katka1905
30.05.13,17:55
Dobrý deň,

potrebovala by som Vašu dobrú radu alebo názor.
Mala som nedoplatok voči sociálnej poisťovni. Tento som uhradila ale nedopatrením s nesprávnym variabilným symbolom a tak nebol správne priradený. Pred 2 týždňami mi zrazu zvoní telefón a predstaví sa mi nejaký mladý muž nejakou nezrozumiteľnou nacvičenou formulkou a chce odo mňa aby som sa mu identifikovala. Keďže som mu nerozumela ani slovo tak som to odmietla. Začal sa mi vyhrážať exekúciou. Následne mi nejaký automatický hovor oznámil, že mám nedoplatok voči SP. Začala som po tom pátrať a zistila som, že som spravila chybu a oznámila som to SP a požiadala o správne preúčtovanie.
Lenže tieto telefonáty neprestávajú a teror sa stupňuje. Má niekto právo mi zatelefonovať, nezrozumiteľne sa mi predstaviť a bez toho aby mi uviedol prečo mi volá, žiadať odo mňa moje osobné údaje?
Navyše keď to odmietnem tak sa mi začne nepríjemne vyhrážať?
Od tejto spoločnosti ktorá to má vymáhať som nedostala žiadny list ani oznam.
Prosím poraďte mi má niekto právo mi zavolať a požadovať odo mňa moje osobné údaje?
Prípadne kam sa môžem obrátiť a sťažovať sa na takýto postup?

Ďakujem za každú dobrú radu
avalik
30.05.13,16:00
mas telefonne cislo volajuceho?
katka1905
30.05.13,16:04
mám a volala som tam naspäť. a znova to isté dookola. povedala som im že je to doriešené. ale mladý ľudia na druhej strane si melú stále svoje a akýkoľvek argument je zbytočný. povedia mi, že im mám tento doklad o úhrade poslať a je im tvrdím, že nevidím na to dôvod. pretože takto mi môže zavolať môj sused a bez akéhokoľvek vysvetlenia ma najprv identifikovať a potom dokonca žiadať akékoľvek listiny. a keď toto všetko odmietnem tak sa mi začne vyhrážať exekúciou a podobne. Ja sa tej exekúcie nebojím, pretože je to v poriadku a budem sa na súde brániť ale ničí ma ten teror ktorý nastal pre sumu 60 EUR.
avalik
30.05.13,17:07
Tak ked sa este raz ozve, povedz mu, ze ho nahravas a ziadas o zrozumitelne predstavenie sa. Ak tak neurobi zloz. Ak sa predstavi odkaz ho na pisomnu komunikaciu na adresu dlznika o ktorom si mysli, ze pouziva to cislo na ktore prave vola.

edit: Urad na ochranu osobnych udajov http://www.dataprotection.gov.sk
katka1905
30.05.13,17:27
Tiež ma to napadlo. Skúsim to.
Na aký úrad alebo inštitúciu by som mala dať podnet na preskúmanie takéhoto konania - to že mi niekto zavolá a žiada odo mňa osobné údaje bez toho aby ma oboznámil za akým účelom volá?
katka1905
30.05.13,17:36
Vďaka