ZuzkaOE
11.03.06,21:02
Ahojky.
Snažím sa zaúčtovať si tvorbu sociálneho fondu. Môžem to urobiť spôsobom : vyberiem peniaze z pokladne - VD/na základe interného dokladu./ ...a teraz mám si otvoriť pokladňu sociálneho fondu kde tieto peniaze uvediem ako príjem do pokladne SF, alebo to nemusím robiť a na zaúčtovanie výdavku z pokladne mi stačí iba ten interný doklad?

Ďakujem za Vaše rady.
Zita5
11.03.06,20:05
Ahojky.
Snažím sa zaúčtovať si tvorbu sociálneho fondu. Môžem to urobiť spôsobom : vyberiem peniaze z pokladne - VD/na základe interného dokladu./ ...a teraz mám si otvoriť pokladňu sociálneho fondu kde tieto peniaze uvediem ako príjem do pokladne SF, alebo to nemusím robiť a na zaúčtovanie výdavku z pokladne mi stačí iba ten interný doklad?

Ďakujem za Vaše rady.


Mala by si mať skutočnú pokladňu, podľa môjho názoru interný doklad vylúč .Ten je na zúčtovanie nepeňažných operácii a ty potrebuješ mať finančnú hotovosť .Ak som Ťa dobre pochopila .:)
ZuzkaOE
11.03.06,20:14
Aj ja by som radšej zvolila spôsob skutočnej pokladne. Ten interný doklad mi niekto poradil, no mne sa to akosi nezdá, tak sa pýtam.
dadika
11.03.06,20:16
Peniaze z pokladne predsa nemôžeš vybrať na základe ID, veď je to "výdaj z poklane" a ten účtuješ v pokladni.
A nebolo to myslené len pri zúčtovaní miezd-tvorba SF?
DanielaSL
11.03.06,20:18
Mohla to aj tak myslieť. Spomína tam tvorbu SF.
ZuzkaOE
11.03.06,20:23
Môže byť, že sme sa s mojím "radcom" nepochopili, mne sa jednalo o zápis v peňažnom denníku aby som si mohla zapísať výdaj z pokladne.
dadika
11.03.06,20:25
takže to je jednoznačné - výdaj z pokladne = výdavkový pokladničný doklad :-))