sincerity
02.06.13,08:20
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké kroky mám podniknúť, ak chcem prepísať fungujúcu firmu- obchod s textilom na maminu-dôchodkyňu...ďakujem
marjankaj
02.06.13,06:39
Nech mamina kúpi tú tvoju firmu(asi ide o s.r.o.) a dáte to zapísať do obchodného registra.
Ale podľa formulácie otázky, toto nebude tvoj prípad.
sincerity
02.06.13,06:53
vďaka Marjanka, nie, nejde o s.r.o.,
ide o to, že sa mi naskytla možnosť štúdia v zahraničí, čiže budem nejaké 2 roky preč, a nemám ani tušenie, ako by som tu "usporiadala"
pavol54
02.06.13,06:59
živnosť sa vykonáva vo vlastnom mene nedá sa previesť na inú osobu
marjankaj
02.06.13,07:00
No mamina si nemôže kúpiť teba(ty si v tomto prípade firma).
Nech si otvorí sama živnosť, odkúpi zásoby, spolu so záväzkami a pohľadávkami, prípadne uzatvorí zmluvy o prenájme priestorov a energiami.
Ty živnosť pozastavíš na tie dva roky. A potom po dvoch rokoch zase to isté naspäť.
sincerity
02.06.13,07:10
ďakujem Vám, čiže pozastavím živnosť, dám pripraviť papiere na "predaj zásob,plus záväzky a pohľadávky", mamina si otvorí živnosť a "odkúpi" to všetko...nejaký taký "prepis" alebo "darovanie" zrejme neexistuje:) je to v naších priestoroch, čiže prenájom riešiť nemusíme...
KEJKA
02.06.13,07:12
mamu môžeš zamestnať v obchode a splnomocniť na zastupovanie pred DU a inýi inštitúciami.......bude pokračovať v tvojej práci. Tiež uvádzam ako jednu možnosť.
marjankaj
02.06.13,07:27
Ale by musela platiť naďalej odvody do SP. A mamina by nemusela, ak by si založila živnosť.
sincerity
02.06.13,09:16
presne kvôli tým odvodom to chcem riešiť radšej podľa Marjanky, ako aj kvôli zdravotnému poisteniu, keďže budem poistená tam, nemôžem byť na SK, alebo? resp. ako je to s tým zdravotným?to mi asi najviac vŕta v hlave...mamina už teraz je "zákl.prvkom" obchodu a má aj splnomocnenie, len chcem aby to papierovo bolo správne a nik ma nemohol napadnúť