /103 sk.Uvidím čo to spraví.Keď sa trochu uvolním z povinností budem pokračovať ďalej.Ďakujem za všetky rady.
Atrix
16.03.06,20:35
Aj ja som mala podobný problém. Napravili mi chrbticu a za pár dní sa mi to zlepšilo. Ja tiež nemám rada lieky, lebo mám alergiu a podobne prečítam všetky nežiaduce účinky a určite sa mi prejavia všetky možné aj nemožné po užití lieku, preto radšej si zvolím inú liečbu.
DanielaSL
17.03.06,03:14
Našla som si už tú stránku, liečba rázovými vlnami /v Žiline/,ale keď som si prečítala ,že najprv to miesto znecitlivia a to mesokainom,zostala som znepokojená, lebo ja som alergická na túto látku.Musím tam zavolať a opýtať sa či majú najakú náhradu.To ale musí bolieť, keď to musia umrtvovať?:confused: Ako prvú pomoc som si kúpila tú náplasť volá sa to Flector EP Tissugel 2 ks /103 sk.Uvidím čo to spraví.Keď sa trochu uvolním z povinností budem pokračovať ďalej.Ďakujem za všetky rady.

Nórika nemusíš si to dať znecitlivieť. Mne keď doktor povedal, že tá injekcia je veľmi bolestivá a nie až veľmi účinná , tak som ten zákrok absolvovala bez nej. Je to síce nepríjemné , ale dá sa to vydržať. Za tých cca 20 min. bolesti ten výsledok stál.
vema
17.03.06,07:30
Tak to som rada,ja dokážem vydržať bolesť,veď aj u zubného doktora sa to dá.Dobre,že to viem,lebo tej injekcie by som sa bála viac ako samotného zákroku.Ten mesokain mi spôsobil takú katastrófu,no nikomu to neprajem... Danka díky
Karolova
17.03.06,08:31
Skúsim tie rázové vlny, čo radí Danka,len musím zistiť č.t.do Žiliny.Ja som z PD,to mám na skok.Tú kapsicínovú náplať si tiež kúpim a pre istotu si dám urobiť aj rozbor kr.na boleriózu.Konečne sa musím rozkývať a dať si to do poriadku.Ja som si tiež myslela, že to prejde, ale už je to dlho a nevyspím sa poriadne.Keď zdvihnem ruky hore, tak tú boľavú nemám v úrovni tej zdravej ,bude to asi to zmrznuté rameno.Dám vedieť, ako som nakoniec dopadla.Ďakujem Vám...

Ja by som doporučila Peggy gel s pagaštanom potierat, chodit v kvalitných ortopedických topánkach /zakupit si kvalitné ortopedické vložky / lebo tieto bolesti su od chrbtice a od nôh .Doporučujem bankovanie vynikajúce uvolni cele telo aj blokacie , ozvi sa ked si z Ke a okolia osobne ti poradím:)
pyton
17.03.06,10:17
Práve som dočítala článok. Je tu aj o bolesti ramena. http://lesk.zoznam.sk/cl/10192/93190/Liecive_dotyky
vema
17.03.06,21:06
Zaujímavý článok,to musí byť polahoba ísť na niektorú masáž.Len keby toho času bolo viac.Toľko doporučení som si tu už prečítala, že som z toho celá natešená, ďakujem za všetky príspevky, určite mi to pomôže:) .
Pozorovatel
18.03.06,06:44
Pozrite si stránku www.rameno.cz .
Evanka
18.03.06,07:28
Vema, velmi dobre to poznám. Rozhodne s tým treba ísť k odborníkovi a zistiť príčinu, aj ke%d mne ju napríklad nezistili. Vylúčili reumatický pôvod, vysychanie maziva,... Chodila som na elektroliečbu a na rehabilitačné cvgičenia. Mne robilo dobre suché teplo. To cvičenie bolo spočiatku pekne bolestivé, ale po čase sa to začalo uvoľnovať a po asi troch mesiacoch to bolo ok. Bez toho cvičenia s rehabiletačnou sestrou by som si asi sama neporadila. Neskôr už som mohla cvičiť aj sama.
Ja som tú ruku v podstate ani nemohla zdvihnúť, ba som cítila bolestivo aj pri ležaní jej váhu. Česanie, ruka za chrbát - no hrúza.
Vôbec nezistili z čoho to bolo, no ja som usúdila, že zo stálej práce s myškou a odrem toho som mala otvorenú permanentne ventilačku a na tú ruku mi fúkalo, teda z chladu a strnutého pohybu. To je môj úsudok a odvtedy si dávam na to pozor.
Na výrobu toho siuchého tepla som si ušila vrecko, naplnila som ho soľou a zohriala patrične v mikrovlnke. Pred cvišením som si to prikladala, aby bol ten sval prehriaty.
Mastenie kostihojovou masťou vyrobenou doma tiež vrele doporučujem.
Prajem ti skoré zlepšenie toho nepríjemného stavu - poznám, čo to je.
Donda
18.03.06,08:23
Aj ja som som trpela bolesťou pravého ramena, lakťa a celej ruky, a trpím občas dodnes. V tých najhorších časoch som chodila k neurológovi, ortopédovi (ktorý povedal, že to nič nie je, len treba cvičiť!) na rehabilitácie, na obstreky atď. Keď som už absolvovala aj masáže a rašelinové obklady v súkr.centre a úľava bola vždy len chvíľková a mala som pocit, že už som vyhodila za nič kopec peňazí, skočila som za jednou známou pani liečiteľkou, ktorá mi jemne s citom ponaprávala chrbticu, hlavne krčnú (na ktorú mi v Ružinove povedali, že sa mi tam robí blok, ale ten mi vraj neodstráni nikto, ani ja cvičením!) a môj stav sa začal zlepšovať. Cvičím jogu, občas si dám masáž, akupresúru s Zepterom, dávam si pozor na prievan a pri akútnom zhoršení skočím za pani liečiteľkou. Treba vyskúšať rôzne veci, na každého účinkuje niečo iné!
vema
18.03.06,15:36
Čítam, ze Evanka a Donda mali úplne rovnaké problémy ako ja.Ja som ale chodila na rehabilitáciu len 2 týždne a som to vzdala.Tá sestrička ma tak trápila a mne sa zdalo, že to cvičenie nemá žiadny efekt.To je zrejme dlhodobá záležitosť, usúdila som zo všetkých príspevkov.Ešte musím
vydržať asi týžden,lebo mám ešte nejakú prácu a potom začnem s liečbou.Pozorovateľovi ďakujem za odborný článok,no poviem Vám,ten internet to je zázrak.Ďakujem
pan Vladimír
19.03.06,17:48
Pokiaľ si z PD, tak môžeš navštíviť p. Soničku Gubkovú v N. Pravne, kde má súkromnú rehabilitáciu "SOŇA", tel. 0907 738 720 (dúfam, že ešte platí).
Ja som k nej chodila na rehabilitácie ešte do nemocnice, kde predtým pracovala. Mala som niekoľkoročný problém s ramenom, podobného typu, ako uvádzaš Ty, nevedela som si rady. Môžem zodpovedne povedať, že mi pomohla. Mám problémy aj s chrbticou, keď sa trochu oteplí, tiež sa idem objednať. Srdečne zdravím a želám "dobré pořízení!
pan Vladimír
19.03.06,17:59
Ešte doplňujem svoje predchádzajúce doporučenie, že po rôznych elektroliečbach a pod. treba nutne vydržať aj bolesť pri cvičení rehabilitačného pracovníka. Neverila som, že to môže skutočne pomôcť. Mňa to bolelo tak, že som sama nedokázala ísť proti tejto bolesti . A aj celkove je asi lepšie, keď to robí niekto, kto má na to vzdelanie. Zdravím ešte raz :) :) :)
vema
19.03.06,18:07
Tak to je od nás kulilinček cesty,skúsim zavolať, to je pre mňa momentálne najjednoduchší spôsob prvej pomoci, ak nepomôže a budem mať už viac času pôjdem postupne podľa všetkých rád, ktoré ste mi napísali,ďakujem,ďakujem...
vieramaria
19.07.07,11:52
Milá Vema, prosím Ťa ozvi sami ako to dopadlo s Tvojim ramenom, ja som na tom teraz hrozne 3 mesiace mám akútne bolesti, všetko som absolvovala vrátane naťahovania ,, na škripec,, , cvičenie, elektroliečba, 1 obstrek, z kt. mam modrinu už 2 týždne a teraz 1 týž. chodím na infúzie , mám pocit, že bude zo mna narkomanka. Dakujem, že sa mi ozveš a potešíš ma, že sa Ti to stratilo. Vierka PK
vema
19.07.07,14:13
Ahoj Vierka. Neviem či som mala takú diagnózu ako Ty, lebo ja som nemusela dostávať infúzie, rameno ma síce bolelo, ale asi tak ako popisujem v mojich príspevkoch.Ja som na koniec išla do Trenčianských Teplíc na týžden ako samoplatca a pobyt tam a všetky procedúry mi evidentne pomohli.Mala som stuhnuté rameno a to mi vyvolávalo pri určitých pohyboch bolesť.Rameno ma bolelo aj v kľude hlavne keď som išla spať.Na liečení som dostávala elektroliečbu, reflexné masáže a klasické masáže chrbta.Doktor, ktorý ma príjmal mi hneď v prvý deň dal na chrbát nejaké banky a s niečim mi brázdil po chrbáte až som mala modré fľaky. Čo mi skutočne pomohlo neviem, ale keď som prišla domov už na druhý a tretí deň som spozorovala že rameno povoľuje a hneď sa mi chcelo aj cvičiť, lebo to išlo zrazu ľahšie, až do úplného vyliečenia.To trvalo už len 1 - 2 týždne.Ja si myslím, že najviac mi pomohli tie masáže.V Bojniciach som chodila na cvičenie, bolo to hrozne bolestivé, ale výsledok žiadny.Prajem Ti skoré uzdravenie.To rameno ma bolelo vlastne skoro pol roka.Ahoj P.S. Asi mi pomohlol aj teplý perličkový kúpel a na to tá masáž. Aj tá voda je predsa na pohybové ústrojenstvo a asi tiež lieči.
vieramaria
19.07.07,16:38
Ahoj ! Veľmi Ti dakujem, že si sa ozvala.Myslím, že si mala to isté ako ja ,,zmrznuté rameno,,.Infúzie dostávam preto, lebo môj praktický lekár sa nado mnou zľutoval /ortoped na to kašle/ pred odchodom na dovolenku. Ja trávim dovolenku v neustálych bolestiach, infuzia pomáha iba na pár hodín.Práve sa chystám do Bojníc na 1 týž. oprobovať, začnem uvažovať o Trenč. Tepliciach. Ak Ťa to nezaťažuje, daj mi ,prosím, typ na liečebný dom. Vdaka !
vema
19.07.07,18:00
Ja som z Prievidze a do Trenčianských Teplíc som išla preto, lebo sme to spojili s kamarátkou ako výlet a aj liečenie. Keby som išla do Bojnic, to by sa nám tak nerátalo. Neviem odkiaľ si, ale v Bojniciach /v kúpeloch/Ti môžu rovnako pomôcť ako v Tre.Tep.V Bojniciach nepoznám tie liečebné domy, v Tren.Tep. som objednala cez internet.Aj tento rok sme tam boli na týždeň.Zadaj si na int.kúpele a najdeš všetko.My sme boli mimo sezóny, tak to bolo lacnejšie, ale aj tak to stálo dosť.Ak budeš chcieť podrobnosti, alebo ešte nejakú informáciu, tak napíš.Ahoj
vieramaria
19.07.07,18:37
Ja som z Pezinka. Práve pred chvílou mi volala spolužiačka z Nedožier a mám v Bojniciach a v Prievidzi dalšie spolužiačky - učiteľky, preto som sa tam chystala na pobyt, to vieš učiteľky musia platiť ceny v najdrahších termínoch. Čo už s tým ! Mám 53 rokov, staré kosti, tak na cene nezáleží. AK BY SI SI SPOMENULA KDE tI ROBILI Tú TERAPIU S BANKAMI, TAK TO MA NAJVIAC ZAUJíMA, LEBO O TOM SOM číTALA, žE TO POMáHA AJ NA TENTO MôJ PROBLéM. máM TO NA PRAVEJ RUKE A ROBí MI PROBLéM AJ PíSANIE, TAK PREPáč, žE NEOPRAVUJEM. aHOJ!
vema
19.07.07,18:49
Tie banky mi dal lekár v Trenč.Tepl., ten, ktorý nám robil vstupnú prehliadku.Ja mám 55 rokov, čiže ešte staršie kosti a dostala som sa z toho.Potom napíš ako sa Ti darí.Ahoj
Psycholog
23.07.07,15:35
Podívejte se na link: www.altechniky.com . Petr
vieramaria
27.07.07,18:22
:) Dakujem za dobrý kontakt, ale som momentálne v Piešťanoch a tam je vraj bankovanie vo vile Anna. Takže ak mi lekár, ktorý ma tam teraz dáva do poriadku , dovolí, tak to skúsim a ozvem sa ako to účinkuje . Zistila som totiž v ordináciach , že nás je mnooho s boľavými údmi !
vieramaria
17.08.07,10:20
Ahoj Vema, som doma na PN s nervami a mojim zmrznutým ramenom. Pekne som si to užila v Piešťanoch a s tabletkami proti depke s nádejou čakám zlepšenie. Vraj 2,3 týž pokupelnej liečbe môže nastať zlepšenie. Ty si mala šťastie, určite si nemala túto dg. Môj ortopéd mi povedal, že mám smolu a kontrola o mesiac. Jupí naše milé zdravotníctvo, za magnetickú rezonanciu chceli odo mna 7000 sk , lebo majú prečerpané poisťovne. Ortopéd mi aj tak nedal žiadanku i ked obvodný to považoval za vhodné. Tak zatiaľ som dopadla , tak že som aspon 20000ľahšia, schudla som4kg, lebo mám scvrknutý žalúdok z liekov, a začínam byť závislá na psychofarmaká. Nikomu neželám diagnozu ,,zmrznutého ramena ,, Ahoj a cvič s palicou a podprdu si o mesiac určite zapneš ! Vierka
vema
20.08.07,18:29
Ahoj Vierka, je mi ľúto, že máš až také veľké starosti a bolesti so svojim ramenom. Dúfam, že kúpelná liečba nakoniec zaberie, alebo aspoň zmierni chorobu. Smola je, že Ťa to draplo v lete a cez prázdniny.Ja som tiež cvičila s paličkou, ale efekt nebol žiadny. Želám Ti, aby si to zvládla a úspešne sa vyliečila.Zase niekedy napíš ako napreduješ v ličbe.Ahoj
vieramaria
04.10.07,16:19
Ahoj Vema, ďaľšiich 9 dní v Piešťanoch, zajtra magnetická rezonancia a uvidí saaaaaaaaaá. Doktor v Piešťanoch, ku ktorému chodím na plynové injekcie, biolaser,magnet a injekcie, dáva tomu čas do Vianoc . Ach, keby mal pravdu!!! Teraz hľadám dobrú rehabil. sestru na cvičenie. Veď s nemocenskou dávkou 6500sk si to môžem všetko dovoliť. Drž mi palce, aby som k Vianociam mohla aspoň ušúľať karamelové burizonove guľky . Čau a vďaka, že so mnou cítiš.
zuzanelka
04.10.07,17:28
Ja byť na Vašom mieste dam sa este raz vysetrit u riadneho lekara, napriklad boli ste u reumatologa? Pokial neviem co my vlasne je neskusala by som ani z akupunkturou pretoze ma tiet vela vedlajsich ucinkov o ktorych sa malo hovori a ani ziadne kupele - pretoze by ste si mohli tiez poskodit.
Mackovka
05.10.07,05:41
Mňa síce nebolelo rameno ale noha. Bolo to pred kúpeľnou liečbou, tak som už nešla k ortopédovi. Ale magnet, ultrazvuk, kúpele nôh, masáže ani plynové injekcie nepomohli. Krívala som aj keď som prišla domov. Mala som aj adresu toho pracoviska, kde sa to dá riešiť rázovými vlnami. Ale pri prepúšťaní z kúpeľov ma lekár upozornil, že najprv potrebujem rontgen, tak som išla najprv k ortopédovi. Bol to zápal šľachy, dal mi injekciu a protizápalové lieky a už na druhý deň som prestala krívať. Ale upozornil ma, že zápal šľachy sa môže opakovať a nielen na nohe, vraj to súvisí aj s ďalšími prejavmi čo mám (drobné kŕčové žilky) a je predpoklad, že mám k tomu určité dispozície a tou nohou to nemusí končiť. Kúpila som si aj doplnok výživy na výživu šliach.
Tak neviem, určite by som najprv zašla k doprému ortopédovi...
P.S.: ak to môže byť zápal aj u Teba, tak si ako prvú pomoc môžeš dať kúpeľ v magnéziovej soli a následne octanovú masť na noc....
vieramaria
05.10.07,16:11
Dievčatá, dakujem za rady, ale ja som stále pod dohľadom ortopéda, kt. jednoznačne udal diagnozu a viac sa nestará a iba by mi dal mezokain. O ostatné, aby som vôbec mohla existovať sa stará môj obvodný, zlatý človek , a v Piešťanoch odborník neurolog, balneolog a fyzioterapeut v jednej osobe. A ešte k tomu neskutočne zlatý personál v hoteli Máj. Dnes som absolvovala tú magn rezon. a výsledok budem vedieť behom týždňa.Ďakujem vám za starostlivosť o moje zdravíčko. Želám vám všetkým poradakom za celé vedro!!!
vema
05.10.07,16:11
Čauko Vierka. Predstav si, že dnes som na Teba myslela.Ten prenos myšlienok je asi pravda. Išla som v aute asi o 16,30 a rozmýšlala som, že ako sa asi máš a čo ruka. No a čo nevidím, Ty si sa ozvala. Držím palce a verím, že guľky na Vianoce gúľať budeš. Musíš byť trpezlivá, hoci viem si predstaviť, ako Ti to už ide na nervy. Ak budeš mať čas, napíš ako dopadli vyšetrenia. Ahoj
vieramaria
17.10.07,19:53
Ahoj Vema, tak to so mnou vyzerá asi na operáciu ! Mám už výsledky z MR , ale doktor zasa neordinuje, tak som išla za švagrom nech si prečita čo tam mám napísané /on je chirurg/ a oznámil mi, že mi vybaví super operatéra. Uvidím v pondelok, čo povie môj ortopéd, ako ma bude chcieť zasa odsunúť , prídite o mesiac. Tak drž mi palce nech sa zasa niečo neskomplikuje. Vdaka, že na mna myslíš! Ozvem sa Ti!
vieramaria
25.10.07,17:47
Ahoj Vema, už som bola u lekára, kt. ma bude operovať. Povedal mi, že to mám silno poškodené a zostanú mi nejaké následky v hybnosti. Opísal mi, čo všetko ma čaká, to tu nebudem radšej opisovať, lebo to je menší horor, ale musím to vydržať. Môj "zlatučky" ortopedko sa tváril, ako neviniatko! On totiž chcel, aby si s tým telo poradilo samo a teraz pochopil, čo mi spôsobil.Bol milučky, ale nepriznal chybu.Alibisticky sa ma pýtal, že som vám to vysvetloval? Ja som mu jedným slovom odpovedala: NEVIEM. Teraz čakám na termín operácie, býva to asi mesiac. Dúfam, že budem na synčekovej stužkovej 8. decembra, či pred alebo po. Snád sa na mna aspon to šťastíčko usmeje, že sa uvoľní nejaký skorší termín. Čauko a nadalej Ťa prosím, mysli na mna na diaľku. Ďakujem!
vema
26.10.07,17:03
Ahoj Vierka, tak niektorí doktori sú fakt ľahostajní k pacientom. Mojej sestre asi pred dvomi rokmi odumrel nerv na lopatke. Tiež jej dávali lieky od bolesti a dopadlo to tak, že sestra nedokáže zdvihnúť ruku, iba keď si pomôže druhou.Doktor jej povedal, že aj tak sa dá žiť. Rob pre to všetko, aby si sa dala úplne do poriadku a aby tie následky boli čo najmenšie. Nebude to asi ľahké, ale vydrž. Prajem Ti, aby sa operácia vydarila a aby si sa mohla tešiť s rodinou na stužkovej svojho syna.
vieramaria
27.10.07,13:59
Ďakujem, si fajn kamoška !
slavkasig
23.11.07,20:30
Ahojte ja mám iba 34 rokov a ramená ma bolia už 15 rokov niekedy preplačem celú noc zopár rokov som chodila po všeliakých doktoroch , rehabilitaciach, masážach,elektroliečbach ale nič nepomohlo iba obstreky ale tie som nemohla brat stále musela som stihnúť porodiť 3 detičky a každe dojčiť skoro 2,5 roka tým som musela zabudnúť na lieky ale zistila som že mi nerobí dobre teplo vždy keď sa chcem pozohrievať vo vani najmänej na týzden si vyradím ruky občas mám aj mesiac dva pokoj ale keď to príde spím s rukami podloženými malými vankúškami to mi pomôže na pár dni v lete ma to neboliena iba ak vela okopávam
lubica_02
24.11.07,14:31
Mňa tiež bolí rameno už asi 2 roky a chystám sa k lekárovi, spávam tak isto ako Ty vema.
Ak sa niečo dozviem, dám vedieť.
tetrisss
24.11.07,16:30
Neviem, ci mam vobec sa k tomu vyjadrit, lebo ked mi toto niekto povie, tak so svojej vlastnej skusenosti mu poradim, ale malokto mi uveri a este menejkto to urobi. Ja som mala v roku 1993 zlu havariu a narazene rameno. Asi tak 5-6 rokov sa nic nedialo a potom ma tak zacalo toto rameno boliet, ze som vela noci nemohla zaspat a presne tak som dopadla, ze som sa uz ani ucesat nemohla, ked som navstivila lekara, tak mi povedal, ze tam nieco je, ale ze nevie co a ked som sa opytala, ze co teraz, tak mi dal Veral a povedal, ze sa s tym musim naucit zit. Potom som zacala chodit dva krat do tyzdna cvicit, pohyby ramena boleli jak s...., ale po case som mohla uz aj spat, aj pohyblivost sa vratila a podotykam, ze bez akychkolvek liekov. Teraz cvicim v mnojom strednom veku aerobic, citim sa uzasne medzi ovela mladsimi kockami a ruka je takmer AKO NOVA, samozrejme, ze nejake tie bolesti sem tam su, ale znesitelne. Verte-neverte, ale skuste.;)
slavkasig
24.11.07,18:13
mne povedali že tam nič nemám a nemá ma to z čoho bolieť 2 roky som robila formovačku káb. zväzkov pohybu rukami som mala až až aj som cvičila tiež som myslela že to rozhýbem ale bolo to stále horšie uvidím čo bude keď sa vrátim po materskej už mám s toho strach
pminarik
24.11.07,18:48
no mozno od veci mozno nie. ja som v 1993 nabural na aute ako spolujazdec a plecom som narazil som predneho stlpika. posledne 3 roky ma pleco (prave) dost hodne bolieva a niekedy nezdvyhnem ani pohar vody. stare babky odporucili nasledovne a ja to teraz praktizujem. vykutrat koren kostihoja lekarskeho postruhat a zaliat do plna slivovicou alebo niecim takym podobny ale najlepsie domaci alkohol no vraj najlepsi je "vyskocek"-neviem ako sa to pise a ako sa to odborne vola ale volaju to tak (no lepsie sa ta slivovica pije ako leje do tej flase - ale ak to ma pomoct preco nie) no a mozes praktizovat liecbu tak ze si pleco budes natierat a prikladat obklady. je to dost take lepkave ale dobre to vonia takze skus je to bez registracie a pomerne dost lacne. :)
lubica_02
24.11.07,19:44
Neviem, ci mam vobec sa k tomu vyjadrit, lebo ked mi toto niekto povie, tak so svojej vlastnej skusenosti mu poradim, ale malokto mi uveri a este menejkto to urobi. Ja som mala v roku 1993 zlu havariu a narazene rameno. Asi tak 5-6 rokov sa nic nedialo a potom ma tak zacalo toto rameno boliet, ze som vela noci nemohla zaspat a presne tak som dopadla, ze som sa uz ani ucesat nemohla, ked som navstivila lekara, tak mi povedal, ze tam nieco je, ale ze nevie co a ked som sa opytala, ze co teraz, tak mi dal Veral a povedal, ze sa s tym musim naucit zit. Potom som zacala chodit dva krat do tyzdna cvicit, pohyby ramena boleli jak s...., ale po case som mohla uz aj spat, aj pohyblivost sa vratila a podotykam, ze bez akychkolvek liekov. Teraz cvicim v mnojom strednom veku aerobic, citim sa uzasne medzi ovela mladsimi kockami a ruka je takmer AKO NOVA, samozrejme, ze nejake tie bolesti sem tam su, ale znesitelne. Verte-neverte, ale skuste.;)
Je na tom kus pravdy, moju mamu bolieva chrbát, keď cvičí pravidelne bolesť sa zmierni. Ďakujem Ti za radu,toto ma vôbec nenapadlo. Od zajtra začnem.:D:D:D:D
daria29
24.11.07,20:13
Ahoj, tak ja by som odporučil kvalitné masaže a hlavne pravidelnú návštevu horúcich kupelov.
ak ja tam zapal,tak teple kupele nemoze brat, a povedz lekarovi nech ti da iny obstrek,nie mezokain,alebo chod s ramenom na traumatologiu, alebo povedz ort nech ti da ozarovanie,mne to pomohlo.
VladoaKatka
25.11.07,10:57
Ja mám podobné príznaky, čo sa týka bolestí, len pri určitých pohyboch. Mne zistili pri rontgenovaní ramien, že na ramennej kosti na oboch stranách zo spodu mám výrastky kostné cca 1cm. Pomohli obstreky, rehabilitáciu som zatial nemala, bolo by to pre mňa časovo veľmi náročné a neabsolvovateľné chodiť každý druhý deň do Bratislavy, ale ma upozornil môj ortoped, že to všetko len zmierní bolesť, posledná šanca je operačne zospodu obrúsiť tie výrastky kostné.
Toto podstúpim, až keď už nebudem vedieť zvihnúť ruky, dovtedy musím trpieť a bolesť zmierňovať liekmi.
kitky
01.12.07,15:08
Pre vsetkych, ktorych boli rameno.Mozno ze je toto pricina.

http://www.sportclinic.sk/rameno_imingement.html
strelkyna
01.12.07,22:04
Ja tiez trpim bolestou ramena 8.mesiac a lekar mi diagnostikoval prave to, co v poslednom pripevku uviedla kitky. Sprvu som cakala, ze to same prejde, ale nepreslo.Doposial som dostala 5 obstrekov s homeopatikom Traumeel. Po dvoch mesiacoch ma ortoped odporucil na cvicenie.Rehab.sestra povedala, ze rozcvicovanie malo byt hned po kazdom pichnuti obstreku na druhy den a nie po dvoch mesiacoch.
Ako tu citam horeuvedene prispevky, tato diagnoza sa tazko lieci.Tie bolesti su niekedy naozaj tazko znesitelne, najma v noci.
Rehab.lekar spominal, ze ak mi nepomoze rehabilitacia posle ma na MR.
Chcela by som vediet, preco sa u nas robi vselico v zdravotnictve naopak? .Najprv sa lieci a az neskor sa robia vysetrenia.
vieramaria
09.12.07,22:27
Milá Strelkyna, nenechávaj svoj problém len na lekára.Aj ja som bola dlho trpezlivá, ale ked to nemalo konca kraja, tak som vyložene prinútila ortopéda, aby ma poslal na MR a operácia je nutná. Už som toho veľa popísala o sebe v tejto téme a cítim s Tebou.17.dec idem na artroskopiu na Kramáre, bude ma operovať mudr. Grauzel zo Sportkliniky, ale cez poisťovnu, avšak po známosti.Tak to chodí u nás.
strelkyna
10.12.07,18:20
Mila Vieramaria,dakujem Ti, ze si sa ozvala.Ortoped mi povedal, ze ":na MR sa posiela iba pred operaciou":Tak som mu povedala, ze ak treba, ja pojdem na operaciu, ale chcem vediet, co mam konkr.za problem v tom ramennom klbe /aj ked mozno nebude nutna operacia/ a preto prosim o vysetrenie MR.Tak dufam, ze mi ho najblizsie vypise.
O artroskopii mi povedal, ze uspesnost je tak 50%-na, skor mi odporucil pred nou terapiu razovymi vlnami.Rada by som vedela, aku mas diagnozu, ze musis podstupit artroskopiu, ake terapie si doteraz podstupila? /I ked som si vacsinu prispevkov tu precitala/.
Ta operacia sa musi vybavit?tiez by som chcela ist na poistovnu, ale moj ortoped operuje na myslim na Kozej v Bratislave a to je sukromna klinika, tak neviem.
V kazdom pripade Ti Vieramaria velmi drzim palce na toho 17.12 a poprosim Ta, ozvi sa potom niekedy :)
vieramaria
11.12.07,21:34
ahoj.Strelkyna, no myslím, že ťtvoj lekár má aspon záujem Ta liečiť. Skús to teda čo Ti odporúča.už to tu niekto radil,že je to v Žiline.Moja diagnoza po MR je : Obraz impingementu šľachy m. supraspinatus v rámci výraznejšej subakromiálnej stenozy/4mm/ so sprievodnou miernou SA- SD burzitídou, AC osteoartropatia. Toto si prečítal a hned vedel, že to podcenil. Ja som si prežila 8 mesiacov neznesiteľných bolesti, chodila som po rehabilitáciach a kupeloch, stálo ma to už 50000sk okrem straty na výplate.A teraz uvidím ako to bude po operácii, či sa vrátim ešte do práce, lebo je to pravá ruka a mám a vraj budem mať obmedzenú pohyblivosť. Ozvem sa Ti po Vianociach.a dakujem vopred za tie pohľady k nebu za mna. Nápodobne aj ja za Teba.
strelkyna
12.12.07,13:32
Ahoj Vieramaria.Dnes som bola u mojho ortopeda a vypisal mi ziadanku na MR, mam aj TE na 15.1.2008.Som zvedava, co zistia mne.Zatial to vypada na rotatorovu manzetu-nedomyka.Mozno je porusena chrupavka.
V kazdom pripade by som bola radsej, ak by to nebolo zrele na operaciu a pomohli mi obstreky, ktore mi skutocne zmiernuju bolesti.
Vieramaria, este raz : drzim palce 17.12., nech mas pohodove vianocne sviatky
vieramaria
23.12.07,17:31
ahoj STRELKYNA ešte som stále celá, na Kramároch posúvali termíny z technických príčin, tak všetci čo mi držali palce mi vyprosili pohodovejšie sviatky.10.1. už idem na ostro . Pozdravujem aj VEMU.
lilisu
23.12.07,22:12
Ahoj, tak ja by som odporučil kvalitné masaže a hlavne pravidelnú návštevu horúcich kupelov.
AHOJKY STEVEN111
SUHLASIM AJ MNE OSOBNE POMOHLI LIECEBNE PROCEDURI ALE NIE TAK UPLNE A TO ASI PRETO, ZE ICH NEBOLO DOSTATOK.
TVOJ NAZOR SA MI PACI.
LILISU
strelkyna
25.12.07,14:52
Ahoj Vieramaria, ver mi, ze som na Teba vela myslela a cakala ze sa ozves.No, nic sa neda robit, zivot je zmena, drzim palce na dalsi termin .
strelkyna
29.12.07,11:16
Dakujem za radu, ale BOPTRON lampu mam doma minimalne 10 rokov a este mi zial nepomohla na ziadne tazkosti.Skusala som samozrejme aj na moje bolave rameno s nadejou ze mi pomoze, ale zazracna lampa nepomohla.Takze dakujem za snahu pomoct, ale nemam s nou dobre skusenosti.
strelkyna
29.12.07,11:17
opravujem "BIOPTRON"
jankovka
03.01.08,10:16
Skúšal niekdo na boľavé rameno liečbu laserom a aké máte skúsenosti.Ďakujem
BXLmiami
03.01.08,14:17
Biostimulačný laser má dobré výsledky.Nerada by som sa vyjadrovala k tejto téme podrobne,nie je to môj odbor,ale vo všeobecnosti,pokiaľ tam nie je problém,ktorý vyslovene treba riešiť chirurgicky,osobne by som preferovala therapiu akupunkturov a masážami.Klasická medicína si s chronickými bolesťami nevie dobre poradiť.
jankovka
17.01.08,16:04
Ten laser pomáha, bola som už 3x a bolí ma menej plece.Dávaju mi aj na krčnú chrbticu
Fedab
17.01.08,16:14
S ľavým ramenom som mal aj ja problém.Pomohol mi laser.
Skutočne po 5 dňovej kúre sa bolesť vytratila.Treba určite navštíviť lekára.
strelkyna
18.01.08,14:26
Prosim vas, konkretne o aky laser ide?
Absolvovali ste tuto terapiu v nejakom sukromnom rehabilitacnom zariadeni?
subard
18.01.08,15:25
Ked Ti mozem poradit najprv si daj urobit kompletny rozbor krve vylucit reumat.faktor ci nieje vysoky. Mal som taky isty problem a bohuzial faktor vysoky a ked mozem zatial poradit mast DOLGIT ja som ju bral a nepokusaj roznych bilinkarov bude Ta to stat peniaze ale reumatolog a ortoped. Liecenie je zdlhave mne priatel prim.ortoped tiez nedal obstrek ale kym neboli vysledky z krve predpisal mast a neviem ci mozem nazov Flugalin Retard je protizapalovy a od bolesti a pomohlo. Zelam vela zdravia
strelkyna
18.01.08,15:56
U mna reumatolog vylucil reumu, z RTG mi skonstatoval, ze mam vraj asi opotrebenie a vyrastky, dal mi len lieky.Ja som sla vsak dalej a ortoped mi z tej istej RTG snimky vycital nieco uplne ine.Ze opotrebenie ani vyrastky tam nie su, ide tu skor o problem s neklzajucou rotatorovou manzetou.Vysledky sa onedlho dozviem, lebo ma poslal na magneticku rezonanciu.
Dakujem za info o Dolgite, vyskusam.
Chcela by som vsak vediet, ze kde robia terapiu laserom a vobec, o aky laser ide, lebo mne tato terapia nebola u lekara ani spomenuta.Dakujem vopred za kazdu informaciu
KIKA28
19.01.08,09:17
ahoj anjielik aj moja mamka ma tento problém alebo aspon podobny,tiež ju boli rameno aj jej opuchla cela ruka. a teraz aj polka tváre. lenže je to už dlhodobejšieho charaktreru asi pol roka. to zato tak dlho lebo pochodila aj ortopeda,aj neurologa a poslali ju na elektroliečbu aj obstreky a už bola tiež zúrivá lebo si mysleli o nej že je hypochonder. teraz po 5mes. prestávke čo nechodila po doktoroch lebo sa najedovala zašla znova na neurologiu a ty jej dali konečne nejaké lieky a injekciu, objednalli ju na marec do Lučenca. neviem,čo jej dajú tam. dám vedieť. ale netreba to zanedbať ona si toho dosť vytrpela a nemohla s rukou hýbať len pred seba. bola aj so štítnou žlazou aj kade tade. tak skús neurologiu. všetko robia stresy a práca. dávať si pozor a nič nezanedbať
adi11
19.01.08,10:03
Na bolesti klbov sú dobré aj kvapky od Dr.THEISS Schwedenbitter.Bolestivé miesto treba 3-4x potierať namočeným tampónom a nechať zaschnúť.
Potom na doliečovanie slúži aj lampa BIOPTRON, ale používať pravidelne.
KIKA28
19.01.08,19:57
adi ahoj chcem sa spýtať čo stojí tá lampa,ak to nie je tajomstvo. možno by pomohla mojej mamine
bryan
19.01.08,20:18
Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?:mad:


Mam pre teba super radu, vypocuj si slovo odbornika tu: http://meteleskublesku.cz/media/01/snd/16.mp3
adi11
20.01.08,12:45
adi ahoj chcem sa spýtať čo stojí tá lampa,ak to nie je tajomstvo. možno by pomohla mojej mamine
ja som lampu kúpila dávnejšie, vtedy stála 10 tis., možno teraz je už drahšia neviem
v prípade tvojej maminy či by jej lampa pomohla mala by jej použitie konzultovať s lekárom
ahoj
vieramaria
21.01.08,19:22
Mam pre teba super radu, vypocuj si slovo odbornika tu: http://meteleskublesku.cz/media/01/snd/16.mp3
Dakujem Bryanovi za odľahčenie témy. My, čo si tento zdravotný problém ,,užívame" ,vieme o čom hovoríme. Aspon som sa na chvíľu odreagovala.
strelkyna
21.01.08,19:26
Ahoj Vieramaria, uz mas po operacii? Vela som myslela na Teba, dufam, ze je vsetko v poriadku.Napis prosim, co je noveho, ako sa mas?
vieramaria
22.01.08,11:45
ahoj strelkyna, mám už po operácii -11.1.08- ešte mám stehy -3- som modrá z toho, čo mi v narkoze natiahli celé rameno do pôvodnej polohy. prvé dni som mala priviazanú ruku o telo v trojcípej šatke, potom volne, ale nezdvihla som ju samu ani milimeter. pomaly za pomoci manžela doma cvičím, som asi v tých polohách ako na zaciatku liečby a dúfam, že od budúceho týždňa budem mať nejakú normálnu rehabilitáciu, čo som si tiež vybavila sama. som už tak preorientovaná na ľavú ruku, že to bude dlhý a bolestivý proces. musím to vydržať. vo štvtok idem na kontrolu k lek. čo ma operoval a budem vedieť, čo dalej. mala som asi5 diagnoz v ramene a puzdre a v manžete po zápaloch zrasty a iné, čo môj ortopéd stále odmietal. rozhodla som sa, že k nemu pôjdem len vymámiť kúpeľnu liečbu.ahoj a vdaka za podporu. vierka silno pozdravujem zaroveň moju kamarátku vemu, ktorej patrí táto správa rovnako ako strelkyni.
legolas
22.01.08,16:28
Ak Vám to pomôže tak by bolo dobré ,aby Vám Váš lekár naordinoval inj 1x1 ml DIPROPHOS , predpísal tablety FLAMEXIN 20 MG 30x191,2 mg a poprípade, aby ste absolvovali rádioteraphiu na to Vaše rameno, myslím, že to zaberie.
vieramaria
22.01.08,16:50
Ak Vám to pomôže tak by bolo dobré ,aby Vám Váš lekár naordinoval inj 1x1 ml DIPROPHOS , predpísal tablety FLAMEXIN 20 MG 30x191,2 mg a poprípade, aby ste absolvovali rádioteraphiu na to Vaše rameno, myslím, že to zaberie.
táto rada patrila mne alebo všeobecne?
strelkyna
22.01.08,19:28
Ahoj Vieramaria, tak uz to mas za sebou a si doma.Skutocne som na Teba vela myslela, lebo sa podobne trapim a mam velke bolesti ako Ty pred zakrokom.Drzala som Ti palce a dufam, ze Ti operacia pomoze.
Ja cakam uz kazdy den na vysledok z MR, potom napisem.
Bojim sa, ze ta diagnoza bude zrela na operaciu, pritom lekar ma velmi nepovzbudzuje, ze by to mohlo pomoct.Vraj artroskopia ma uspech tak v 50%.
Este by som sa chcela aj ja spytat kalisnika, komu si radil tu uvedenu terapiu?
Ak vseobecne, a to plati aj na mna, tak to skusim.Lenze, kto odporuci tu radioterapiu a na zaklade coho?
Tak , dobru noc vsetkym.
vema
22.01.08,19:33
ahoj strelkyna, mám už po operácii -11.1.08- ešte mám stehy -3- som modrá z toho, čo mi v narkoze natiahli celé rameno do pôvodnej polohy. prvé dni som mala priviazanú ruku o telo v trojcípej šatke, potom volne, ale nezdvihla som ju samu ani milimeter. pomaly za pomoci manžela doma cvičím, som asi v tých polohách ako na zaciatku liečby a dúfam, že od budúceho týždňa budem mať nejakú normálnu rehabilitáciu, čo som si tiež vybavila sama. som už tak preorientovaná na ľavú ruku, že to bude dlhý a bolestivý proces. musím to vydržať. vo štvtok idem na kontrolu k lek. čo ma operoval a budem vedieť, čo dalej. mala som asi5 diagnoz v ramene a puzdre a v manžete po zápaloch zrasty a iné, čo môj ortopéd stále odmietal. rozhodla som sa, že k nemu pôjdem len vymámiť kúpeľnu liečbu.ahoj a vdaka za podporu. vierka silno pozdravujem zaroveň moju kamarátku vemu, ktorej patrí táto správa rovnako ako strelkyni.Vierka, ďakujem za pozdrav.Konečne máš po operácii, ale ako vidím, tak ešte musíš dlho bojovať, kým budeš v úplnom poriadku. Tú kúpelnú liečbu si vybav, tá Ťa pohne hodne do predu. Veľa šťastia a skoré uzdravenie. Napíš niekedy.
legolas
23.01.08,06:38
Prajem pekný deň, ten odkaz bol pre Teba.
legolas
23.01.08,07:54
táto rada patrila mne alebo všeobecne?

Operácia je to posledné ak sa na to rozhodneš:Najsamprv urob to čo som Ti radil, no a na tú rádioterapiu Ťa musí odporučiť Tvoj odborný lekár (ortopéd) a to na základe nezlepšeného stavu.
strelkyna
23.01.08,08:28
Operácia je to posledné ak sa na to rozhodneš:Najsamprv urob to čo som Ti radil, no a na tú rádioterapiu Ťa musí odporučiť Tvoj odborný lekár (ortopéd) a to na základe nezlepšeného stavu.

Rada pocuvnem dobru radu, dufam, ze moj ortoped mi bude ochotny tuto terapiu navrhnut. Dakujem a prajem vsetko dobre.
legolas
23.01.08,17:02
Rada pocuvnem dobru radu, dufam, ze moj ortoped mi bude ochotny tuto terapiu navrhnut. Dakujem a prajem vsetko dobre.


Pekný večer, budem sa snažiť Ti poradiť s tým ramenom. Najsamprv o mne. Dlhodobo som aktívne hrával volejbal, po ukončení aktívnej činnosti bolo všetko OK, teraz v mojom staršom veku ma začalo bolieť pravé rameno, nevenoval som tomu nejak zvlášť pozornosť ale bolo to čoraz horšie, najmä v noci keď som sa otočil na pravú stranu. Nakoniec som na pravej strane nemohol vôbec ležať a začal som mať problém aj s hybnosťou ruky. V škole som mal problém pri písaní na tabuľu a pod.. No a tak som išiel k lekárovi, ale priamo k odbornému (ortopédovi) a ten mi dal porobiť snímky ramena, kde mi zistil, že som mal v minulosti natrhnutý úpon ramena a taktiež, že mi vyschýna mazivo v ramennom púzdre. Naordinoval mi liečbu, ktorá spočiatku tiež nebola dobrá, ale nakoniec to dopadlo dobre tak ako som to už písal do "PORADY". Vybral som 10 injekcii priamo do ramena a lieky . Rádioterapiu som už neabsolvoval pretože ma rameno prestalo bolieť, ale boli sme dohodnutí, že ak to nepovolí tak ju absolvujem. Môžem Ti potvrdiť, že je to výborná liečba ktorú dávajú najmä tenistom pri takzvanom "tenisovom lakti", aby si sa nebála je to ionizujúce žiarenie ktoré nepoškodzuje zdravé tkanivo. Myslím, že sa mýlite s chemoterapiou u pacientov s rakovinou pretože sa to tiež robí na onkologickom oddelení. No a Tvoj lekár by Ti to mal naordinovať bez nejakých ťažkostí a vôbec sa za to neplatí. To je všetko: prajem všetko dobré. Michal
strelkyna
23.01.08,21:21
Dobry vecer Michal,dakujem za podrobne informacie a popisanie tvojich skusenosti v liecbe s bolavym ramenom.Kedze tato terapia bola pre Teba uspesna, je nadej ze pomoze aj mne.Pri mojej nasledujucej navsteve u mojho ortopeda ho poprosim o tento postup v liecbe.On mi sice tiez predpisal pred cca 2 mesiacmi Flamexin, ale s tym, ze mi ma pomoct pri bolestiach v noci, ale nepredpokladal, ze mi pomoze na vyliecenie zdroja bolesti.On sa domnieva, ze mam problem s rotatorovou manzetou.Vybrala som uz priamo do ramena 7 obstrekov homeopatika Traumeelu.Velke zlepsenie nenastalo, tak ma aj na moju ziadost/prosbu/poslal na vysetrenie magnetickou rezonanciou.Na vysledok cakam uz kazdu chvilu.Moj problem s bolavym ramenom pretrvava uz 9 mesiacov a mam obavy, aby nebolo uz neskoro na medikamentoznu liecbu.
V kazdom pripade som sa potesila, ze si si dal tu namahu a napisal si svoje skusenosti , lebo som uz stracala nadej .Najhorsie su tie kazdodenne najma nocne bolesti oboch ramien a samozrejme aj ich obmedzena hybnost .Pri navstevach u ortopeda mi to pripadalo tak, ze okrem obstrekov ktore som dostavala uz niet ziadnej inej terapie iba liecba razovymi vlnami,alebo artroskopia.Neviem, preco ma kazdy ortoped na podobne diagnozy niekedy uplne rozdielny postup liecby a iny neuznava.
Ak budem mat nieco noveho, dam vediet a este raz dakujem za srdecnost a dobre rady
strelkyna
26.01.08,09:51
Slubila som ze po vysledkoch z MR napisem.Moja diagnoza nie je nastastie velmi tazka, zistili mi uponovnu tendiopatiu slachy s miernou burzitidou, degenerativne zmeny a mierne zapalove zmeny.
Aj ked dg.neznie hrozivo, predsa mam neustale bolesti uz 9 mesiacov a preto som sa rozhodla pre terapiu razovymi vlnami.Je to setrna, neinvazivna metoda, ktora by mala pomoct v mojom pripade.
Pytala som sa na terapiu s inj.Diprophos a tabl.Flamexin, ale je to vraj iba docasne riesenie....Tak dufam, ze som sa rozhodla dobre a ze sa zbavim aspon vacsiny bolesti laveho ramena, nadalej vsak ostava este mierne bolestive moje prave rameno.
Bejky
26.01.08,10:09
Môžem sa opýtať? Možno si to už niekde písala, ale akosi mi to asi ušlo. Bolí ťa rameno vpredu tam ako je spoj ramenného klbu a kľúčnej kosti alebo na zadnej strane? Ak môžeš popíš pri akom pohybe ťa to najviac boli. Beáta
strelkyna
26.01.08,10:51
Boli ma rameno vpredu, tak ako to opisujes Bejky, bolest ma blokuje ak chcem zdvihnut ruku vyssie ako prsia, cize nad hlavu to nejde, prstami ledva dociahnem pod pazuchu druhej ruky pri sprchovani. Z uvedenych dovodov mam problemy pri obliekani, umyvani vlasov atd.atd.Ani malu 4 rocnu vnucku si neviem poriadne vyobjimat.Neviem si predstavit takto dlhodobo zit, dufam, ze mi terapia razovymi vlnami pomoze...
Bejky
26.01.08,12:15
Tiež som bývalý športovec... roztrhla som si v telocvični puzdro ramenného kĺbu a následky boli príšerné. Tie bolesti som znášala veľmi dlho a vtedy mi nevedeli prísť na to čo sa mi vlastne stalo, až som sa dostala k ortopédovi čo mal vtedy na starosti nejakých hokejistov. Ten ma dal na poriadok. Ale môj problém vznikol následkom úrazu. U teba to je následok predchádzajúcich činností a životosprávy. To, že je teraz diagnóza u teba stanovená taká aká je, je už iba následok 9 mesačnej nazvime to nečinnosti alebo nesprávnej činnosti lekárov. Tiež som si v živote veľa preskákala, som aj po operácii chrbtice a viem, že pokiaľ si nepomôžeš sama tak ti nepomôže nik. Škoda, že som sa na túto stránku dostala až dnes...
Neviem odkiaľ začať.
Je jasné, že po takom dlhom zlom stave je náprava komplikovanejšia a zdĺhavejšia ako keď sa koná hneď, keď problém vypláva na povrch.
Neviem s istotou či si už bola na akupunktúre, ale podľa toho o čo ide si myslím, že ak budeš dôverovať alternatívnym prostriedkom liečby mohlo by ti to pomôcť, ale ako hovorím, trvá to dlhšie a človek musí mať trpezlivosť a nevzdávať sa. Akupunktúrne ihly do teba dostávajú energiu, ale iba vtedy ak ju prijať chceš. Ak ju človek odmieta a neverí jej tak sa problém len veľmi ťažko odstráni. Ak si neskúsila tak skús a ak si skúsila teraz vieš prečo ti to nepomohlo.
Neviem v Akom stave máš hrubé črevo a pľúca. Totižto práve tadiaľ kde máš bolesti ide energetická dráha a ty ju budeš mať zablokovanú. Keď energia alebo to môžme nazvať aj elektromagnetizmus v tvojom tele po tejto dráhe neplynie rovnomerne ale práve v ramene sa ti tá energia brzdí a prejavuje sa to bolesťami a pálením priamo v tom mieste kde je dráha blokované alebo nejakým spôsobom prerušená. Okrem bolestí ramena môžeš mať problémy čo súvisia s poruchou na tejto dráhe - pľúca, priedušky, krčná chrbtica, bolesti hrdla, opuch tváre, nedostatočná alebo nadmerná práca štítnej žľazy, vysoký krvný tlak, problémy s očami, nosné dutiny, žalúdok niekedy aj gynekologické problémy. A tvoj smútok a žiaľ ti na zdravotnom stave vôbec nepridajú.
Myslím, že by si v prvom rade potrebovala dať na poriadok krčnú chrbticu a to v mieste, kde začínajú ramená (spodná časť krku). Tam budeš mať medzistavcovú platničku posunutú smerom von a plus na tú stranu na ktorej máš bolesti. Chcelo by to dobrého chiropraktika... predsalen je to krčná chrbtica a to je zrovna na takom dosť vážnom mieste. Ide to ale posunúť aj správnym cvičením. Vedela by som ti poradiť a ukázať ti to, ale to by chcelo osobné stretnutie, alebo ak máš vo svojom okolí dobrú rehabilitačnú sestru, najlepšie čo ma Bc. z rehabilitácie. Bude treba upraviť si lôžko, vedome zmeniť držanie tela a naučiť sa správne sedieť.
Druhá vec, je upraviť si stravu a hodne, hodne piť čistej najlepšie pramenitej vody bez bubliniek. Dobre by ti urobili dlhšie prechádzky v trošku rýchlejšom tempe, pretože dýchanie je veľmi dôležité no ku tomu sa ešte vrátim. Prebieha tak lepšie detoxikácia organizmu.
Kým ťa neprejdú bolesti tak s rukou moc necvič, pretože si iba zbytočne privodíš zápalovú reakciu. Vynikajúce sú obklady z kostihojovej masti, tá jednak podporuje zánik zápalu a potom tiež aj regeneruje. Keď prestanú bolesti to už je jedno na základe čoho, budeš musieť cvičiť hodne strečingu aby si šľachu opäť spojazdnila. Bude to bolestivé, ale menej je niekedy viac a ak vydržíš ovocie bude presladké. Ak by sa to zanedbalo bude ťa rameno sťahovať dopredu a krčná chrbtica bude stále vyskakovať do nesprávnej polohy a problém sa bude v začarovanom kruhu vracať stále späť.
Odporučila by som ti ešte urobiť si kúru s užívaním Mumia (videla som tuším pokec o ňom aj na tomto webe) ale info sa dozvieš keď si Mumio dáš vyhľadať cez niektorý webový vyhľadávač.
Ak sa rozhodneš to skúsiť napíšem ti ako ho máš užívať.
Mám s tým vynikajúce skúsenosti.
No a posledné ... spomínala som dych. Je najdôležitejší zo všetkého bez dychu veľa nevydržíš. Málokto si toto uvedomuje a potom dýchanie zanedbáva a nastáva problém. Tento problém ja aj u teba. Nesprávne dýchaš a týmto tvojim zdravotným stavom sa to ešte zhoršilo. Jednou stranou pľúc dýchaš viac ako druhou. Pokiaľ si toto dokážeš uvedomiť, môžeš zase pre seba veľmi veľa urobiť, ak sa budeš vedome snažiť dýchať na obe strany rovnako. Aj toto by chcelo priamu ukážku, lebo len takto z prečítania si to človek nedokáže moc uvedomiť a možno ani predstaviť. No pokús sa o to aj sama a uvidíš, pochopíš.
Takže dúfam, že som ti moc hlavu nepomútila, ale verím, že veľa vecí z toho čo som napísala ti bude jasných hneď ako si ich začneš uvedomovať. Takto si môžeš sama sebe veľmi pomôcť.
Keby nebolo niečo jasne, rada sa to pokúsim vysvetliť inak.
Hlavu hore a hlavne nebuď smutná...
Beáta
kalkulka
27.01.08,06:47
Bejky, prosím ťa a vieš poradiť aj čo robiť s povyskakovanými stavcami? Tiež ma začalo bolieť rameno na pravej ruke vzadu. Ale už asi dva týždne ma bolí takmer celá chrbtica a hlavne mám bombule na krčnej chrbtici. Doteraz som mala hrču na ľavej strane v oblasti krčnej chrbtice hore až kdesi vo vlasoch, ale už mám hrču napravo a už pár dní ma bolí aj rameno. Väčšiu hrču mám aj v oblasti ramien, ale tá tam je v podstate stále. No na dotyk je vždy akási citlivá. Pripadám si ako by som sa rozpadávala. Mám pocit, že raz ráno sa nezdvihnem z postele. Momentálne používam olej 31 a borievkový krém. Z krčnej chrbtice ma bolí aj hlava. Cítim ako mi ten vyskočený stavec tlačí na jedno miesto v hlave. V podstate mi nepomáha ani Quarelin od bolesti hlavy. Troška utlmí a pokračuje to ďalej. A teraz, keď sa tá hrča sťahuje z jednej strany na druhú, tak ma bolí rameno a taktiež sa nemôžem poriadne obliekať, hlavne kabát. Skús mi niečo poradiť, ako dať do poriadku chrbticu. Myslím si totiž, že u mňa to sú problémy z chrbtice.
strelkyna
27.01.08,07:35
Mila Bejka, az teraz som sa dostala k pocitacu.Ani neviem, cim som si zasluzila, ze si venovala mojmu problemu tolko casu.Dostala som od Teba vela cennych rad.Ked som citala tvoje riadky, mala som pocit, ze ma poznas, alebo, ze vies nejakym sposobom diagnostikovat na dialku.
V aprili minuleho roku sa mi zacali bolesti v ramenach.Po dvoch mesiacoch ked bolest nepolavila, tak som samozrejme ratala s tym, ze mi prakticka lekarka pomoze, ale ona ani hlavu z papierov nezdvihla a radila cvicit...dalej som ju nezaujimala.Chcela som, aby problem bol podchyteny co najskor, aby sa nestal chronickym.Jedno som vsak citila, ze ta bolest v ramennych klboch je aj nasledok psychickej bolesti, ktoru som prezila posledne dva roky.Velmi tazko som niesla utrpenie a odchod mojej mamy.Uz je to za mnou, ale to obdobie asi zanechalo stopy vo mne .
Mam deformaciu krcnej chrbtice a viem, ze keby som mala moznost dat si napravit chrbticu skusenym chiropraktikom, velmi by mi to pomohlo.V davnejsich rokoch som mala tu moznost, ale teraz nikoho takeho v mojom okoli nepoznam, zial.
Co sa tyka tych meridianov, verim, ze to tak funguje.Dobre si vystihla pluca a som rada, ze si ma upozornila....uvedomila som si, ze sa mi tazsie dycha v poslednych mesiacoch a pri zaspavani mam niekedy pocit, akoby som nemala zrazu dost vzduchu.Aj sa niekedy vylakam JBude to tak, ze ta lava strana, kde je bolest vacsia, ta strana mi dobre nefunguje.Hned som sa si otvorila moju knihu JOGA od Polaska na strane dychanie a idem praktizovat cvicenie.
Ano, je to bludny kruh.Ramena zacali boliet, mam menej chuti cvicit/ani neviem co mozem/, dokonca som prestala .Vzdy som mala velmi rada rychle chodenie vonku , ale vsetko ustalo....
Bejka, pises, ze dovtedy nevicit, pokial bolesti neustanu??? To myslis, ze tie bolesti prejdu ?
Viem, radila si toho vela, od zmeny stravy po akupunkturu, zaktivizovanie dychania po zmenu myslenia. atd. Je to samozrejme podmienene tymito pracami na sebe.
Som zastankynou alternativnych prostriedkov liecby ,preto by som bola uz davnejsie vyskusala aj akupunkturu.Zial, v okoli kde zijem viem o dvoch odbornikoch, ktori tuto terapiu prevadzkuju, ale som nepocula o nich dobre referencie, tak neviem.
Zaujimalo by ma, ako cvicit, aby som si dala do poriadku vyskocene platnicky na krcnej chrbtici, ktore Mumio pouzivat a ako?Uprednostnila by som s Tebou osobny kontakt, ale ja zijem na opacnom konci republiky,preto by som Ta poprosila ak to nie je na obtiaz aby si mi napisala konkretne rady na moj mail : gita48@gmail.com Ak napises sem na Poradu aj tak dobre.
Bola by som velmi rada, keby si mi este napisala, lebo tvoje riadky mi dodali nadej, ze sa mi stav moze zlepsit, len treba vediet ako na to.Prajem vsetko dobre, Gitka
Bejky
27.01.08,16:39
Bejky, prosím ťa a vieš poradiť aj čo robiť s povyskakovanými stavcami? Tiež ma začalo bolieť rameno na pravej ruke vzadu. Ale už asi dva týždne ma bolí takmer celá chrbtica a hlavne mám bombule na krčnej chrbtici. Doteraz som mala hrču na ľavej strane v oblasti krčnej chrbtice hore až kdesi vo vlasoch, ale už mám hrču napravo a už pár dní ma bolí aj rameno. Väčšiu hrču mám aj v oblasti ramien, ale tá tam je v podstate stále. No na dotyk je vždy akási citlivá. Pripadám si ako by som sa rozpadávala. Mám pocit, že raz ráno sa nezdvihnem z postele. Momentálne používam olej 31 a borievkový krém. Z krčnej chrbtice ma bolí aj hlava. Cítim ako mi ten vyskočený stavec tlačí na jedno miesto v hlave. V podstate mi nepomáha ani Quarelin od bolesti hlavy. Troška utlmí a pokračuje to ďalej. A teraz, keď sa tá hrča sťahuje z jednej strany na druhú, tak ma bolí rameno a taktiež sa nemôžem poriadne obliekať, hlavne kabát. Skús mi niečo poradiť, ako dať do poriadku chrbticu. Myslím si totiž, že u mňa to sú problémy z chrbtice.
Alica, prosím ťa kde bývaš? Chcelo by to pozrieť sa na tú hrčku čo ti takto pekne blúdi čo je to vlastne zač.
Beáta
kalkulka
28.01.08,06:35
Alica, prosím ťa kde bývaš? Chcelo by to pozrieť sa na tú hrčku čo ti takto pekne blúdi čo je to vlastne zač.
Beáta
Bývam v Michalovciach. Dnes sa cítim strašne. Je mi zle, mám migrénu, bolí ma hlava na tej strane, kde mám hrčku. Až sa mi dvíha žalúdok. Točí sa hlava, hrozné, čisto na odpad. Už som zobrala aj Quarelin. Snáď mi to pomôže. Mám pocit, že mi všetko odvrchu hlavy do polovice chrbta zavadzia.
Ako keby som mala všetko popricvakované. Niečo mi zavadzia kdesi pri lopatke. Som ako frontový vojak.
Bejky
28.01.08,11:01
Bývam v Michalovciach. Dnes sa cítim strašne. Je mi zle, mám migrénu, bolí ma hlava na tej strane, kde mám hrčku. Až sa mi dvíha žalúdok. Točí sa hlava, hrozné, čisto na odpad. Už som zobrala aj Quarelin. Snáď mi to pomôže. Mám pocit, že mi všetko odvrchu hlavy do polovice chrbta zavadzia.
Ako keby som mala všetko popricvakované. Niečo mi zavadzia kdesi pri lopatke. Som ako frontový vojak.
Tak to je dosť ďaleko na stretávku, no rozhodne s tým nemôžeš čakať... Pokúsim sa ti niečo poradiť, vyskúšaš a uvidíš. Je smola, že v tvojom okolí nepoznám nikoho, kto by bol spoľahlivým a dobrým chiropraktikom. Budem sa snažiť napísať do konca týždňa.
Beáta
kalkulka
29.01.08,05:04
Tak to je dosť ďaleko na stretávku, no rozhodne s tým nemôžeš čakať... Pokúsim sa ti niečo poradiť, vyskúšaš a uvidíš. Je smola, že v tvojom okolí nepoznám nikoho, kto by bol spoľahlivým a dobrým chiropraktikom. Budem sa snažiť napísať do konca týždňa.
Beáta
Bola som pri lekárovi, ale zatiaľ mi predpísal iba lieky. O desať dní sa mám ukázať, ak nebude lepšie, pošle ma na neurológiu. Nesmiem prechladnúť, vyzerá to aj na nejaký možný zápal. A chrbticu mám zhumpľovanú. Stačilo, že sa iba pozrel a ešte nebol ani žiadny dotyk a už konštatoval.
Bejky
29.01.08,06:16
Bola som pri lekárovi, ale zatiaľ mi predpísal iba lieky. O desať dní sa mám ukázať, ak nebude lepšie, pošle ma na neurológiu. Nesmiem prechladnúť, vyzerá to aj na nejaký možný zápal. A chrbticu mám zhumpľovanú. Stačilo, že sa iba pozrel a ešte nebol ani žiadny dotyk a už konštatoval.
Je mi z toho experimentovania, veľmi smutno. Na čo chce ten tvoj lekár čakať? Veď ak tam je momentálne zápal a chrbticu máš ako píšeš zhumpľovanú tak aký potom bude výsledok užívania nejakých utlmujúcich alebo protizápalových medikamentov??? Zápal napr. stúpi, ale iba na chcviľku alebo sa premiestni niekde inde. No ak však bude chrbtica dráždiť stále nervové zväzky všetko sa za krátko vráti späť. Takto sa jednalo aj s mojim švagrom. Nemohol sa nakoniec postavit na vlastné nohy a plakal od bolesti ako malé dieťa. Chodil na infuzie na neurologiu a tie mu stav takto zhoršili. Keď som volala jeho lekárke (nič zlého jej neprajem, ale mala by sa trošku uvedomiť...) povedala mi, že ak pán nemôže prísť na infúziu tak ju jednoducho vynechá. Vôbec ju to ani trochu nezarazilo v akom je stave. Úplne ľahostajne mi povedala, že však sa mu po infúzii polepšilo a že teda keď sa stav takto zmenil, či náhodou neliezol do vane s horúcou vodou a z toho sa mu tak pohoršilo. Nie nebol vo vani s horúcou vodou pretože nie je úplný blbec. Keď neprišiel ani na druhú infúziu, tak pani Dr. volala všeobecnej lekárke, že čo je s pánom XY, keď nechodí na liečbu... Čo ma na tom všetkom vytiahlo do vývrtky bolo to, že mu nikto nedal urobiť ani len po..... RTG snímok chrbtice. Som v podstate obyčajný laik s bohatými skúsenosťami, ale ak by prišiel za mnou ako za masérom človek v takom stave ako bol on, tak sa ho ani nedotknem a pošlem ho urobiť CT, MRC či RTG. (Aj za mnou bol no ja som hneď konštatovala, že ho nechem strašiť, ale že to vidím na operáciu a akurát som mu trošku utlmila bolesti to bolo všetko) Oni neurobili ani to najzákladnejšie vyšetrenie. Neviem možno je pani Dr. jasnovidná osoba... Jednoducho nakoniec do jeho zdravotného záznamu napísala, že sa nedostavil na predpísanú liečbu s troma výkričníkmi. Jeho všeobecná lekárka keď sa dozvedela v akom je stave doporučila ho na hospitalizáciu na neurologii. Stalo sa však to, že mu dali infúziu a v takom stave ako bol, že nemohol na vlastné nohy ho poslali domov. Tak isto bez vyšetrenia... Nakoniec som sa dozvedela, že ho neprijali na ležanie na neurológiu pretože ho doporučila iba všeobecná lekárka... vraj ako to ona môže vedieť či je potrebné hospitalizácia alebo nie. (No asi nie je vysedená v koši...)To ma už vytočilo úplne. Keby ten človek bol nezamestnantý a neplatil si podstivo 25 rokov odvody do zdravotníctva, nedivila by som sa takému prístupu. Som po operácii chrbtice a 8O kg chlapa som na vlastnom chrbte vláčila po lekároch a nikoho to ani nepohlo. Takže ako to už býva človek sa musí spoľahnúť len na známosti alebo byť extrémne drzí a neodbytný. Nakoniec ho zobrali rovno na neurochirurgiu, kde sa konštatovalo, že na ukľudnenie dráždeného nervu mu dali slabé lieky, na druhý deň už mal za sebou CT a na deň tretí operáciu chrbtice. Dr. ktorý ho operoval, povedal, že prišiel naozaj v poslednú chvíľku... Papier o tom, že ho nechceli prijať na neurologiu záhadne z jeho zdravotnej karty zmizol, takže v prípade, že by sa bolo bývalo niečo stalo, nie je žiaden dôkaz o tom, aký postup v danej veci bol vykonaný. Je to hamba, že taký človek môže vôbec kľudne spávať. Vôbec teda nevidím zmysel predpísaných postupov všeobecných lekárov a lekárov odborných no ambulantných. Treba len poriadne zatlačiť a sťažovať sa preháňať a nariekať dovtedy, kým človek nedosiahne toho čo by malo byť pre neho urobené automaticky a hneď. Keby sme žili v stredoveku nedivila by som sa, ale v dnešnom svete rôznych technológii ...? Milá Alica ... prosím ťa, trvaj na RTG, CT alebo MRC pretože aj dobrý chiropraktik či masér, ktorý by ti mohol tiež pomôcť bude od teba pýtať snímok. Ja by som to rozhodne od teba žiadala. Nie preto, že by som ti nechcela pomôcť, ale práve preto aby sa niečo nepokazilo viac ako je vhodné. Beáta
kalkulka
29.01.08,08:36
Milá Beátka, tak toto je naozaj smutné, ale bohužiaľ vážne takmer každodenná realita.Vraj, ak by nebolo dobre, alebo sa niečo zhoršilo mám hneď prísť. Myslím si, že som takto dopadla preto, lebo je koniec mesiaca a lekári si vraj vyvolávajú, kto má ešte voľný limit v poisťovni. Super situácia. Celý život pracujem a to aby som sa neopovážila byť chorá v druhej polovici mesiaca, lebo to poisťovňa nepreplatí. Ozaj vynikajúco!!!!! To sme to dopracovali. To je vážne ono? presne to, čo sme chceli? A v tom, že treba byť drzí a ak treba dodám aj sprostý, v tom máš úplnú pravdu. Rozmýšľam, že pôjdem buď koncom týždňa alebo pondelok. Nebudem čakať do stredy. To viem, že rôzni tí naprávači, ľudovo povedané, chcú minimálne snímky. Veď to je jasné, nechcú poškodiť ešte viac. Prosím ťa, ak máš zápal, dá sa napravovať chrbtica aj vtedy, či sa to musí najprv preliečiť?
Bejky
29.01.08,19:41
S naprávaním chrbtice, teda chiropraxiou (alebo ešte sa to aj nazýva paravertebrálna manuálna terapia) je to tak, že každý človek na ňu reaguje rôzne. Keď si uvedomíš, že sa ti tým vlastne uvoľní zadržiavaná energia a táto začne zrazu prúdiť naplno, nie každý dokáže ten príval energie zniesť. Príznaky sú tiež rôzne. Závisí to od miesta s ktorým sa manipuluje. No a okrem toho tu ide aj o môžem to nazvať "svalovicu", ktorá sa môže po terapii tiež prejaviť. Svaly v okolí chrbtice, tam kde sú stavce nejakým spôsobom posunuté môžu byť po dlhšej dobe vyosenia skrátené no a v momente kedy pohneš stavcom napneš aj skrátený sval a to ako vieme bolí dovtedy kým sa sval znovu "nenatiahne". Tu je potom na mieste prah bolesti každého jednotlivca. Niekto to ani nepocíti a niekto môže byť "dolámaný" aj týždeň. Takže môže sa aj pri zápale robiť táto terapia, ale záleží na "pacientovi" a na tom kde sa presne zápal nachádza. Zápal vzniká z podnetu dráždeného nervu no a samotná terapia by mala práve odstrániť toto dráždenie a odstrániť tým vzniknutý problém. Sú na tieto veci rôzne názory, ale to čo som práve napísala ma svoju logiku...
Mám to trošku zjednodušené, pretože mám malý darček v podobe možnosti pocitového diagnostikovania rukami. Pôsobením mojej energie dokážem zápal odstrániť alebo ho do určitej miery eliminovať a tak je pre mňa jednoduchšie vykonávať chiropraxiu. :rolleyes:
kalkulka
30.01.08,06:17
Vau, ty máš dobrú danosť od prírody. Pre mňa za mňa, hoci by ma bolelo ďalší týždeň len, aby to všetko bolo na svojom mieste. Čím skôr, tým lepšie. Potom to riadne zastará a už nebude pomoci. Ešte stará babka nie som, tak by s tým bolo dobré niečo robiť. Veď ráno vstávam ako polámaná. Ale mňa bolí aj na pravej strane v oblasti krížov.
Bejky
30.01.08,07:52
Málokedy sa stáva, že by bol problém iba na jednej strane chrbtice. To máš ako s komínom, ak z neho vytiahneš jednu tehlu ohne sa ti celý a ak to tak necháš, predstav si ako bude po čase vyzerať... ak máš problém napr. s vybočením do strany krčnej chrbtice vpravo, zákonite sa ti objaví problém na bedrovej chrbtici vľavo. Tak isto je to s vybočením dovnútra a von. Existuje celkom fajn kniha od Edgara Cayceho v ktorej presne popisuje jednotlivé zóny ľudského tela, súvisiace s jednotlivými nervovými výbežkami od chrbtice. Na názov si momentálne nespomeniem, ale ak sa trošku pohrabe v pamäti dám vedieť. Tam si na obrázku môžeš presne pozrieť miesto na chrbtici kde máš bolesti a s čim všetkým to následne súvisí. Ide hlavne o vnútorné orgány a oblasti končatín. U teba s tými hrčkami môže ísť aj o nesprávnu prácu lymfatického systému a ten je v tejto knižke tiež pekne vyobrazený... keby si si hoci aj niekde na nete našla obrázok lyfatického systému sama by si prišla na to či je to tak alebo nie.

No a čo sa týka danosti ... ? Máme ju všetci od narodenia, len s ňou nevieme správne pracovať a neuvedomujeme si ju. Kto chce ten to v sebe objaví. Začala som si to tak isto uvedomovať dosť neskoro a až po určitých "tvrdých fackách" od života. Ale je to tu a teraz s tým pracujem a snažím sa učiť viac a viac. Je to veľká zodpovednosť s takým niečím na kohokoľvek položiť ruku.
kalkulka
30.01.08,10:33
Dnes mám akési zvýšené teplo medzi lopatkami. Tak asi budeš mať pravdu, že ten zápal sa sťahuje raz tu raz tam, kde sa mu to práve zapáči.
Ináč obdivujem takých ľudí ako si ty. A hlavne, že sú medzi nami a vedia pomôcť. Je to ozaj veľká zodpovednosť, ale určite máš aj radosť, ak niekomu môžeš takto pomôcť. Škoda, si troška ďaleko. Čo myslíš, pomohlo by mi teraz viac pohybu, alebo radšej zatiaľ kľud?
Bejky
30.01.08,17:06
Aktívny pohyb nedoporučujem. Iba strečing (žiadne kmitavé pohyby) alebo jógu a ak niekde vyhrabem nejake rehabilitačné cvičenia tak ti ich pošlem.

Mám radosť ak niekomu pomôžem, no sú aj takí ľudia, ktorí majú dosť silnú reakciu zľaknú sa a viac sa neohlásia a taktiež si neuvedomia, že keď ich ten "blbý" stav po mojom dotyku prejde je im lepšie. Nájdu sa aj takí ale veľmi málo. Niekedy sa to veľmi ťažko vysvetľuje a veľmi ťažko sa niektoré veci pre niektorých ľudí chápu.
Ludko
30.01.08,17:48
VRELO ti odporučam LASER maš všetky priznaky ktore som mal ja a po urcitom mnozstve procedur som fit.Na akom odd.to robia si neviem spomenut ale ty si sikovnica zistis to packo Ludko
Darina1234
30.01.08,20:10
prosim napis o TIANSHI niečo viac. Ktorý výrobok a ako?
kalkulka
31.01.08,04:59
Ako vidím máte skúsenosti. Neviem, či u nás majú nejaký leaser, ale zistím si. A čo tie TIANSHI? Kde sa dajú zohnať?
kalkulka
31.01.08,05:05
Aktívny pohyb nedoporučujem. Iba strečing (žiadne kmitavé pohyby) alebo jógu a ak niekde vyhrabem nejake rehabilitačné cvičenia tak ti ich pošlem.

Mám radosť ak niekomu pomôžem, no sú aj takí ľudia, ktorí majú dosť silnú reakciu zľaknú sa a viac sa neohlásia a taktiež si neuvedomia, že keď ich ten "blbý" stav po mojom dotyku prejde je im lepšie. Nájdu sa aj takí ale veľmi málo. Niekedy sa to veľmi ťažko vysvetľuje a veľmi ťažko sa niektoré veci pre niektorých ľudí chápu.
Včera som sa snažila troška upratovať doma. Uvidím, či to naťahovanie mi pomôže, alebo poškodilo. Už neviem, čo by som mala robiť, keď všetko pomáha tak na trocha.
jankovka
31.01.08,12:00
Prosim vas, konkretne o aky laser ide?
Absolvovali ste tuto terapiu v nejakom sukromnom rehabilitacnom zariadeni?
Prepáč, až teraz som sa dostala sem. Biostimulačný laser-to ti taký lúč prechádza po boľavom mieste-lieči zápal aj výrastky. Odporučil mi ho ort. po obstrekoch. U nás je to športovej ambulancii a má aj reumatolog. Poisťovňa hradí 6x, po mesiaci sa môže zopakovať. Mne povolilo stuhnutie ale nie celkom.
BXLmiami
03.02.08,15:36
Maju ho rehabiltační aj kožní lekári,maximálne 18 sedení,potom najmenej 5 týždnová pauza a dá sa opakovať znovu.Pomáha veľmi dobre na všetky zápaly.Myslím,že jediný problém biostimulačného lasera sú poistovne.:)
kalkulka
04.02.08,06:14
Starý známy problém. Tento týždeň sa mám ukázať u lekára, tak sa povypytujem. Ďakujem za info. To rameno stále nie je v poriadku. Krčná chrbtica je momentálen o niečo lepšia, ale nie ktovie čo. Tak sa budem niekam pýtať.
vieramaria
04.02.08,17:53
Biolaser som absolvovala aj iné procedúry.Naťahovalo sa to až k operácii 7 mes. teraz po operácii mám mám atrofiu ramenného pletenca,slabé predlaktie a aj prsty. Cvičím na rehabilitačnom oddelení konečne na úrovni.Bolí to, ale pomaličky sa zlepšujem.Na ukľudnenie beriem magnet 20min relax a ultrazvuk s mezokainovým gelom tiež program relax.Držím palce všetkým čo majú niečo s ramenom, aby to nedotiahli tak ,,daleko,, ako ja.Nespoliehajte sa , že to prejde.
kalkulka
07.02.08,13:55
Zdravím všetkých poraďákov, tak som sa dnes dostala k nášmu šikovnému ortopédovi. Chudáčisko mal so mnou roboty. Niečo mi ponapravoval, ale niečo zostalo, lebo som veľmi stuhnutá. Tak najprv musím na rehabilitáciu, snímok chrbtice a potom naspäť k nemu. Zatiaľ bol zlatý. Uvidím, čo so mnou spravia ďalej, trocha mi to rameno poľavilo, ale sviňa krčná nie. A ešte jedna otázka zaznela z lekárovych úst:"Ako dlho ste to pestovali?" To viete pri našej práci asi no comend. Keď budem mať niečo nové ozvem sa. Ten ortopéd má aj leaser a podobné vecičky, tak uvidím.
vieramaria
07.02.08,15:44
Alica, držím Ti palce !
kalkulka
08.02.08,04:13
Alica, držím Ti palce !
Vrelé dík. Dúfam, že to dobre dopadne.
kalkulka
26.02.08,13:32
Zdravím všetkých poraďákov. Tak vám poviem ako pokračujem.
Chodím na rehabilitáciu. Občas mám "normálny deň", ale väčšinou som ako dolámaná. Mám naordinované cvičenie, zábaly, elektroliečbu a masáže. Masér je super. Dokonca mi sem tam napraví nejaký vybehnutý stavec. A dnes to spraščalo až až. Bolí ma to tam na tom mieste, kde to zapadlo, ale zdá sa mi, že niečo povolilo. Ale tá krčná hore, do tej sa nikto nemontuje. Ani lekárka na rehabilitačnom. Tá sa tiež snažila ponapravovať. Ale žena je žena. Nemá také super ťahy ako chlapi. Už sa ma snažil napraviť ortopéd, rehabilitačná a teraz masér. Mám pocit, že celá chrbtica je v čudu a mám riadne potuhnuté a poskracované svaly a samozrejme pozacvakované. Na snímke mi ukázalo povyskakované stavce. A to podotýkam robili mi iba snímok krčnej
chrbtice. Rameno už trocha povolilo, ale ešte vždy to nie je ono.
Masér vravel, že mám spazmy a zrejme som musela mať nejaký zápal. Ináč super masér má bohaté skúsenosti. Precestoval kus sveta, kde vlastne aj pôsobil ako masér. Dubay, Nemecko u nás v Piešťanoch a pod. Aspoň na toto som mala šťastie. Musím povedať, že ortopéd ma nasmeroval najlepšie ako vedel. V meste totiž máme asi 4 rehabilitačky. Asi by sa zišli kúpele, ale kedy v tomto období? Tak takto bojujem. Odporúčam všetkým, aby sa nezanedbávali, tak ako som to stále akosi prechádzala ja a nakoniec som takto dopadla. To viete, každý je múdry po funuse.
vieramaria
23.03.08,12:34
ahoj Alicka, ako sa máš?
kalkulka
23.03.08,13:17
Ahoj Vieramaria. Nie je to ktoviečo. To rameno trocha povolilo, ale krčná chrbtica nie. Vždy mi tam niečo zavadzia. Mám stuhnuté svalstvo pravej polovice chrbta. Ortopéd povedal, že to musí byť iná príčina stuhnutia, vraj niekto niečo zanedbal, nedošetril a tak ma poslal, aby mi urobili krvné testy a vo štvrtok mám ísť k nemu naspäť. To, čo mi zavadzalo pri lopatke už necítim, napravili mi to. Ale dnes som vstala doslova ako polámaná. Beriem Movalis, ale pomáha iba troška. Neviem dokedy to takto bude, ale po daňovom musím niečo so sebou robiť, lebo ďalej to takto nejde. Niekedy ma pália svaly, ktoré idú od krku k ramenu, hlavne na pravej strane. Neviem, čo to môže byť. Nemáš s tým náhodou skúsenosti? A ty ako pokračuješ. Zlepšilo sa to?
kitky
23.03.08,14:19
Ahoj Vieramaria. Nie je to ktoviečo. To rameno trocha povolilo, ale krčná chrbtica nie. Vždy mi tam niečo zavadzia. Mám stuhnuté svalstvo pravej polovice chrbta. Ortopéd povedal, že to musí byť iná príčina stuhnutia, vraj niekto niečo zanedbal, nedošetril a tak ma poslal, aby mi urobili krvné testy a vo štvrtok mám ísť k nemu naspäť. To, čo mi zavadzalo pri lopatke už necítim, napravili mi to. Ale dnes som vstala doslova ako polámaná. Beriem Movalis, ale pomáha iba troška. Neviem dokedy to takto bude, ale po daňovom musím niečo so sebou robiť, lebo ďalej to takto nejde. Niekedy ma pália svaly, ktoré idú od krku k ramenu, hlavne na pravej strane. Neviem, čo to môže byť. Nemáš s tým náhodou skúsenosti? A ty ako pokračuješ. Zlepšilo sa to?


Ahoj,mozno by ti mohli pomoct infuzie tak ako mne . Bolieva ma hlavne v tomto obdobi krcna chrbtica a z nej hlava.
Vcera som dobrala poslednu infuziu, mala som ich 11.
Je to taky " koktail " kde je namiesanych asi 5 veci. Nieco na zapal, nieco od bolesti, nieco na relaxaciu svalov.
Predpisal mi to neurolog a vzdy mi to pomohlo.Posledne infuzie ma podrzali zhruba 1,5 roka.
Skus sa informovat , ci by to bolo vhodne aj pre teba.
kalkulka
23.03.08,14:28
Kitky a čo ti vlastne zistili, čo ti vlastne je. Akú diagnózu ti stanovili? Ja som zatiaľ u neurológa nebola.
vieramaria
23.03.08,20:33
Ahoj Alicka, ja som na tom divne. Po operácii už chodím denne na rehabilitácie.Zo začiatku som mala atrofované svaly, cvičila som poctivo cez bolesti, ruka zosilnela ako tak. V poslednej dobe však nerobím pokroky, voľako to stagnuje, fyzioterapeutka vraví, že sa jej to nezdá, že iní po takej dobe -8týž. sú už v pohode. Mávam veľké bolesti pri naťahovaní paže v krajných polohách, rotácie stále nejdú, a hrozne to bolí. Ked sa pozriem do zrkadla, vidím zdegenerovanú končatinu. Moje pohyby sú otrasné, ako prirastená lopatka o ramenný klb. neviem čo bude dalej, ale asi sa na mna všetci vykašlú. Bola som na LPK doktorka mi povedala, že na invalidný ani čiastočný nemám šancu, iba ak by mi ruka chýbala po lakeť, kúpele nemám nárok, lebo to bola artroskopická operácia a ešte uvidím vo štvrtok, čo na to povie chirurg.Chystám sa k nemu o mesiac skôr než mi kázal. Asi budem hľadať iného ortopéda, ale problém budú asi financie.Lezie mi to už pomaly na mozog. Tebe želám, aby si sa z toho čím skôr dostala, aby sa Ti to netahalo tak dlho ako mne. Maj sa fajn a skúšaj všetko!
kalkulka
24.03.08,06:43
Pánečku, tak toto by som nepredpokladala. Vieramaria drž sa a nedaj im pokoj. Možno niečo zle pooperovali. Poviem ti, všade treba mať iba známosti. Na kúpele nemáš nárok? Toto je snáď zlý sen! Určite zmeň lekára. Možno by ti trebalo zájsť na nejakú dobrú ortopedickú kliniku. Nemám znalosti tu na Slovensku. Niekedy bola dobrá v Brne. Ale ako píšeš, všetko je o financiách.
Ja vraj nemám nárok na rehabilitáciu iba raz za pol rok. A predstav si iba na 4 masáže za pol roka. Tak povedz mi, čo ti to má pomôcť? Asi to len tak, aby sa nepovedalo. Tak ti veľmi držím prsty.
kitky
24.03.08,13:36
Kitky a čo ti vlastne zistili, čo ti vlastne je. Akú diagnózu ti stanovili? Ja som zatiaľ u neurológa nebola.

Polytopný vertebrogénny algický syndróm.
20.9.2006 som vybrala 15 infuzii a mala som pokoj do februara tohoto roku.
Dufam, ze teraz znovu nieco vydrzim.:)
kalkulka
24.03.08,15:44
Znie to tak odborne, vôbec nemám potuchy, čo to je. Tak ti prajem čo najrýchlejšie zlepšenie zdravíčka. Drž sa.
kitky
24.03.08,15:48
Znie to tak odborne, vôbec nemám potuchy, čo to je. Tak ti prajem čo najrýchlejšie zlepšenie zdravíčka. Drž sa.

Haha ja iba tusim.:D
Podstatne je ze liecba zabrala.
Aj ja tebe prajem aby sa ti vsetko co ta trapi , co najviac zlepsilo.
kalkulka
25.03.08,04:00
Díky Kitky.
kalkulka
03.04.08,07:16
Ahoj Vieramaria, tak čo ako pokračuješ? Bola som včera u ortopéda a akosi sa mu to moje silné stuhnutie nepozdáva, tak ma posiela na magnetickú rezonanciu. Uvidím, ako dopadnem. Nebol náhodou niekto na takéto vyšetrenie? A čo všetko sa zisľuje takýmto vyšetrením? Zlepšenie cítim iba v ramene a viac vôbec. Dnes som zas spala s priloženým termovankúšom.
mivera
05.04.08,20:26
Konečne som natrafila na niekoho s takým problémom ako mám ja. Rameno ma bolí už aj možno 5 rokov s malými prestávkami. Bola som aj na obstrekoch, ktoré síce zabrali, ale len dočasne. Doslova som sa s tou bolesťou naučila žiť. Presne, v noci keď sa chcem otočiť, bolesť ma zobudí, alebo mám ruku ubolenú. Jedno obdobie, keď som sa chcela očesať, tak som musela prstami pochodovať po stene až do výšky hlavy a potom som sa už očesala. Ja vôbec neviem čo to je. Testy boli negatívne. Dokonca sa mi bolesť presunula z jedného ramena do druhého, potom ma začali bolieť obe ramená, potom zase iba jedno a tak to ide dookola. No ale to mi asi nikto neuverí, ani o tom radšej nechcem pred rodinou hovoriť, aby si nemysleli, že som hypochodnder. Medzitým som aj otehotnela, porodila, 2 roky dojčím a rameno bolí. Od tých obstrekov som u lekára nebola. Ako som už napísala - s tou bolesťou žijem.
kalkulka
07.04.08,06:06
Nemala by si čakať a opätovne navštív lekára. Ja som to tiež prechádzala len tak. Raz bolo lepšie, raz horšie a keď som si povedala dosť, navštívila som ortopéda, ktorý sa ma pýtal od kedy to pestujem. Samozrejme, nevedela som, veď sú to už roky.
Nakoniec mi zistil chronické poškodenie v oblasti miechového obalu. A tak idem na magnetickú rezonanciu. Uvidím, čo mi to ukáže. Neodkladaj to a choď na vyšetrenie. Nedaj sa odbiť obyčajnými obstrekmi. Ja som nedostala ani jeden. Skôr pomôže cvičenie a poriadne masáže a teplé zábaly. Majú aj iné, ako je liečenie ultrazvukom, leaserom a pod. Len choď pekne k lekárovi, neoplatí sa trpieť, iba si tým viac ublížiš.
wpSK
11.04.08,14:05
Zdravím

Chcem sa opýtať či už niekto mal podobné skúsenosti ako ja. Zhruba pred dvomi týždnami sa mi na pleci medzi traperzou a lopatkou vytvorila akási hrča, zdá sa mi že je aj na druhej strane ale nie až taká veľká, a pobolieva ma rameno aj klb. Vraj to môže byť z presilenia tak neviem, či použiť nejaké maste alebo niečo podobné, ak mal niekto podobný problém pls napíšte. Thnks :)
Dobyvatel
13.01.09,19:24
Ludia akisi cas uz boxujem a raz som to prehnal a odvtedy nemozem zdvihnut ruku nad 90 stupnov do boku . Citim pri tom bolesti . Navyse ked ma to aj neboli tak ked sa snazim nieco potlacit hore s vystretou rukou nesmierne ma to boli. Ortoped povedal ze to je slacha, ja sa pytam ako to liecit a ci to este niekedy bude v poriadku kedze k tomuto mi ortoped mi povedal ze nevie :mad:...
uz to trva pol roka a citim ze ta ruka je v porovnani s druhou strasne slaba v danom mieste .
wegamizi
13.01.09,20:57
Aj ja som mala dva roky dozadu to iste, su to slachy v ramene. Obstreky som si nedala urobit, ale chodila som na elektroliecbu, parafin a cvicenie. Nemozem povedat, ze by bolesti skoncili, ale boli znesitelnejsie. Potom som si nasla vraj dobreho ortopeda, a ten mi povedal, ze bud operacia, alebo s tym zit. Rozhodla som sa s tym zit a zacala som vela plavat, dnes som fit, skus to. Slachy su inac velmi dlhodoba bolest, hlavne v noci, mna to bolelo asi tak rok urcite. Skus to plavanie, neuskodi urcite.
Dobyvatel
15.01.09,09:02
hm dneska mi doktorka povedala ze to moze byt chronicky zapal....
Pretoze ja som mal natiahnutu slachu a to citim hned v tom momente ze je zle ale ked sa mi to stalo s ramenom necitil som nic iba take akoby bol slabsie a slabsie akoby z unavy. lenze z unavy na druhy den pride svalovica a z tohto prisla iba strasna bolest ktora sa po kazdom cviceni kedy to rameno nespravne zzatazim vracia.akoby z unavy.
Iwett
10.07.09,06:07
Ahoj Alicka, ja som na tom divne. Po operácii už chodím denne na rehabilitácie.Zo začiatku som mala atrofované svaly, cvičila som poctivo cez bolesti, ruka zosilnela ako tak. V poslednej dobe však nerobím pokroky, voľako to stagnuje, fyzioterapeutka vraví, že sa jej to nezdá, že iní po takej dobe -8týž. sú už v pohode. Mávam veľké bolesti pri naťahovaní paže v krajných polohách, rotácie stále nejdú, a hrozne to bolí. Ked sa pozriem do zrkadla, vidím zdegenerovanú končatinu. Moje pohyby sú otrasné, ako prirastená lopatka o ramenný klb. neviem čo bude dalej, ale asi sa na mna všetci vykašlú. Bola som na LPK doktorka mi povedala, že na invalidný ani čiastočný nemám šancu, iba ak by mi ruka chýbala po lakeť, kúpele nemám nárok, lebo to bola artroskopická operácia a ešte uvidím vo štvrtok, čo na to povie chirurg.Chystám sa k nemu o mesiac skôr než mi kázal. Asi budem hľadať iného ortopéda, ale problém budú asi financie.Lezie mi to už pomaly na mozog. Tebe želám, aby si sa z toho čím skôr dostala, aby sa Ti to netahalo tak dlho ako mne. Maj sa fajn a skúšaj všetko!
Ahoj chcem sa spýtať ako dalej pokračuješ s ramenom, lebo mám podobný problém a po prečítaní všetkých Tvojich príspevkov som zvedavá ako Ti je a mám strach či aj mňa čaká niečo podobné. Či ti nejako pomohla tá operácia s odstupom času.
Alebo ak má niekto podboný problém a bol na operácii, ako mu pomohla?
maca.tt
10.07.09,15:21
Neviem či to spolu súvisí ,ja som mala bolesti v ramennom kľbe,mne pomohol masér z BA,ktorý mi spravil elektroliečbu-priložil mi na kľb dve malé podušky,ktoré mi robili masáž kľbu,myslela som,že mi dlátom sekajú priamo v klbe,ale účinok bol fantastický,bolesť okamžite ustúpila a odvtedy ma klb takmer nebolí.Je to omnoho lepšie.On mi to vysvetlil tak že tá hlbková masáž uvolnila usadeniny na klbe.
Iwett
10.07.09,17:18
Neviem či to spolu súvisí ,ja som mala bolesti v ramennom kľbe,mne pomohol masér z BA,ktorý mi spravil elektroliečbu-priložil mi na kľb dve malé podušky,ktoré mi robili masáž kľbu,myslela som,že mi dlátom sekajú priamo v klbe,ale účinok bol fantastický,bolesť okamžite ustúpila a odvtedy ma klb takmer nebolí.Je to omnoho lepšie.On mi to vysvetlil tak že tá hlbková masáž uvolnila usadeniny na klbe.
ďakujem za odpoved a chcem sy spýtať to si mala tiež stanovenú diagnózu syndróm zmrznutého ramena?A ako dlho Ťa to trápilo predtým, než Ti to ten masér uvolnil?
maca.tt
11.07.09,10:46
ďakujem za odpoved a chcem sy spýtať to si mala tiež stanovenú diagnózu syndróm zmrznutého ramena?A ako dlho Ťa to trápilo predtým, než Ti to ten masér uvolnil?
Ja som u lekára nebola len ma strašne bolieval ramenný klb,ale ja som si myslela že mám drevenú ruku,ked som si ju ohla tak som mala problém ju znova narovnať,spôsobovalo mi to velkú bolesť
marions
14.07.09,06:13
Ahoj Vieramaria, tak čo ako pokračuješ? Bola som včera u ortopéda a akosi sa mu to moje silné stuhnutie nepozdáva, tak ma posiela na magnetickú rezonanciu. Uvidím, ako dopadnem. Nebol náhodou niekto na takéto vyšetrenie? A čo všetko sa zisľuje takýmto vyšetrením? Zlepšenie cítim iba v ramene a viac vôbec. Dnes som zas spala s priloženým termovankúšom.
Ahoj, ako si dopadla? A ako pokračuješ v liečbe kalkulka??
marions
14.07.09,09:25
Prosím Vás, má niekto osobné skúsenosti s rázovýmmi vlnami pri liečbe ramena? Ďakujem
babi2
21.11.09,11:54
Nemá niekto z Vás skúsenosť s infralampou? Jedna moja priateľka má tiež bolesti ramena a lekárka jej doporučila infralampu. Boli sme v obchode pozerať a mali dva druhy, jedna bola taká, čo sa položila niekde a tak vlastne na dialku ožaruje, a tá druhá bola taká čo sa chytí do ruky a priloží na boľavé miesto a tá je aj masírovacia, chcela by som sa opýtať či neviete, ktorá by mohla byť lepšia.
mamineckatn
23.12.09,19:33
ahojko,,ludkovia,,,,,ja mam taky isty problem ako ja vy uz dost dlho,,,zacalo,,ma pobolievat rameno,,,v klbe,,v pravom,,,robim,,kao,kuxarka,,som si myslela,,ze to,,mam,,pretazene,,,ale,,,dostala,,som,herpes,,,n a tu istu,,ruku,,,najprv,,mi dr,,zistila,,ze mam,,vyrazku,,na pravej,,rke,,blizko,,ramena,,,a,pred,,tym,,som,sa, liecila,,na,zapal,,v,klbe,,ale,nemohla,som ist na rehabku,,bo,mi zistili,,ten herpes,,,liecili,,,ho,,,asi,,tri,tyzdne,,,brala,so m antivirotika,,to,bolo,,v,aprili,,,po,,zalieceni,,s om,,xodila,,na rehabku...na obstreky,,a,dr,,mi povedasl,,ze nevie,,co,am,,so,mnou,,robit,,,a,,bolo,,to,troska, ,lepsie,,,marodila,,som,,az do,,juna,,,,to,,rameno ma boli,,stale,,a,aj,to,miesto,,kde,som,mala,ten herpes,,,myslim,,si,ze ten zapal,,v klbe,,vyvolal,,herpes,,alebo,tak,nieco,,aoe,,,aj,v ,klve,,ma vyrastky,,,povedal,mi dr,,,robil,,mi sono,,,a,teraz mi bolesti,uz vyrazaju,,do,,prednej,,strany,,,hrude,,,a,pixa,,ma jak,,,slak,,a,ruka,v,tom,,ramen boli,,nemam ani lieky,,,a,v noci,,je to strasne,,,nemozem ani na nej lezat,,nai,dat,,hore,,,nic,,,hruza,,,robim,,mnualn e,,,teda rukami,,,a,marodit,,si,nemozem dovolit,,,pretoze ma velky,,uver,,a,nesplacala,by som,,,mam maly,,plat,,,neviem kam,,s,konopi,,,je to bolest hrozna,,,aspon ze som tutok,,nasla,,niekoho,,koho,,trapia,,,rovnake,,rpo blemy ako,,mna,,,napiste,,ak,vite nieco,,poradit,,,,,dik,,,
korela
28.12.09,18:39
Pozrite si stránku www.rameno.cz (http://www.rameno.cz) .

Prešla som dvakrát obsah, nachádza sa tam aj ohmartróza?
Ďakujem
korela
28.12.09,19:41
ahojko,,ludkovia,,,,,ja mam taky isty problem ako ja vy uz dost dlho,,,zacalo,,ma pobolievat rameno,,,v klbe,,v pravom,,,robim,,kao,kuxarka,,som si myslela,,ze to,,mam,,pretazene,,,ale,,,dostala,,som,herpes,,,n a tu istu,,ruku,,,najprv,,mi dr,,zistila,,ze mam,,vyrazku,,na pravej,,rke,,blizko,,ramena,,,a,pred,,tym,,som,sa, liecila,,na,zapal,,v,klbe,,ale,nemohla,som ist na rehabku,,bo,mi zistili,,ten herpes,,,liecili,,,ho,,,asi,,tri,tyzdne,,,brala,so m antivirotika,,to,bolo,,v,aprili,,,po,,zalieceni,,s om,,xodila,,na rehabku...na obstreky,,a,dr,,mi povedasl,,ze nevie,,co,am,,so,mnou,,robit,,,a,,bolo,,to,troska, ,lepsie,,,marodila,,som,,az do,,juna,,,,to,,rameno ma boli,,stale,,a,aj,to,miesto,,kde,som,mala,ten herpes,,,myslim,,si,ze ten zapal,,v klbe,,vyvolal,,herpes,,alebo,tak,nieco,,aoe,,,aj,v ,klve,,ma vyrastky,,,povedal,mi dr,,,robil,,mi sono,,,a,teraz mi bolesti,uz vyrazaju,,do,,prednej,,strany,,,hrude,,,a,pixa,,ma jak,,,slak,,a,ruka,v,tom,,ramen boli,,nemam ani lieky,,,a,v noci,,je to strasne,,,nemozem ani na nej lezat,,nai,dat,,hore,,,nic,,,hruza,,,robim,,mnualn e,,,teda rukami,,,a,marodit,,si,nemozem dovolit,,,pretoze ma velky,,uver,,a,nesplacala,by som,,,mam maly,,plat,,,neviem kam,,s,konopi,,,je to bolest hrozna,,,aspon ze som tutok,,nasla,,niekoho,,koho,,trapia,,,rovnake,,rpo blemy ako,,mna,,,napiste,,ak,vite nieco,,poradit,,,,,dik,,,

Si praváčka a bolí ťa pravé rameno? Koľko rokov vykonávaš túto prácu? V akom veku asi si? Aké pohyby robíš s rukou v práci každodenne a aký čas?
Reny1
30.12.09,02:34
Mala som ten problém a nakoniec mi ortopéd liečil zápal, tak tie horúce kúpele by som nedoporučovala
janula09
21.10.10,17:27
PRE maca.tt:prosim ta, mohol by si mi dat adresu toho masera, co ti uvolnil ten ramenny klb?? co to stalo??
ivantt
21.10.10,18:38
PRE maca.tt:prosim ta, mohol by si mi dat adresu toho masera, co ti uvolnil ten ramenny klb?? co to stalo??

No neviem ci sa dockas odpovede, budes mu musiet napisat asi súkromnu spravu, toto je tu uz rok stare... a od kial si ? mozno by som vedel poradit... v bratislave aj v trnave poznam maserov...
janula09
22.10.10,10:48
som v Bratislave....ano, ale aj ked som sa zaregistrovala, tak porada mi umozni poslat sukromnu spravu az po troch dnoch:-(( nejake divne, ale co uz.
ivantt
22.10.10,11:05
som v Bratislave....ano, ale aj ked som sa zaregistrovala, tak porada mi umozni poslat sukromnu spravu az po troch dnoch:-(( nejake divne, ale co uz.

Tak oki, trosku mi pribliz bolesti ktore mas.. pri pohybe alebo v noci ? alebo pri zmene pocasia ? a ako dlho to uz trva ???
ivantt
22.10.10,11:06
som v Bratislave....ano, ale aj ked som sa zaregistrovala, tak porada mi umozni poslat sukromnu spravu az po troch dnoch:-(( nejake divne, ale co uz.

alebo mi posli mail na 1ivantt@centrum.sk.
lavanda
22.10.10,20:13
PRE maca.tt:prosim ta, mohol by si mi dat adresu toho masera, co ti uvolnil ten ramenny klb?? co to stalo??

Ja som tiež mala problémy s ramenom, najprv len slabá bolesť, ale potom to v priebehu mesiaca skončilo tak, že som sa jedno ráno zobudila a nevedela som vôbec pohnúť rukou. Brat mal podobný problém a nasmeroval ma k Dr.Novákovej na Mýtnu, pol roka som potom rehabilitovala, kým som tú ruku rozhýbala:eek:. (Aj keď ma pobolieva dodnes...vraj tam mám nejaké kalcifikáty...) Sú tam skvelé rehabilitačné sestry a aj keď to asi dva mesiace čertovsky bolelo, treba tam chodiť do telocvične a aj doma poctivo cvičiť aj cez bolesť a poddá sa to. Veľmi mi pomohla masáž mäkkou technikou, mala som úplne odídený sval, vôbec som si ho neovládala a tá masáž mi ho naštartovala. Neplatila som nič, bolo to na nemocenskú.
Aj ja som alergická na mezokain, obstrek mi urobili tak, že tam vstrekli len tú liečivú látku bez mezokainu, ktorý - ako mi vysvetlili - tam je len na to, aby to nebolelo. A nebolelo, bola to šikovná lekárka - ale to mi zas robili v Poprade.

Tu je kontakt na Mýtnu:
http://www.zzz.sk/?profil=587
ana333
02.04.11,07:35
Chcem poprosiť niekoho, kto mal alebo má problém s ramenom.Neviem vlastne čo sa mi stalo, ale asi od novembra 05 ma bolí rameno, ale iba keď urobím určitý pohyb.Nemôžem si zapnúť podprsenku, bezp.pás v aute a pod.Lekár mi chcel dať obstrek, ale ja som alerg. na mesokain, tak nemohol a poslal ma na elektroliečbu a cvičenie. Chodila som tam 2 týždne, ale výsledok nič moc.Vnoci nemôžem ležať na tej strane a musím mať pod pazuchou vankúšik, aby ma ruka nebolela.Vraj je to zdĺhavé liečenie,ale ja som už z toho zúrivá,hlavne vnoci.Keď sa pomýlim a myknem tou rukou ,tak vidím všetky hviezdy.Mal niekto takýto problém?:mad:
Ahoj vema.Neviem, či si už svoj problém vyriiešila, ale momentálne riešim ten istý problém ako ty.Tie isté príznaky, nezapnutie podprsenky, zlé zapínanie si pásu a pod.Ja som zistila pomerne rýchlo akú mám Dg, pretože hneď ma lekár poslal na sono ramena a po výsledku sona na MRI.Takže moja Dg znie - Lézia glenohumorálneho ligamenta a na budúci týždeň idem na operáciu. Je to vlastne stav, kde mám obmedzené rotácie hlavne do zadu.Na tvojom prípade mi je dosť divné, alebo som to možno v tvojich odpovediach nepostrehla, že Ťa lekár neposlal na rtg, sono , príp.iné zobrazovacie vyšetrenie. No, každopádne Ti držím palce aby si sa operácii vyhla a mala len niečo ľahšie kde operácia nebude treba.Ale pripadali mi tvoje problémy presne ako Ti moje.
Ivan Košinár
04.04.11,05:49
Mal som bolesti ramien a hlavne v noci a vklude. Pri pootaceni rukou v niektorych polohach. Skuste navrhnut ortpedovy liecbu RTG. Aplikuju to na bolestive miesto . Do 4 tyzdnov bolesti prestali.Pri beznom zatazeni ma nebolievali.Prajem Vam aby Vam to pomohlo. Su to 2 davky. V BA to robia na Haydukovej.
Edita Mocinecová
26.06.11,18:43
Skúste v Bratislave Dr. Alex, s.r.o. 02/55566633
Fridrix
29.09.11,06:13
Tak som sa tu nasiel.... rameno ma trapi uz 5 rokov a to som pochodil CT, RTG... neurologov, sportovych lekarov a tak dookola. Boli to stale, raz viac inokedy menej. Zistil som, ze mam zapal nervu a liecba je neviem aka. Asi sa s tym treba naucit zit, ale ta bolest v noci..... kto moze, nech poradi ako na to. Vdaka. :-)
GC_DIABLO
13.07.12,03:25
možno skúsiť ambulantného reumatológa alebo rovno vyšetrenie v NÚRCH (treba žiadanku), môže to byť aj reuma ako u mňa, mňa trápia postupne viaceré kĺby.
GC_DIABLO
29.12.12,10:13
dávno s krížkom po funuse k danej téme, ale možno to niekomu pomôže. Mňa začalo tiež bolieť rameno, dokonca tak, že mi bolesť prechádzala až na hrudník, takže som sa zľakol, či nemám rakovinu. Keďže pracujem v NÚRCH Piešťany, dal som sa rovno vyšetriť a zistili, že mám začínajúcu artrózu ramena a že mám zapálené úpony svalov na kosti. Dostal som prášok Flector, ktorý mi v priebehu asi dvoch dní uľavil od bolesti. Takže doporučujem skutočne každému vyšetrenie u reumatológa pri bolestiach ramena, môže to byť aj takéto dačo. Hoci mám dlhé roky problémy s bedrovými kĺbami, nenapadlo mi, že by aj ramená mohli byť obdobne postihnuté a vida, predsa. Vzhľadom k tomu, že som bol liečený na rakovinu a bol som aj na chemo, tak strach z tej bolesti bol skutočne veľký, keďže to bolelo až na hrudi a prsiach. Nepríjemné je, že sa to opakuje a vracia, mávam teraz dokonca bolestivý aj kĺb vľavo - sánku, to je ešte horšie, lebo potom bolia aj zuby, niekedy sa nedajú poriadne ani ústa otvoriť, ale aj tu Flector pomôže v priebehu dňa-dvoch.
michaella9
31.07.13,14:33
ahojte vsetci :) nie som si ista ci mam rovnaky problem ako vy .. ale zda sa mi,ze ano .. uz nejaku dobu mam bolestive lave rameno, pracujem ako casnicka a pouzivam lavu ruku, no nemyslim, ze viac ako pravu .. preto som ostala zaskocena, ked moj problem oznacili ako presilene rameno .. je pravda,ze pocas volna ma to neboli skoro vobec, ale v praci vzdy okolo obedu bolesti prichadzaju a ustupuju az neskoro v noci ... stalo sa mi ze ma to bolelo aj pri ceste na dovolenku 18 hodinovej .. neviem ci koli krcnej chrbtici .. alebo mi to prefuklo kedze z lavej strany bolo otvorene okno .. pravidelne navstevujem masera ..ten mi to na par dni nejak rozhybe .. ale vzdy sa to vrati .. uz som z toho niekedy fakt zufala..
GeorgeJK
28.03.16,12:58
Ahoj, čítal som o tvojom probléme s ramenom a nedalo mi nenapísať aj moju skúsenosť. Budem rád, ak moja skúsenosť bude prospešná ako tebe, tak aj iným, s podobným problémom. Je to inak veľmi dlhý príbeh...Som človek žijúci aktívnym športom-beh, kondičné cvičenia a okrem toho mám aj fyzicky namáhavú prácu. Popri tom sa snažím aj zdravo stravovať. Napriek tomu, tiež v novembri 2014, som sa zobudil s bolesťou v ramene. Išlo to smerom od krku, ako ked maš v noci zle uložený vankúš a ráno máš seknuté v krku. Nepridával som tomu pozornosť, bežne človek má nejaké drobnosti obzvlásť ak ešte športuje. Lenže o 4 dni mi bolesť prešla do ruky, a nemohol som rukou ani pohnuť poriadne a bolesť bola neznesiteľná hlavne v noci. Tiež som spával s vankúšom pod rukou a bolo veľmi ťažké násť správnu polohu bez bolesti. A začalo vyšetrovanie príčiny. Preštudoval som všetko možné, nabštívil lekárov-prvá bola pohotovosť, kde mi robili EKG pre podozrenie na infarkt,čo výlučili, potom nasledvala chyrurgia- RTG ramena a krčnej chrbtice, kde našli mierne opotrebovanie článkov v krčnej chrbtici a to už som smeroval k neurológovi, ktorý ihneď vyslovil diagnózu: cervicobriachiálny sindrom. Ide o pritlačenie nervu medzi stavcami krčnej chrbtice C5-C6 (pre super vysvetlenie odporučam pozrieť túto stránku,je to tam krásne vysvetlené aj keď v anglickom jayzku http://www.rayur.com/cervicobrachial-neuralgia-definition-causes-symptoms-diagnosis-and-treatment.html
Žijem a pracujem v Anglicku a prešiel som neskôr aj vyšetrením magnetickou rezenonciou a konzultáciou s pediatrom. Neviem či žial, alebo z pozitívneho hladiska, nič nenašli a v žiadnom prípade mi neodporučili operáciu. Je to naozaj citlivá zaležitosť. Potom som prešiel rukami mnohých odbornikov na fyzioterapiu, od NHS, cez súkromných, mal som česť sa stretnúť so šéfkou britského paraolimpijskeho teamu, ktorá len krútila hlavou, odborníkom na úrazy po ťažkých haváriach, porážkach, thajskú masáž, bankovanie, 3G terapiu, športovú masaž a rôzne cvičenia.. atď...atď ... všetko sú to super veci naozaj super veci, ale jediné čo človek potrebuje najviac je TRPEZLIVOSŤ ... rovnako ako aj ty, bol som z toho už na prášky. Ani po roku a pol moja ruka nefunguje, ako pred tým..biceps aj deltový sval zostali mensie,je to aj viditelné malinko. Bolesti ustúpili, ale žial momentálne mám problém opäť s ľavým ramenom. Nekonečný príbeh.
Dobre skúsim zhrnúť: Bolesť ramenien nemusí priamo súvisieť s ramenom!!!! Môže to byť spôsobené chrbticou, ako to tu už jeden pán spomenul (aj mne sa zlepšila hybnosť ruky až po náprave chrbtice a cvičeniach ), krčnou chrbticou, dokonca problémom s pľúcami. Príčina môže byť ... stereotipná práca, rovnaké pohyby, len zdánlivo neškodné každodenné pohyby myškou pri počítači môžu byť dôvod, preťaženie, prechladnutie a čo by sme asi nepredpokladali najviac, dôvodom na problémy v ramenách môže byť aj stres!!! S vlastnej skúsenosti viem, ako dobré je prehodnotiť svoj život, ako sa hovorí nie nadarmo: svoju ťarchu a problemy si nakladame na chrbat a ramena a potom to raz proste nevydržia... a verte mi, je to pravda. Odporúčam knihu od Inna Segal - Čo vám hovorí vaše telo (klľudne ju pošlem emailom, mam ju stiahnutú v počitači, stači mi napísať). Budete sa diviť, ako to spolu súvisí :)
Ako si pomôcť a liečiť problémy s ramenami? Je fajn ak si prejdete jednotlivými vyšetreniami, odporúčam si dať aj urobit krvný obraz pre zistenie zápalu, býva sprievodným javom. Ak je zápal prítomný, tak pomáhaju chladivé obklady a samozrejme protizápalové tabletky, ako napríklad dorsiflex, ale aj ibuprofen je ok, ak nie je naopak pomahaju teplé obklady, ale suché teplo, doporúčam infrared lampu na vyhrievanie. Je fajn uvolniť svaly dávkami magnezia, kludne aj 4 x 250mg denne ... po dobu 1 týždňa potom uberať, plus doplniť vitamínmy. Úplny kľudový režim nie je dobrý. Treba sa popasovať aj cez bolesť, veľa krát som si poplakal pri cvičení. Odporúčam plávanie, masáže (mne pomáhala masaž tenisovou loptičkou doma-ľahnúť si na ňu a pritláčať na miesta pri lopatke kde to boli, možno ani netušíte a take miesto si tam zrazu nájdete), jógové cvičenia na spevnenie krčnej a celej chrbtice, kopec videí najdete na nete a samozrejme odporúčam vypnúť...zahodiť minulosť z mysle von, vyriešiť si problémy okolo seba, nájsť radosť, úsmev a pohodu, aj keď toto je asi tá najťažšia vec. A hlavne...veľa veľa veľa trpezlivosti.
Viem popisal som toho veľa, ale o tom všetkom by som vam tu vedel písať do rána :) Ak vám moje rady akoukoľvek mierou pomohli, bude ma to tešiť. V prípade akýchkoľvek otázok, kľudne ma kontaktujte na môj email juraj.kopal@gmail.com, rád odpíšem. Želám pekný deň, ahoj, Juraj.