lucy421
01.06.13,16:44
chcela by som sa spýtať čo robiť v prípade keď nie som vlastníkom bytu a chcem zrušiť trvalý pobyt osobe, ktorá už so mnou nebýva? vlastníkom bytu je stavebné bytové družstvo. na dotyčného je uvalená exekúcia a ja nechcem prísť o svoj majetok. ďakujem Lucia
arizona
01.06.13,15:21
A ako sa ta osoba dostala k trvalemu pobytu? Tiez nechapem, ze pises, ze byt nie je tvoj,ale bojis sa, ze on prides. Ako ti ex moze vziat nieco, co nie je toje? ....popis podrobnejsie
misoft
01.06.13,18:10
Dievča to má trochu popletené. Spomína exekúciu a bojí sa, že príde o byt, ktorý jej však nepatrí. Exekúcia pôjde najskôr po JEHO majetku a účte, v prípade spoločného účtu manželov - tak po ňom. Ak s nim nemá spoločný majetok, ani finančný účet - tak sa nemá čo báť.
Trvalý pobyt zruší vlastník nehnuteľnosti - SBD. Im stačí len oznámiť zmenu - že ubudol jeden podnájomník a žiadať, aby mu bol zrušený trvalý pobyt (takto sa isto aj upravia platby - o jednu osobu menej).
avalik
01.06.13,18:31
exe moze siahnut na hnutelne veci a lucy bude musiet dokazovat ze su jej ... § 55 EP

takze najlepsie mat doklady na preukazanie, ze aj ked ma trvaly pobyt rovnaky ako ty, veci v byte su tvoje
lucy421
02.06.13,10:59
ta osoba je moj synovec, takze preto ma rovnyky trvaly pobyt a ja som nenapisala, ze sa bojim o byty, ale o majetok, ktory sa v tom byte nachadza.
lucy421
02.06.13,11:00
ja som vôbec nepisala, ze pridem o byt, ale o majetok, ktory sa nachadza v tom byte...exekucia pojde po jeho majetku. to je pravda, ale on nema nic, ani ucet a ani iny majetok...no už som nad tym rozmyslala, ze poziadat SBD...a dôvod na zrusenie im musim udavat?
lucy421
02.06.13,11:02
no to je mi jasne, ze budeme musiet dokazovat, ale ako dokazem, ze napriklad blocik od telky je moj a nie jeho?
avalik
02.06.13,11:16
v prvom rade by to mala byt jeho starost aby sa prihlasil na TP tam kde byva teraz