lenulienka26
31.05.13,17:30
chcem poradit . v praci som odovzdala papiere o tom ze som tehotna . pracujem cey pracovnu agenturu v jednej firme dali mz vypoved ze nemaju pre mna pracu . podla mojich informacii ma zamestnavatel teda agentura nemoze prepustit kedze som v ochrannej lehote . ako mam postupavat este som vypoved nepodpisovala len my to bolo oznamene .niesom v skusobnej dobe a neviem ako mam postupovat pri rieseni . prosim vas o radu
Tweety
31.05.13,15:31
Áno, si v OD, pre zamestnávateľa platí podľa § 64 ZP zákaz výpovede. Toto platí v prípade, že už nie si v skúšobnej dobe. V SD neide o výpoveď. Ak zamestnáv. pozná ZP, tak určite k výpovedi nedôjde.
lenulienka26
31.05.13,15:33
niesom v skusovnej dobe .
lenulienka26
31.05.13,15:34
chcem navstivit inspektorat prace len neviem ci mi to pomoze .
Tweety
31.05.13,15:35
Tak potom si v OD. Ak Ti aj napriek tomu dajú výpoveď, porušia ZP.
terezamaria
01.06.13,14:39
Lenulienka, nakoľko si zamestnávateľovi odovzdala potvrdenie o tom, že si tehotná, nemôže Ťa prepustiť, teda nemôže Ti dať výpoveď.
Zákaz výpovede
§ 64
Na začiatok

(1) Zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe, a to

a) v dobe, keď je zamestnanec uznaný dočasne za práceneschopného pre chorobu alebo úraz, ak si túto neschopnosť úmyselne nevyvolal alebo nespôsobil pod vplyvom alkoholu, omamných látok alebo psychotropných látok, a v dobe od podania návrhu na ústavné ošetrovanie alebo od nástupu na kúpeľnú liečbu až do dňa ich skončenia,
b) pri povolaní na výkon mimoriadnej služby v období krízovej situácie odo dňa, keď bol zamestnanec povolaný na výkon mimoriadnej služby doručením povolávacieho rozkazu alebo keď bol na výkon mimoriadnej služby povolaný mobilizačnou výzvou alebo mobilizačným oznámením, alebo ak bol zamestnancovi výkon mimoriadnej služby nariadený, až do uplynutia dvoch týždňov po jeho prepustení z tejto služby; to platí rovnako v prípade výkonu alternatívnej služby podľa osobitného predpisu,
c) v dobe, keď je zamestnankyňa tehotná, keď je zamestnankyňa na materskej dovolenke ,alebo keď sa osamelá zamestnankyňa alebo osamelý zamestnanec starajú o dieťa mladšie ako tri roky keď je zamestnankyňa a zamestnanec na rodičovskej dovolenke,