vcela6
30.05.13,16:28
V pondelok som uplne necakane ako veduca predmetovej komisie na skole dostala vypoved, vypovedna lehota zacina1.6.2013.tato informacia ma polozila takze som na lekarskom osetreni, do konca maja mam dovolenku.Ale kedze to vyzera na dlhsiu doba moje liecenie prosim odpoved na otazku ci sa mam dat vypisat od 1.6.2013 ako to doporucuje lekarka, alebo mam zacat cerpat radsej dovolenku ktoru este mam vzhladom nato ze som uplne blba z prava a neviem ci to, ze budem PN pocas vypovednej doby nebude mat potom vplyv na vysku podpory v nezamestnanosti...Dakujem
terezamaria
30.05.13,16:54
PN-ka počas výpovednej doby nemá žiadny vplyv na výšku podpory v nezamestnanosti. Podpora sa ráta z posledných 2 rokov pred nástupom na podporu a PN-ka je doba, ktorá je vyňatá.
dmc
30.05.13,17:15
vecsina telefonou ma v zozname aj tzv. black list...alebo blokovane hovory z cisla.... nastav si tam cislo a mas pokoj......rychle a lacne riesenie.
mareko
30.05.13,18:31
? komu mala smerovať táto odpoveď ?
Katy a R
31.05.13,07:41
??????
Katy a R
31.05.13,07:46
doplním, že v prípade ak by bola dovolenka preplatená (lebo bude DPN) v poslednom mesiaci trvania PP - tak práveže môže za ten mesiac zvýšiť VZ (trošku aj dávku) - ale to je u kažého rôzne (viac faktorov)
veronikasad
31.05.13,07:54
Pozor na preplácanie nevyčerpanej dovolenky a odstupného v prípade neukončenej PN-ky v poslednom mesiaci trvania prac.pomeru. SP v tomto mesiaci nemocenské nevyplatí. Riešila som podobný prípad, nepomohlo ani odvolanie.
Katy a R
31.05.13,08:03
dôvod ??
veronikasad
31.05.13,08:09
Príjem počas poberania nemocenského (PN trvala niekolko mesiacov, v čase skončenia prac.pomeru nebola ukončená). Nepomohlo ani odvolávanie sa na skutočnosť, že odstupné a preplatená dovolenka nevstupuje do VZ pre platenie nemocenského poistenia.
Katy a R
31.05.13,08:27
tak to áno (doplním - že asi §30) ... ale v tomto prípade som myslela - že teraz je koniec mesiaca - ešte by mala len náhradu mzdy - a vyplatenú dovolenku - ale samozrejme nevieme všetky údaje (či bude dohoda a odstupné???)
garter
31.05.13,08:31
Aký §§ uviedli, podľa mňa nemocenské dávky a odstupné nemá žiadný súvis.
veronikasad
31.05.13,08:35
Ja som jej práve chcela poradiť, aby si dovolenku kvoli zvýšeniu VZ na PvN dala preplatiť po skončení prac.pomeru a išla na PN-ku. Potom ma napadol prípad zamestnankyne môjho klienta, ktorý som riešila nedávno. Poberanie nemocenského počas výpovednej doby dávku v nez.nezníži, lebo toto obdobie je vylučitelná doba.
veronikasad
31.05.13,08:36
garter, nemám "poruke" to rozhodnutie, vyplatené odstupné aj nevyčerpaná dovolenka má podľa rozhodnutia SP súvis, lebo to považujú za príjem počas poberania nemocenského.
Katy a R
31.05.13,08:41
§ 30