Broňa2
31.05.13,15:44
Dobrý deň.Potrebujem poradiť ako mám vymáhať dlžnu sumu od snúbencovho brata?Prišlo platiť snubencovi za brata čo mu zobral na splatky a neplatil,on nemal tolko z ruky a mal na to 10 dní tak som išla do banky a vzala som ja 3 000 eur,dala som sa prehovoriť v banke že aby som vzala väčšiu sumu a budem mať nižšie uroky a ja hlupa som urobila.Priateľ tie peniaze nedal mame aby odložila ale dal ich všetky bratovi.Ten povedal že si da doporiadku dom a da ohodnotit a zoberie požičku tak nam to vrati ale do dnes sa nestalo za 3 roky dal len 600 eur a za splátky ho musím obhaňať.Nemám to na papieri,mám len z banky že som takú sumu zobrala a svedkov čo o tom vedia ale je jeden problem že všetko čo má napisal na svoju mamu a tak aj exekutorov čo má mu nemôžu nič zobrať.Už ma prešla trpezlivosť s nim a tak vás chcem požiadať o radu.Keby som vedela ako mám napisať papier na vyzvanie zaplatenie dlhu aby som mu ho mohla poslať a vraj ak bude toto ignorovať tak mám podať trestné oznámenie.čo mám robiť?
draik
31.05.13,14:02
Prečítajte si tunajšiu diskusiu. Písalo o tom x krát. Z napísaného sa vynára pochybnosť, či ste peniaze požičali snúbencovi alebo skutočne jeho bratovi. Všetko bude predmetom dokazovania na súde, na základe výpovedí, ak dlžník písomne dlh neuzná.
KEJKA
31.05.13,14:03
ver mi, že je to škoda námahy.
Mne dlhovali 2x vyššiu sumu, trestné oznámenie je na dve veci - dostal podmienku a peniaze neuvidím. Našťastie som mala notársku zápisnicu o uznanaí dlhu, takže to má exekútor, aj vyzvali zam-eľa na zrážanie zo mzdy, ale ten to ignoruje.
Som v lepšej východiskovej situácii, a peniaze nikde.
Takže môžeš akurát oželieť a ísť ďalej - normálnym spôsobom sa k tomu nedostaneš.