taiko
31.05.13,11:27
V suvislosti s udalostami na Slovensku si mnohi ludia (aj tu na porade) kladu otazku o legitimite platenia dani v state, ktory umoznuje nezodpovedne nakladanie s nimi, ba az rozkradanie a ktory svojim obcanom neposkytuje za dane nimi odvedene, ziadny, alebo obmadzeny, ci nekvalitny servis.
Natiska sa preto otazka, ci je nutne dane platit bezpodmienecne, alebo, ci je mozne legalne odmietnutie platenia dani prave z tychto vyssie uvedenych dovodov. Nema nahodou takato myslienka nejaku oporu v ustave, v zakonoch, ci nebodaj v "charte ludskych prav OSN". Viem, som asi naivny, ale topiaci sa aj slamky chyta.
Braňo
31.05.13,09:32
iba smrť a platenie daní máš v živote isté
Tweety
31.05.13,09:53
Neplatenie daní je trestným činom.
buchač
31.05.13,19:23
Zaplať dane a potom sa sťažuj ....

Ešte aj Al Capone na neplatenie daní doplatil ........
Excise Duty
01.06.13,10:41
Zaplať dane a potom sa sťažuj ....

Ešte aj Al Capone na neplatenie daní doplatil ........
Iba na neplatenie daní, iné mu nikdy nedokázali.
taiko
03.06.13,13:51
no ste mi pomohli, ale kukam, ze nie som sam ani prvy co sa nad tym zamyslal :-) http://www.prave-spektrum.sk/article.php?745
taiko
13.06.13,06:26
....zda sa ze sa diskusia o daniach a legitimite ich platenia sa pomalicky rozbieha. Je tu zaujimava iniciative Martina Dana, ktora sa snazi aj tejto problematike venovat. http://www.youtube.com/user/martindano a
http://youtu.be/hj9_EcFBOhg

Bravoooo Martin
Letko
13.06.13,07:01
Budeš jazdiť po ceste, využívať verejné osvetlenie, chodiť po chodníkoch, využívať MHD, vlaky,...?
taiko
13.06.13,07:12
Budeš jazdiť po ceste, využívať verejné osvetlenie, chodiť po chodníkoch, využívať MHD, vlaky,...?
Samozrejme ze budem chodit po cestach aj sa tesit verejnemu osvetleniu. Spominal som niekde, ze by som vobec nechcel platit dane? V NL platim 52% dan, ale skoro vsade okolo seba tie peniaze vidim. Skoro vsetko vybavis elektronicky, cesty su hadam najlepsie v Europe, na urade si pan a zakaznik a o socialnom systeme ani nema vyznam hovorit. ( snad len narok na 1 mediac podpory za KAZDY odrobeny rok, alebo za istych okolnosti rocna platena marodka). Ludia aj po zaplateni takych vysokych dani maju auta, chodia na zimnu aj letnu dovolenku, nie su nuteni jest odpady a podobne.

Ide podla mna o to ci je spravne, ak stat na daniach vyberie 1000 EUR, na servis pre obcanov minie 100 a zvysok rozdelia uradnici kamaratom a sponzorom.
sito
13.06.13,07:17
iba smrť a platenie daní máš v živote isté

Daniari kosia pre seba, a aj pre nás, vraj.

Vraj smrť, každého, aj toho čo platil dane ako má, a aj toho akože. Že na ne nemá.

Kúpme si chrobáka, štát za to zacvaká, MY, že?

Je dobré, či nie je dobré, mať chrobáka v hlave?
marjankaj
13.06.13,07:42
Neplatenie daní je trestným činom.
No mnohým vyjde daňová povinnosť nula, dane neplatia a ani ich nikto trestne nestíha. Napríklad bezdomovci.
Ak je platenie daní jediný problém zadávateľa, tak stačí, aby prestal mať zdaniteľné príjmy.
marjankaj
13.06.13,07:55
Možno by stálo za úvahu navrhnúť nie "progresívnu" daň ale "degresívnu".
Čím väčší základ dane tým menšie percento zdanenia.
Napríklad do 100 € 100% daň :---
A nad takú miliardu € by daň klesla na 0%.

Možno by sa všetci snažili zarobiť, čo najviac, aby platili menšie dane.:D A mali by sme najväčší počet miliardárov. A rebríček najbohatších by zrušili, lebo by sme obsadili všetky miesta.:---
sito
13.06.13,07:58
To akože z nuly, daň, platiť? Z hovna, to áno, však je, aj na hovno, ak je. Ale z nuly? Krát, deleno, plus, mínus. Že by z hovna bič sa dal upliesť?

Ale sme ...
sito
13.06.13,08:16
Možno by stálo za úvahu navrhnúť nie "progresívnu" daň ale "degresívnu".
Čím väčší základ dane tým menšie percento zdanenia.
Napríklad do 100 € 100% daň :---
A nad takú miliardu € by daň klesla na 0%.

Možno by sa všetci snažili zarobiť, čo najviac, aby platili menšie dane.:D A mali by sme najväčší počet miliardárov. A rebríček najbohatších by zrušili, lebo by sme obsadili všetky miesta.:---


Ján, a nešlo by to aj pri kúrení v bytovom dome? Čím viac vlastník kúri, tým nenej platí, pripadne menej doplatia. alebo neplatia. Ale, ktosi musí za dom, že? Pri ročnom vyúčtovaní majú preplatok, niektorí? Ako je to možné, reálne

Ako stupienok sme osožní. Ak nie sú po ruke schodíky, aj chrbáty môžu tak poslúžiť, že?

Vydržať!!!
marjankaj
13.06.13,08:19
To akože z nuly, daň, platiť? Z hovna, to áno, však je, aj na hovno, ak je. Ale z nuly? Krát, deleno, plus, mínus. Že by z hovna bič sa dal upliesť?

Ale sme ...
Čo ti nefunguje kalkulačka?:eek:
0 krát 100% je zase len 0.:---
taiko
13.06.13,08:22
Dan nech bude aj 50%, len nech ju vsade dookola vidime, v skolstve, v zdravotnictve, v sudnictve, na cestach, na uradoch. Nech mi ta dan setri cas, nervy aj peniaze. A nech sa po zaplateni tej dane aj budem trosku tesit zo zivota vo svojej krajine
Indeed
13.06.13,08:25
taiko ,ty maš nebezpečné myšlienky....

ak sa ich nevzdáš, tak časom Ťa eliminujú...
taiko
13.06.13,08:29
taiko ,ty maš nebezpečné myšlienky....

ak sa ich nevzdáš, tak časom Ťa eliminujú...
ako presne to myslis? Mam sa vzdat myslienky na to, ze za svoje odvedene dane mam mam zaruceny adekvatny servis od statu?
Problemom asi je ze sa vsetci rychlo vzdavame myslienok na pravo, spravodlivost, slusnost, bezuhonnost, efektivitu. Ked ides do obchodu, tak za svoje penieze dostanes adekvatny tovar, preco by to tak nemalo byt aj vo vztahu k statu a k daniam?
taiko
13.06.13,08:40
Otazkou popri tom vsetkom, alebo mozno vdaka tomu vsetkemu ostava, ci sa na Slovensku vobec oplati pracovat, ci podnikat. Ci vobec taky priemerny zivnostnik, ci podnikatel ma vobec sancu sa nejako slusne uzivit, bez toho, aby nemusel neustale rozmyslat o tom, ci a ako ma niekoho ukratit. A je jedno ci hovorime o danovom urade, dodavateloch, odberateloch, ci zakaznikoch. Alebo ci moze taky clovek spokojne spat a existovat, ak vie ze mu klientelizmus, bezpravie, rodinkarstvo, neustale zmeny v zakonoch a neustale snahy "statu" o dalsie a dalsie prispevky do statneho rozpoctu. Vsetky tieto veci by mali byt pokryte danami, ktore platime.
marjankaj
13.06.13,08:47
Možno by stálo za úvahu navrhnúť nie "progresívnu" daň ale "degresívnu".
Čím väčší základ dane tým menšie percento zdanenia.
Napríklad do 100 € 100% daň :---
A nad takú miliardu € by daň klesla na 0%.

Možno by sa všetci snažili zarobiť, čo najviac, aby platili menšie dane.:D A mali by sme najväčší počet miliardárov. A rebríček najbohatších by zrušili, lebo by sme obsadili všetky miesta.:---


Ján, a nešlo by to aj pri kúrení v bytovom dome? Čím viac vlastník kúri, tým nenej platí, pripadne menej doplatia. alebo neplatia. Ale, ktosi musí za dom, že? Pri ročnom vyúčtovaní majú preplatok, niektorí? Ako je to možné, reálne

Ako stupienok sme osožní. Ak nie sú po ruke schodíky, aj chrbáty môžu tak poslúžiť, že?

Vydržať!!!
No keď nikto nebude platiť dane, lebo všetci budú zarábať miliardy, tak sa predsa nikto nenasťahuje do nejakého bytového domu.:--- A nemusí ani platiť nejaké zdravotné a sociálne poisťovne.:rolleyes: Veď na to všetko bude mať.
marjankaj
13.06.13,08:49
Otazkou popri tom vsetkom, alebo mozno vdaka tomu vsetkemu ostava, ci sa na Slovensku vobec oplati pracovat, ci podnikat. Ci vobec taky priemerny zivnostnik, ci podnikatel ma vobec sancu sa nejako slusne uzivit, bez toho, aby nemusel neustale rozmyslat o tom, ci a ako ma niekoho ukratit. A je jedno ci hovorime o danovom urade, dodavateloch, odberateloch, ci zakaznikoch. Alebo ci moze taky clovek spokojne spat a existovat, ak vie ze mu klientelizmus, bezpravie, rodinkarstvo, neustale zmeny v zakonoch a neustale snahy "statu" o dalsie a dalsie prispevky do statneho rozpoctu. Vsetky tieto veci by mali byt pokryte danami, ktore platime.
Neoplatí. Veď istá a dosť početná skupina obyvateľov to už dávno pochopila.:rolleyes::eek:
taiko
18.06.13,07:25
Zase jeden clanok na zamyslenie. http://ekonomika.sme.sk/c/6839601/kto-je-na-vine-ze-nasa-dph-funguje-zle.html. Teraz budem trosku demagogicky. Kolkym ludom a o kolko treba zdvihnut dane, aby sa vykryli podvodne vratky DPH, ktorych vyska je niektorymi odhadovana az na 1 000 000 000 EUR? Preco statne institucie, ktorym platime za to aby ochranoval svojich obcanov ( a to v akomkolvek slova zmysle) dopustili, aby tito obcania boli takto nehorazne okradani? Tu si je ale potrebne uvedomit, ze my obcania tvorime stat, a ze ked je okradany stat, sme okradani my.
Letko
18.06.13,07:54
To akože z nuly, daň, platiť? Z hovna, to áno, však je, aj na hovno, ak je. Ale z nuly? Krát, deleno, plus, mínus. Že by z hovna bič sa dal upliesť?

Ale sme ...
Čo ti nefunguje kalkulačka?:eek:
0 krát 100% je zase len 0.:---
Nulou sa nedá násobiť a ani deliť.
marjankaj
18.06.13,08:07
To akože z nuly, daň, platiť? Z hovna, to áno, však je, aj na hovno, ak je. Ale z nuly? Krát, deleno, plus, mínus. Že by z hovna bič sa dal upliesť?

Ale sme ...
Čo ti nefunguje kalkulačka?:eek:
0 krát 100% je zase len 0.:---
Nulou sa nedá násobiť a ani deliť.
Ja som myslel normálnu kalkulačku, nie ruský sčot. :---
Dal som 0 krát 5 a čo myslíš, že mi vyšlo? :D
taiko
18.06.13,08:10
Dal som 0 krát 5 a čo myslíš, že mi vyšlo? :D
whuaaaaa, ze "ruský sčot". skoro som umrel:D
taiko
25.06.13,10:43
:eek: a ideme dalej. Myslim ze nas caka viac dani, viac poplatkov http://ekonomika.sme.sk/c/6847347/stat-vyberie-menej-na-daniach-kazimir-musi-najst-stamiliony-navyse.html
Dokedy este?