MTV75
01.06.13,18:00
Chcem len varovať všetkých, ktorí uvažujú o "lacnej", "certifikovanej" žumpe z Poľska. Vo "vodotesnej" žumpe sa prvá spodná voda objavila do 48 hodín. Certifikát, ktorý som dostal je na ... a vôbec nepojednáva o vodotesnosti. To by však ešte nič nebolo. Na jar, keď sa topil sneh, tak bola všetka voda z okolia v našej "vodotesnej" žumpe. Takže kým sme nepozbierali všetku vodu z okolia, tak sme ťahali žumpu asi 5x za 50 Eur jedno vytiahnutie. Dodávateľ z Poľska reklamáciu písomne uznal, ale to je všetko. Telefón nedvíha a ak áno, po krátkej debate položí. Na email nereaguje vôbec. Ďalší odrb je prejazdová platňa do 10 ton. Podľa výrobcu má byť armovanie 18x18 cm. My sme však vyrezávali napojenie na odpad o veľkosti cca 25x25 cm a železo nikde. A nakoniec to naj...žumpa s objemom 12 m/3, má reálne len 11,3 m/3. Jedná sa o výrobcu: salexpol a jeho sprostredkovateľa pabloxsystem. Tieto žumpy údajne predáva aj firma z Ilavy, Čadce a podľa všetkého veľa ďalších, kde je podozrivo nízka cena, tak POZOR, aby Vás lacná žumpa nevyšla poriadne draho...
jezo421
01.06.13,17:51
Vdaka za info. Ja chcem kupit 10m3 ako zasobnik na na dazdovu vodu. Planoval som tiez betonovu, kedze plastove treba vacsinou aj tak obetonovat. Ma niekto skusenost s niecim rozumnym (a najlepsie dostupnym v Ziline)?
scame
25.07.13,10:12
ja chcem kupit zumpu z probud.pl. Brat od nich kupoval zumpu a vypada ze je ok, kupoval ju asi pred dvoma rokmi. Maju 30 rocnu tradiciu robia prefabrikovane zumpy....zumpy od poliaka z Cadce a zumpy z Ilavy to isto nie....Na okoli som nasiel iba jednu betonarku zo sucian co urobi komplet zumpu za 1650 € 12 m3. Z polska ma vyjde taka ista za 850 €, co je podstatný rozdiel a pre istou ju zaizolujem este ipou...
Indeed
25.07.13,10:20
zaleži s čoho tá žumpa je....

pred asi 10 rokmi som zváral jednu takú žumpu a váha plechu použitého na jej výrobu bola 1150 kg

lenže ja som mal plech kupeny za cenu 10 SKK / kg

dnes je cena plechu 4x vyššia preto NIE JE rentabilné kupiť plech a zvárať žumpu

ak by bol plech teraz kupovaný na Slovensku tak cena celej žumpy vrátane energie ,práce a povrchovej upravy

by musela byť najmenej 2300 eur a to nikto nedá...
bjuty smis
25.07.13,12:37
z akého je materiálu ?
kto tú žumpu osádzal ? nepoškodila sa vtedy ?
jan45
01.08.13,06:40
certifikát vydaný na žumpu nemá žiadnu hodnotu, najskôr si treba odpovedať na otázky ako píše bjuty smis, žumpa sa nehodnotí certifikátom ale skúškou tesnosti po naplnení vodou po osadení. To je doklad použiteľný pri ďaľších úkonoch. Lacnejšiu žumpu treba po osadení prekontrolovať či nemá viditeľné závady (praskliny) a omietnuť stierkou od viacerých výrobcov. Sú to vodotesné prípravky, ktoré aj pri malej hrúbke zabránia priesaku či zvonku tak aj zvnútra. Pre stavebné povolenie platí skúška vodotesnosti podpísaná stavebným dozorom .