MyGreenAngel
31.05.13,10:52
Dobrý deň,
prosím o radu ohľadom vyplatenie mojej mzdy po ukončení pracovného pomeru.

V januári tohto roku som nastúpila do pracovného pomeru v jednom NEMENOVANOM zariadení. No čoskoro som zistila, že toto zariadenie je dosť problematické, preto som ukončila svoj pracovný pomer ešte v skúšobnej dobe.
Pracovný pomer bol ukončený riadne dohodou, všetky dokumenty boli v poriadku, na vyplatení mzdy sme sa s riaditeľom zariadenia ústne dohodli, že mi budú zaslané na účet v banke.
No doteraz som svoju výplatu nevidela.
Dokonca som zistila, že som nebola za ten čas ani evidovaná v zdravotnej a sociálnej poisťovni, odkiaľ som mala dostať peniaze za maródku.
Už 2 mesiace sa snažím získať svoju mzdu, no počúvam len samé sľuby. Mojou kontaktnou osobou je len sekretárka riaditeľa (bývam 90 km od zariadenia). Skontaktovať sa s riaditeľom je nemožné - jeho telefónne číslo je zakaždým nedostupné a sekretárka mi zakaždým povie, že riaditeľ je mimo zariadenie.
Na moju písomnú výzvu ohľadom vyplatenia mzdy som dostala vždy len sľub, že "budúci týždeň" mi budú peniaze vyplatené.
Poradíte mi, prosím, ako mám ďalej postupovať?
Ďakujem za každú cennú radu.
willma
31.05.13,09:45
podať trestné oznámenie na najbližšej polícii, vezmi so sebou PZ, dohodu o skončení v skúšobnej lehote, výpis z účtu, kde ti chodila mzda, ako aj tú písomnú výzvu a hlavne sa nedaj odbiť - polícia musí prijať oznámenie tam kde prídeš ty a nie v sídle zamestnávateľa.
pizzanoel
31.05.13,17:18
moje odporúčanie je inšpektorát práce... nakoľko hovoriš že ťa ani neprihlasil zamestanvatel do poistovni tak urcite by som podala podnet na inspektorate...zato mu hrozi pokuta 2 000 eur za kazdy jeden den neprihlasenia...