sam3
30.05.13,15:30
V prac.poriadku je uvedene, ze v pripade prekazky v praci je z-nec povinny vopred to oznamit z-telovi. Ak to nie je mozne tak min.telefonicky do konca prac.zmeny ktoru zameska je povinny tak urobit.
Z-nec bez oznamenia nenastupil do prace v utorok, stredu, stvrtok. Az stvrtok postou poslal OČRku.
Uz som max.vytocena z jeho odchadzky a preto by som to chcela razne riesit a to udelenim absencie na dni utorok a stredu. Uznala by som OČRku az od stvrtka kedy sme sa dozvedeli o jeho prekazke.
Poprosim vas o Vas nazor ci som opravnena takto postupovat.
Resp. ci napr. to mozem povazovat za hrube porusenie prac.poriadku nakolko by ide o neospravedlnenu nepritomnost v praci v trvani viac ako jednej prac. zmeny.
terezamaria
30.05.13,13:42
Ty vieš, o akého zamestnanca sa jedná....píšeš v mužskom rode, je to teda muž, býva on na OČR?.....s kým?
Treba to dôsledne zvážiť, niektoré OČR s deťmi sú závažné - vysoké teploty, astmatické záchvaty a pod......vtedy jednoducho zabudneš poslať OČR ihneď, hoci zavolať sa vždy tú minútu, dve dá.....
Ja by som mu poslala upozornenie, že posledný krát uznávaš OČR od prvého dňa uznania lekárom, nakoľko pracovný poriadok jasne stanovuje, že treba hneď v prvý deň pracovnej neprítomnosti toto oznámiť a zdokladovať zamestnávateľovi.
sam3
30.05.13,13:52
On je na OCR nakolko zena ich udajne opustila.
Ako chces mi povedat ze napr. ty by si nikomu nic nedala vediet? a len postou by si doklad poslala?
a hlavne ak aj prac.poriadok nieco stanovuje, tak ak by som mala takto ku kazdemu pristupovat tak tu mame holubnik, nedodavky a s tym suvisiace nahromadene problemy....
ja vsetko viem pochopit, ale aj niekto kto mozno nema IQ 120, tak by mal mat v sebe tolko ze dvihnem telefon a dam vediet ked pridem s dietatom domov od lekara. a od kolegov vieme ze v utorok mal dokonca planovaneho lekara so synom teda neslo o neprespatu noc s vysokou teplotou resp. nejake necakane zachvaty a podobne co by ho malo tak velmi zaskocit ze nie je schopny dvihnut ten telefon a dat vediet ze neratajte so mnou lebo preto a preto alebo aspon prezvonit ak nemam kredit a tisic moznosti existuje ako informovat vcas zamestnavatela.
terezamaria
30.05.13,14:09
citujem: Ako chces mi povedat ze napr. ty by si nikomu nic nedala vediet? a len postou by si doklad poslala?..................takéto niečo som Ti napísala?
Zváž sama, čo urobíš, ale ručím Ti, že keby dal podnet na súd, za neoprávnené danie absencie a následné krátenie dovolenky, súd na základe vypísanej OČR dá za pravdu jemu.....bol to môj názor, nevedela som, s kým je na OČR.....predpokladala som, že s deťmi....a také situácie sa vyskytujú.....Ty ho najlepšie poznáš a poznáš jeho pracovnú morálku....atď
Pepa
30.05.13,14:17
No ja by som rada vedela, ako si predstavuješ že "uznáš OČR". Ty nemáš čo uznávať OČR na to nie si oprávnená. OČR bude "nahratá" v systéme SP od prvého dňa aj bez tvojho "uznania" . Pôjde o vylúčenú dobu podľa paragrafu 140 zákona o sociálnom poistení. V prípade absencie by si musela nahlásiť prerušenie poistenia podľa paragrafu 26 zákona o sociálnom poistení. Keďže ide o prekrývajúce sa doby, toto ti systém SP "nezožerie". Zamestnanca môžeš "trestať" za porušenie pracovného poriadku inak, ale určite nie krátením doby, kedy vznikla potreba ošetrovania člena rodiny.
sam3
30.05.13,14:34
Ano, mas pravdu...rozmyslala som v afekte a v nervoch.... Tak ako si mam pomoct teda postupovat aby som zabezpecila dodrziavanie zakladnych pravidiel????
sam3
30.05.13,14:37
tym som chcela povedat ze ho mierne ospravedlnujes ale myslim si ze tebe by sa to nestalo. a jemu uz druhykrat. ako teda vie reagovat zam-tel aby to nebol holubnik? Asi takto to uz bude spravne ze dam mu upozornujuci list ze menej zavazne porusil prac.disciplinu a stane sa to este raz tak moze dostat vypoved.
Darina1234
30.05.13,14:51
nie kazdy ma peniaze na telefonovanie, radšej kupi jedlo pre deti, alebo zaplati lieky, mohla si ho prezvoniť aj ty a opytať sa, co sa deje ked nie je v praci zvlašť ked sa stara sam o deti, ale ty rovno absenciu,
sam3
30.05.13,15:19
Darina, to je absolutny nonsens co tu ty pises....to mi chces povedat ze mam volat ja kazdemu zam-covi ktory nepride do prace?????? mame pomaly 400 zam-cov.... davas tu komenty absolutne neprinosne a len ma dviha zo stolicky....pomaham im kolko sa da, radim, vychadzam v ustrety a este mam ja kontaktovat zam-ca ze co nedosiel ked ma zmenu!?! nie kazdy ma na mobil.... to co tu riesis za ..... ???? pre boha kde by sme sa dostali ak by kazdy po tyzdni nepritomnosti sa objavil a povedal ta nedal som vediet kedy pridem lebo nemam kredit ani na prezvonenie! hlavne ze na postovne mal.... ked uz s takou blbostou sa tu prezentujes....