Evelyn25
11.03.06,18:47
Ahojte,
mam 2 otazky:
1)podľa zákona 428/2002 par. 7, na spracovanie osobnych udajov potrebujeme súhlas dotknutej osoby, ako postupujete, ak Vám žiadatelia o prácu posielaju zivotopisy. Posielate im naspäť tlačivo, aby Vám dali súhlas na spracovanie údajov zo životopisu? Nedá sa to chápat tak, že ziadateľ o prácu tým, že si posiela zivotopis do firmy, vlastne dáva automaticky aj svoj súhlas aj ked to nepotvrdi na tlacive alebo nenapise do zivotopisu?

2)mám jedného dohodára, ktorý má jednu dohodu o vykonaní práce na jeden druh činnosti od 02.03-31.07.2006, prihlásila som ho do SP 1.03.2006 a zároveň som poslala aj odhlášku na deň 31.07.2006, spravila som to správne?

Dakujem za odpoved

evelyn
ondrejvla
11.03.06,17:56
A prečo si poslala už aj odhlášku? A čo v prípade (nedaj Bože) vyššej moci?
Nikdy nevieš, čo sa môže stať, myslím, že si neurobila správne.
Iniciatíva má byť taká, aby z teba nebol nepriateľ sám sebe!
ondrejvla
11.03.06,17:58
K prvej často otázky by som doplnila, už keď žiadate od záujemcov o zamestnanie ich profesné životopisy, mali by ste pri výzve o ich doručení zároveň uviesť, že súhlasia s tým, že ich údaje budú použité pre potreby vašej firmy.
ANNAP
11.03.06,18:02
Prečo si poslala aj odhlášku? A keď spraví prácu skôr, alebo ochorie a nebude môcť dokončiť alelbo nedaj Bože zomrie? Aj keď zamestnanca zamestnávaš na určitú dobu aj vtedy hneď pošleš aj odhlášku? Čakám na čas.
vladan
11.03.06,19:56
1)podľa zákona 428/2002 par. 7, na spracovanie osobnych udajov potrebujeme súhlas dotknutej osoby, ako postupujete, ak Vám žiadatelia o prácu posielaju zivotopisy. Posielate im naspäť tlačivo, aby Vám dali súhlas na spracovanie údajov zo životopisu? Nedá sa to chápat tak, že ziadateľ o prácu tým, že si posiela zivotopis do firmy, vlastne dáva automaticky aj svoj súhlas aj ked to nepotvrdi na tlacive alebo nenapise do zivotopisu?

.... životopisy a žiadosti o prijatie do pracovného pomeru – § 7 ods. 4b) – je to istá forma predzmluvného vzťahu, čiže tu sa súhlas dotknutej osoby taktiež nevyžaduje. Týmto uchádzačom by sa mala oznámiť likvidácia ich osobných údajov po splnení účelu, ale je tu možnosť od tejto činnosti upustiť a to podľa § 14 ods. 2.
Evelyn25
12.03.06,06:10
Lenze my neziadame od uchádzacov zivotopisy a ziadosti, oni nam ich sami od seba posielaju, aj v takomto prípade treba súhlas od nich?

Dakujem
denis6
13.03.06,12:15
Čo sa týka tých dohodárov, tú odhlášku budeš musieť poslať ešte raz v mesiaci kedy bud dohoda končiť. Keby si mala prípad, že v jednom mesiaci ti dohoda začala a koncom toho istého mesiaca končí, vtedy by si to takto mohla poslať a Sociálna poisťovňa by ti to akceptovala, ale inak nie.