alenat
11.03.06,20:36
prajem krasny dnik, chcela by som sa spytat, ako je to s odvadzanim DPH. Vo februari tohto roku som založila živnosť, budem pracovať ako sprostredkovateľ stavebneho sporenia a i. DPH budem teda platiť pravdepodobne štvrťročne, neviem však, či štvrťročne od začiatku kalendárneho roka, alebo odo dňa založenia živnosti. Ďalej by som sa chcela spytat, v akej vyske budem platit tuto dan, pripadne ako sa vypocitava a dokedy som povinna ju odviest.
Vopred dakujem za vsetky odpovede a pomoc
KEJKA
11.03.06,19:43
Ak nie si registrovaná ako platiteľ DPH, tak neplatíš nič.
Ak by si sa zaregistrovala, dostaneš dátum registrácie. Od toho dňa plynie zdaňovacie obdobie do KONCA KALENDÁRNEHO štvrťroka.
Pri stavebnom poistení však nie si povinná sa zaregistrovať :eek:

Na teba sa vzťahuje daň z príjmu. A na tú máš čas do konca roka 2006.
DP podávaš do 31.3.2007.
ALBO
11.03.06,20:14
prajem krasny dnik, chcela by som sa spytat, ako je to s odvadzanim DPH. Vo februari tohto roku som založila živnosť, budem pracovať ako sprostredkovateľ stavebneho sporenia a i. DPH budem teda platiť pravdepodobne štvrťročne, neviem však, či štvrťročne od začiatku kalendárneho roka, alebo odo dňa založenia živnosti. Ďalej by som sa chcela spytat, v akej vyske budem platit tuto dan, pripadne ako sa vypocitava a dokedy som povinna ju odviest.
Vopred dakujem za vsetky odpovede a pomoc Takže ak sa pýtate na DPH, odpoveď je nasledovná: Sprostredkovanie stavebného sporenia je činnosť podľa § 39 zák o DPH a táto provízia je oslobodená od dane. Takže, keby ste sa aj stali platiteľom DPH, tak nebudete nabaľovať na svoje služby DPH. Ale mali by ste povinnosť viesť evidenciu a robiť DPriznanie ako platitelia dane. Platiteľom dane sa stane ten podnikateľ, ktorý dosiahne za 12 po sebe nasledujúcich mesiacov obrat 1,5 mil. Sk. Podľa §4/9 zákona sa do obratu započítavajú aj finančné služby. Takže vy, si začnete počítať výnosy z provízií (ak máte aj inú činnosť ,tak aj z toho) a v mesiaci, kedy dosiahnete 1.5 mil sa zaregistrujete. No a až potom sa na vás začnú vzťahovať povinnosti platiteľa DPH.
Ksena
28.12.06,19:44
Neviem či som správne porozumela odpovedi- Teda ak dosiahnem obrat pri sprostredkovaní stavebného sporenia v decembri 2006 1,5 mil. Sk, musím sa zaregistrovať za platiteľa DPH a viesť evidenciu DPH, ale na províziu nie je DPH. Tak potom budem pri daňovaom prizaní prepočítavať koeficientom? Alebo ako to má byť správne??????
Milan Benka
29.12.06,06:45
A ak nerobíš nič iné iba to sprostredkovanie, koeficient ti vyjde 0.