Bibiana82
01.06.13,09:31
Dobrý deň. Už niekoľko dní hľadám riešenie na môj problém, bez úspechu. Dúfam že mi tu niekto poradí. Moja situácia:

1. V apríli som dodala službu (mimoškolské vzdelávanie) za ktorú som zvyčajne platená v hotovosti, oficiálne som bola nezamestnaná
2. Odberateľ je v Nemecku, je platca DPH, miesto dodania bolo v Egypte a vypýtal si odo mňa faktúru aby mi mohol službu zaplatiť
3. Teraz mám založenú živnosť, IČO a DIČ už mám, ale niesom si istá či dostanem aj IČO DPH vzhľadom na čerstvo založenú živnosť

Ako mám postupovať ďalej?
- Požiadať o IČO DPH? (Nechce sa mi už veľmi čakať keďže ide o väčšiu sumu)
- Môžem poslať faktúru aj bez toho, len s DIČ a faktúrovať sumu bez DPH? Alebo musím k dohodnutej čiastke prirátať aj DPH?

A, termín dodania musím asi uviesť apríl, bude to mať nejaké následky keď som vtedy ešte živnosť založenú nemala?

Ďakujem
KEJKA
15.06.13,19:18
O ičDPH podľa §7a) musíš požiadať pred dodaní služby.
podľa čoho usudzuješ, že služba bola dodaná v Egypte? teda mám na mysli konkrítny § Z_DPH, to že si to možno fyzicky vykonala v Egypte, môže a nemusí byyť zaujímavé.
Podnikanie bez živnosti je podnikanie načierno - faktúrou to akutrát ešte aj dokážeš,