terezamaria
30.05.13,15:51
Keď sa môže dať len jedna odpoveď, je normálne, že sa ďalej odpovedá komentármi, nakoľko keď sa dopĺňa odpoveď, nikto si to nevšíma. Prečo sa tie komentáre balia? Zdá sa mi to absolútne nevhodné, lebo tí poraďáci, čo tu tápajú a nevedia kde skočiť, si vôbec nerozbalia viacero komentárov. Viem to z rozprávania poraďákov, že sa im to nepáči.
Richard
30.05.13,14:13
Zámerne je to nepohodlné aby sa tam nevetvili ďalšie diskusie a aby boli odpovede prehľadné.

Komentáre sú skutočne len na vydiskutovanie problému a sú často dôsledkom nedostatočnej odpovede, alebo aj zadania otázky. Odpoveď by mala byť spracovaná a prípadne doplnená na základe komentárov. Diskusia má byť na pozadí.

Včera sme dorobili systém na vylepšovanie otázky, podobne doplníme aj vylepšovanie odpovede.

Plus môžem spraviť že z hlavnej stránky to skočí na rozbalený komentár, keď je posunutá téma komentárom (keď pribudol nový komentár a ten je zbalený).

Doplnenie: Už funguje automatické rozbalenie komentára, keď sa z hlavnej stránke preklikávam na "posledný komentár".
buchač
30.05.13,18:20
admin Porada.sk Richard

Zámerne je to nepohodlné aby sa tam nevetvili ďalšie diskusie a aby boli odpovede prehľadné.

Dovolím si oponovať !!!....ale aj súhlasiť !!!

Súhlasím s faktom , že je ZÁMERNE NEPOHODLNÁ ...
Tým pádom sú aj ODPOVEDE NEPREHĽADNÉ ...
arizona
30.05.13,18:30
Zial, ludia sa s takymto stylom odpovedania bezne na nete nestretavaju a nevedia ho pouzivat. Takze vela hodotnych odpovedi je aj v komentaroch...tiez ich rozbalujem, lebo ked ma zaujima tema, chcem si precitat vsetky prispevky a je mi jedno, ci su "normalnymi" prispevkami,alebo "iba" komentarmi.
buchač
30.05.13,18:41
Nemám problém tie komentáre rozbaliť ...
ALE vravieť o zámernej nepohodlnosti ???...veď to je proste sila !
A ešte od majiteľa a aj admina v jednej osobe ???
To je trochu od veci ...( tie pravé slová v inej terminológii radšej nepoužijem ...)...
Veď stránka by mala byť prehľadná a nie ako labyrint ,kde sa bez tej nite jeden stáca ...
Nespomínam ani tie rôzne programy , kde je všetko robené pre toho klienta a každý jeden klik na danú ikonku má svoje opodstanenie a je hlavne PREHĽADNÝ ...
Richard
30.05.13,20:29
Ale stretavaju, dnes som pisal dlhsi prispevok na FB a nielenze boli zbalene komentare ale este aj moj dlhy prispevok sa z casti zabalil a bez rozkliknutia si ho neprecitas. Rovnako funguju dalsie moderne diskusne platformy. Napr. Reddit dokonca ponuka extra nastroj na zbalenie komentarov. Ak by boli komentare rozbalene tak by sa bolo treba zbytocne nimi preluskavat aj ked ta kazda odpoved nezaujima, uplne staci precitat najlepsiu odpoved, druhu najlepsiu a ked chcem rozbalim si niekotre komentare. Nemusim skrolovat cez vsetko ked to nechcem citat. Samozrejme ak chcem citat vsetko vsetko tak je to ine, ale to sme zasa pri probleme ze driva vacsina chce citat len podstatne veci, takze iny sposob pouzivania = ine naroky na stranku.
kopretinka
30.05.13,20:39
iba z časti,takže to je rozdiel a neporovnávaj FB s poradou,na fb furt volakdo nadáva,lebo tam robia často nelogické veci ako teraz napr,na niektorých stránkach sa komentáre zobrazujú úplne idiotsky
Richard
30.05.13,20:40
Zameň si slovo nepohodlné slovom zbalené a možno nájdeš ten uhol pod ktorým som to vysvetľoval.
Richard
30.05.13,20:52
Neviem ci si si vsimla ale reagujem na komentar ze sa s tymto ludia nestretavaju, pisem ze je to bezna prax a nielen na FB. Takze porovnavam Poradu s X platformami, mam v tom dost dobry prehlad. FB pozna kazdy, mam zajst do dalsich ako su DISQUS Google+ atd atd? FB ludia poznaju a pouzivaju preto je to nejlepsi priklad.
buchač
31.05.13,03:14
Richard , spomínaš tie moderné platformy - diskusné ale .
Face a jemu podobné absolútne neriešim ...tie sú totiž tak neprehľadné , až je to bieda . Lenže to sú tie sociálne siete , kde jeden deň je určitá info aktuálna až do het , len samé " páči sa mi " a plno neadekvátnych likov ...
Ibaže Porada a iné by mali byť o tej jednoduchosti v samotnom priestore stránky ...
Porovnávanie Porady s tými X platformami ???
Nuž sorry , porovnávaš neporovnateľné !!!
To je asi tak , ako keby som ja dal do rúk nejakému laikovi guľomet a pritom doteraz len z gumipušky strieľal ,,,
arizona
31.05.13,04:41
Richard, mne osobne nevadi, ze su komenty zrolovane,ked chcem,lahko si ich rozkliknem. Ja som skor narazala na to, ze sa tu denne stretavame s tym, ze vela prispievatelov napise prispevok, ktory patri do odpovede,napisu do komentara./tiez nechapem preco.../ a preto ich rozklikavam. Takze dobry napad, ze sa budu zobrazovat iba spravne,hodnotne odpovede a zybtok sa zbali do zrolovanych komentov, sa straca. Na to,aby to na 100% fungovalo je potrebne,aby vsetci prispievatelia vedeli tieto vymozenosti spravne vyuzivat. Co je asi tazko dosiahnutelne,lebo si nedaju namahu ani len sa trochu zorientovat ako to tu funguje. Potom na to doplacaju ti,ktori si tu namahu dali ...
Richard
31.05.13,09:29
Buchy, medzi tie X platformy patri aj momentálne ospevovaná platforma pre otazky a odpovede Quora ktorá získala dôveru od investorov v podobe 50 mil. USD na svoj rozovoj. Maju aktualne 50 zamestnancov a robia vela testovani, takze mam kde okukvat co funguje a co nefunguje. Vyzeram tu ako jeden co bojuje proti vsetkym na Porade, ale skutocnost je taka ze to co mi tu tvrdite je presny opak toho kam sa uberaju moderne aplikacie, vratane stranok so zameranim ako je Porada - otazky a odpovede - aj sofistikovane. Niektore veci vsak upravujem na zaklade vasich ohlasov, kazdy den vyhodnocujem co spravit co nespravit, aj grafik pripravuje nove navrhy. Ide to vsak pomaly, nejsou lidi :)

Este jedna do zoznamu: Najvacsia Q&A platforma Yahoo Answers - komentare uplne zabalene.
alaya1
31.05.13,15:10
Preco nemozem komentovat posledny komentar pod prispevkom. pri kazdom komente mam ikonu, ked kliknem, ukaze sa mi okienko, kde mozem pisat koment, len pri poslednom komente nie
alaya1
04.06.13,17:21
uz mozem-)
blavaciko
05.06.13,08:05
Systém zabalených komentárov prináša skutočne prehľadnosť. Úplne by stačilo, ak by ľudia písali len odpovede a tie vylepšovali. V prípade, že si napíšu odpoveď do komentára, mohli by ju doplniť aj do pôvodnej odpovede.
Niekedy hľadáš odpoveď na otázku a nepotrebuješ debaty.

A možno by pomohlo doplniť tlačíťko "Vylepšiť odpoveď", ktoré by napísaný text pridalo k odpovedi.

Inak je nová porada fajn. Síce netuším ako sú radené príspevky na hlavnej stránke, ale zvykám si už na všetko ;)
Richard
05.06.13,08:16
Tu sú vysvetlené filtre na hlavnej stránke: http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html#post2363074 Inak čoskoro doplníme niečo na "vylepšovanie odpovede".
Jarka 1
05.06.13,08:36
Richard, to čo píšeš je možno pravda, ale to, aby už všetko tak pekne fungovalo ako si Ty predstavuješ, vyžaduje čas. Ešte nepretieklo toľko vody, aby sme sa všetci naučili perfektne zvládať Poradu. Mnohí máme problém vôbec zadať otázku, alebo napísať nejakú odpoveď. Sme radi, ak sa nám to podarí cez komentár, čo je vidieť podľa obsahov v komentároch. Ešte neprišiel vhodný čas na balenie komentárov. Veď daj šancu aj tým, ktorí ten svoj PC zvládajú slabšie.

Ja som až dnes prišla na niektoré veci, ako to tu vlastne má fungovať. Až dnes som si všimla, že komentáre sú zbalené a preto som doteraz mala pocit, že tie komentáre a odpovede niekedy nemajú hlavu ani pätu. Nakopol ma marjankaj, keď napísal, že som mala miesto otázky radšej zadať debatu. Až potom som obetovala svoj čas na prácu a začala sa babrať s touto novou Poradou, aby som zistila ako to teda je.

A načo mám doplniť svoju odpoveď, keď nikde nie je vidieť, že v nej niečo pribudlo? Musím napísať komentár s tým, že som ju doplnila, aby si to niekto všimol. Ak čaká odpoveď napr. ten kto pridal posledný komentár a ja doplním moju odpoveď, tak to vôbec nie je vidieť. Len keď to otvorí. A načo by to otváral, keď mu ukazuje, že počet odpovedí sa nezmenil?
sito
05.06.13,08:48
Podstatné je kde zadávateľ hodí svoj príspevok, či do debaty, alebo ako otázku. Otázka je tá novota. Ale však sa dá, aj prekopírovať do odkazu ... , prípadne sa vrátiť do odpovede a vylepšiť ju o názor na komentár ... Dá sa ... všeličo a všeljako ...
Jarka 1
05.06.13,09:21
Veru dá ...lenže samo sa to neurobí ... to treba najprv vedieť
Richard
05.06.13,09:45
Stačí dať komentárom vedieť že si odpoveď vylepšila. Inak úpravy tu už vidno, dokonca bude vidno aj históriu úprav, ale to ešte musím domyslieť ako so starými príspevkami. Mne to už funguje.

Každopádne sa na celú vec pozeráš len ako aktívne diskutujúci. Tvoju odpoveď však príde prečítať po čase kopec ďalších ľudí, ktorí si prečítajú odpoveď komplexnú, vylepšenú a nemusia čítať diskusiu v komentároch.
Ak bude prvá odpoveď dobre spracovaná, dokonca nemusia čítať ďalšie, možno si porečítajú 1.-3. a 4.-6. nemusia lebo v prvej komplexnej sa dozvedia čo potrebujú...

Wikipédia má tisícky úprav v článkoch, ktoré ty ani nevidíš, rovnako diskusiu na pozadí. Tak by mali byť aj u nás odpovede, potom bude Porada wikipédiou otázok a odpovedí a bude ďaleko užitočnejšia ako je teraz.
avalik
05.06.13,09:51
Richard, vysvetli mi, preco by sme sa mali snazit robit z porady wikipediu - wikipedia uz existuje, ak chcem pojdem spracovavat clanky tam ... tu sa riesili konkretne otazky konkretnych ludi, s konkretnymi cislami, datumami - nie vseobecne clanky
Jarka 1
05.06.13,09:57
No, presne tak som to aj urobila, že som tam hodila komentár o doplnení odpovede. Inú možnosť som ani nevidela. A to ostatné sa zdá veľmi dobré, ak to tak bude časom fungovať.

Nový užívateľ však môže mať zo začiatku problém takže vždy tu bude aj chaos. Ale bez toho to nejde.
Richard
12.06.13,09:32
Doplnenie: Už funguje automatické rozbalenie komentára, keď sa z hlavnej stránke preklikávam na "posledný komentár". Zbaľovanie komentárov je teraz prívetivejšie pre aktívne diskutujúcich :)