Silkov
11.03.06,20:25
Mám nový prípad u klienta, ktorý má auto na leasing rok 2005 a užíva ho v podnikaní.
Do výdavkov si uplatňuje iba preukazateľné výdavky na PHM?
Je v roku 2005 niečo zmenené?
Čo si môže dať do výdavku počas leasingu?
Za odpovede Vám ďakujem.....:o
Manual
11.03.06,19:31
Mám nový prípad u klienta, ktorý má auto na leasing rok 2005 a užíva ho v podnikaní.
Do výdavkov si uplatňuje iba preukazateľné výdavky na PHM?
Je v roku 2005 niečo zmenené?
Čo si môže dať do výdavku počas leasingu?
Za odpovede Vám ďakujem.....:o
Do nákladov spotrebované PHM, viesť KJ v súlade ako má byť pre firemné auto. Do výdavkov ďalej všetky opravy, servis atď. Ďalej do nákladov si dáš odpisy. To je v kocke všetko.:)
Zita5
11.03.06,19:34
Mám nový prípad u klienta, ktorý má auto na leasing rok 2005 a užíva ho v podnikaní.
Do výdavkov si uplatňuje iba preukazateľné výdavky na PHM?
Je v roku 2005 niečo zmenené?
Čo si môže dať do výdavku počas leasingu?
Za odpovede Vám ďakujem.....:o


Ak je to firemné auto evidované v obchodnom majetku firmy do výdavkov môžeš účtovať : daň z MV , nákup PHM,servisné prehliadky , opravy a všetky výdavky spojené s užívaním MV v súvislosti s podnikaním .
Silkov
11.03.06,19:37
On má KJ ale ja nemám čas ju teraz študovať, nemôžem len započítať do výdavkov preukazateľné výdavky (t.z. pokl. doklad o kúpe PHM)?
dom
11.03.06,19:44
On má KJ ale ja nemám čas ju teraz študovať, nemôžem len započítať do výdavkov preukazateľné výdavky (t.z. pokl. doklad o kúpe PHM)?
Preukázateľnosť výdavkov na nákup PHM sa dokladuje knihou jázd, práve tá je dokladom k blokom PHM, že nákup PHM súvisí s podnikateľskou činnosťou, nie je v nákladoch viac PHm ako je oprávnené účtovať podľa spotreby v technickom preukaze.