Fuljerová
30.05.13,19:03
Pozdravujem super poraďákov potrebovala by som poradiť či má niekto skúsenosti s preregistrovaním DPH počas mesiaca, ide hlavne o skúsenosti a rady nakoľko mi teraz zrovna na tento mesiac prebieha daňová kontrola:-(preregistrovali sme sa zo 7 na 4.
KEJKA
30.05.13,18:20
Povodnu odpoved spred cca 2 hodín som nenašla uloženú tak v kratkosti.
nevidim rozdiel medzi mojim pripadom ked preregistracia bola k 1.2.2013 podla rozhodnutia DU a tvojim ked je to v priebehu mesiaca.
rozhoduje dátum dodania takže na čast dokladom plati zakaz odpočítania DPH a na dalsiu cast máš nárok na odpčet.
Poskytnutie služby a dodanie tovaru tvojim odberateľom dodaníš DPH na výstupe podl rovnakého pravidla.
upravujem na základe komentárov
Z hľadiska možnosti odpočítať DPH po registrácii-§4 je logické a istá výhoda, že si podala jedno DPH k xx.yy.2013 podľa §7
a druhé podľa §4 od xx+1.yy.2013. Takže k dátumu xx.yy.2013 máš inventúru a odpočítaš si DPH zo zásob, a tiež aj z odpisovaného majetku, prípadne aj z drobného majetku, ktorý si kúpila v priebehu roku 2013,
Fuljerová
30.05.13,18:56
OK to je v poriadku , len podľa pokynov metodika v BB pre DPH som podala dve danové priznania jedno 7 a druhé 4, pričom v 7 mi vyšla vl.daň.povinnosť a 4 nadmerný, spolu so sprievodným lisom som oznámila DU moj postup a samozrejme zápočet daní , výsledok bol nadmerák cca 1800 eur, teraz mi zrovna na toto obdobie beží kontrola:-(
KEJKA
30.05.13,19:00
Aha tak to ma nenapadlo
Ja by som neriešila ale podala jedno DP DPH.
Fuljerová
03.06.13,20:23
Môžem ešte poprosiť o radu ako by ste postupovali pri odpočte DPH a zásobách , ktoré som nakúpila podľa 7 , myslím si, že aj na DÚ majú z toho riadny guláš, vôbec sa neviem vymotať z toho kolotoču, že niekto by spravil tak a druhý onak...
KEJKA
03.06.13,20:29
nuž musíš sa naučiť vymotávať.
svoju odpoved som doplnila...............
Fuljerová
03.06.13,20:38
ďakujem za doplnenie , no stále si myslím, že kontrolorka myslí nasledovne: že DPH (par.7) by som si nemala celú uplatniť ako odpočet podľa par.4 (samozd.), lebo som niečo medzičasom faktúrovala - zásoba par.7 a tým pádom by som mala mať odpočet nižší je to OK...nemám skúsenosť, ešte poz. podľa par. 4 som zatiaľ nič nenakúpila na sklad, všetky skladové veci boli ešte nakúpené podľa par.7 ďakujem
KEJKA
03.06.13,20:44
ale to som predsa jasne napísala, že DPH si uplatňuješ až zo zásob podľa ich inventúry ku dňu registrácie podľa §4, tak čo sem pletieš §7?
Fuljerová
03.06.13,20:49
Vidím že čím viac odpovedí tak iné názory , ja Vašej odpovedi úplne rozumiem , len mi stále nie je jasné prečo!!!!! matodička v BB mala postup , že celú 7 odpočítam vo 4 (samoz.) a vôbec nespomínala žiadnu inventúru zásob....
KEJKA
03.06.13,21:09
tak sa mrkni do Z DPH a do iných porád.