MIRKA
11.03.06,21:22
ahojte,

poraďte mi, prosím, ako zaúčtovať CP (súkromným autom) v JÚ.

Platba za PHM sa realizuje cez podnikateľský účet, zaúčtuje sa ako neovplyvňujúci výdavok. Mám CP zaúčtovať ako ID alebo normálne cez pokladňu?? (v pokladni nemám dostatok peňazí, nakoľko všetko sa platieva a aj inkasuje cez účet. ak by som dala vklad do pokladne, je jasné, že ten vklad v skutočnosti nebol a nevyzeralo by to blbo???)
Zita5
11.03.06,20:25
ahojte,

poraďte mi, prosím, ako zaúčtovať CP (súkromným autom) v JÚ.

Platba za PHM sa realizuje cez podnikateľský účet, zaúčtuje sa ako neovplyvňujúci výdavok. Mám CP zaúčtovať ako ID alebo normálne cez pokladňu?? (v pokladni nemám dostatok peňazí, nakoľko všetko sa platieva a aj inkasuje cez účet. ak by som dala vklad do pokladne, je jasné, že ten vklad v skutočnosti nebol a nevyzeralo by to blbo???)


Vyplatenie cestovného príkazu sa praktizuje cez pokladňu - výdaj a účtuješ od prevádzkovej réžie .Vklad nevyzerá blbo , je to bežná finančná operácia .
petovsan
11.03.06,20:28
ahojte,

poraďte mi, prosím, ako zaúčtovať CP (súkromným autom) v JÚ.

Platba za PHM sa realizuje cez podnikateľský účet, zaúčtuje sa ako neovplyvňujúci výdavok. Mám CP zaúčtovať ako ID alebo normálne cez pokladňu?? (v pokladni nemám dostatok peňazí, nakoľko všetko sa platieva a aj inkasuje cez účet. ak by som dala vklad do pokladne, je jasné, že ten vklad v skutočnosti nebol a nevyzeralo by to blbo???)

Nie, nevyzeralo by to blbo. Ak účtuješ cez ID, neúčtuješ o pohybe peňazí. Existuje nejaký zamestnanec, ktorý predloží do firmy cesťák a nechce ho preplatiť??? Môžeš to vyriešiť jedine tým vlastným vkladom podnikateľa do pokladne, a potom výdavkovým PD - úhrada CP do VOZD.
MIRKA
11.03.06,21:05
inak, jedná sa o CP SZČO... a z účta je jasné, že ten vklad je zaúčtovaný le "pro forma", ale iné rozumné riešenie ani mňa nenapadlo, tak som bola zvedavá na váš názor.