luciyta
30.05.13,20:57
Zdravim,
rada by som sa s Vami poradila poradaci. Venujem sa predaju tovaru damskeho oblecenia, topanok, doplnkov a pod. cez internet uz vyse 3 rokov na inzertnych strankach a mam i svoju fun page na facebooku v vyse 4000 fanusikmi. Vystupovala som pod istym nazvom ( vtedy ked som ho vytvarala prvy co ma napadol), avsak rada by som si zalozila zivnost a e-shop a predavala cez neho, no kedze sa jedna o stylove oblecenie velmi sa mi nepozdava " to meno" "nazov" pod ktorym som vystupovala a navyse je domena taka zaregistrovana ( predava sa cez nu iny druh tovaru), takze by som musela pridat nieco k nej a zlahka nazov pozmenit. Chcem sa spytat, ci mam kvoli tomu, ze ma ludia uz pdola toho nazvu poznaju, a kvoli SEM by to mohli zadavat aj do google si ten nazov ponechat aj ked nie jebohvieaky, alebo si vymysliet nieco uplne ine , nove. Co mi odporucate? Dakujem! Mozno to znrei ako banalita, ale ja uz nad tym uvazujem pekne dho, preto ocenim Vase rady , dakujem. Zaroven sa chcem spytat do akej miery si myslite ze je pre SEM dolezite ( na druhej strane je to otazka originaliry a odlisenia sa ) pouzit kvoli SEMku uz kye words v nazve e-shopu ( napriklad super moda, janka-style a pod. )
kopretinka
30.05.13,19:01
ty tri roky predávaš vo veľkom a bez živnosti?
luciyta
30.05.13,19:03
venujem sa len predaju cez inzertne stranky a pokial viem nie je to zakazane a nemusim mat na to zivnost, alebo sa nebodaj mylim?
kopretinka
30.05.13,19:04
no to sa teda mýliš a že ako.........je jedno,či to predávaš v eshope,v kamennom obchode alebo cez fb....
luciyta
30.05.13,19:06
takze napr. vsetci co predavaju na bazosi, alebo bohvie kde na aukre musia mat zivnost? to pocujem prvy krat...
pepoxx
30.05.13,19:15
na občasný predaj nejakých vlastných vecí na bazoši samozrejme živnosť nepotrebuješ, no tebou zadané údaje určite spĺňajú kritériá nedovoleného podnikania
luciyta
30.05.13,19:49
No ale ja zasa nepredavam tie veci vo velkom style, praveze chcem si zalozit e-shop aby som to mohla rozbehnut normalne. No ako tu popisujete predaj obcasny vlastnych veci, a na akom principe teda predavaju ludia na aukro/mimibazar/bazos/ kedze je tam velmi vela predajcov ktori ponukaju aj nove veci, nei len nejake svoje obnosene a aj vo vacsom ako len par kusov, to nebodaj nema ten server nejako osetrene? ved tam si ludia predavaju co sa im zachce, a v niektorych pripadoch aj kolko sa im zachce. Co viem, tak reguluju akurat napodobeniny. Ma tu niekto aj odpoved na moju povodnu otazku? Budem len vdacna.
pepoxx
30.05.13,20:16
Tie servre to nemaju osetrene. Kazdy tam predava na vlastnu zodpovednost. Na ceskom Aukre boli dane a zivnosti nedavno velka tema ked niekolko tisic predajcov dostalo doporucene listy z financaku. Cesky financny urad vyzval Aukro o poskytnutie vsetkych dat za niekolko rokov. Je mozne ze rovnako bude postupovat aj slovensky Danovy urad.......Ak je domena uz obsadena tak vlastne nemas co riesit. Potrebujes novu domenu. Tvoj sucasny nazov s niecim dalsim je tiez vlastne nova domena. Na sucasne stranky, FB, si potom uved odkaz na novy eshop. Hlavne to tychlo zlegalizuj.
avalik
30.05.13,20:16
co je SEM ?
kopretinka
30.05.13,20:20
bazoš a podobné stránky nezaujíma,či ľudia majú živnosť....a áno,ak tí ľudia nemajú živnosť,a robia to vo veľkom,tak je to černota......a to,čo ty robíš,nie je občasný predaj svojich vecí....tak na túto tému ja končím,snáď ti niekto poradí aj v tvojej pôvodnej otázke....
kezeso
31.05.13,06:49
Fakt by ma zaujímalo, aké doklady dávaš odberateľovi...?
Marco18
31.05.13,19:23
Určite ma názov domény pre SEO (nie SEM, to je reklama ako AdWords, SEO je optimalizacia pre vyhladavace - neplatene pozicie v Google) vyznam. No otazka je aky velky, hovori sa ze vyznam klucovych slov v domene upada. Pre SEO maju velky vyznam hlavne titulky a nadpisy webu (H1, H2,...). Ako su jednotlive klucove slova vyhladavane (teda aj nazov aky si chces zvolit) si mozes overit v tomto nastroji od Google: https://adwords.google.com/o/KeywordTool