acerka11
02.06.13,09:56
Dobrý deň.
Chcela by som vas poprosit o radu. Po oprani cierneho resp. tmaveho pradla my na niektorom obleceni ostávaju sivé flaky. Po rucnom oplachani to zmyzne. Robilo mi to aj ked som mala sypany prasok a aj teraz pri tekutom. Myslim si ze úrpblem bude v plachani ale neviem ako to vyriesit. Prasku urcite nedavam vela a mnozstvo pradla som uz tiez skusila obmezdit a stale je to rovnake pri tmavom pradle.
Prosim poraddte co stym.
Dakujem
terezamaria
02.06.13,08:33
Určite máš nejakú poruchu pláchania, treba zavolať opravára.
Ešte druhú možnosť by som videla v málopriechodnej odpadovej hadici, že vždy zostane v práčke z predošlého pláchania voda a nakoniec je prádlo flakaté a šedé.
erik555
02.06.13,09:10
acerka11
02.06.13,10:17
dakujem
acerka11
02.06.13,10:18
dakujem za radu.....vyskusam
lujza.j
02.06.13,10:24
okrem toho čo tu Terezka odporučila....tak potom môže byť ešte, že dáš veľa prádla a prášok-grcnuté nečistoty sa nevypláchajú.....ja ak mám pocit, že mám viac prádla ako štandard dám dupľovanú vodu na pláchanie....malé teploty periem v tekutých, vyššie prachovými....práškoch
zanetth
02.06.13,10:31
Ja zvyknem raz za dva tri mesiace pustiť prázdnu pračku na 90 stupňov, priamo do bubna dám kryštalickú sódu a ocot a nechám prebehnúť celý program...
lujza.j
02.06.13,10:54
v živote som práčku na prázdno nepúšťala...bežne periem na 90st. minimálne raz za týždeň....tento problém som mala iba ak bolo viac prádla v bubne....
asedma
02.06.13,11:33
Pradlo je dobre davat do pracky prevratene a tmave prat v cist. prostriedkoch na tmave pradlo, najlepsie v tekutom stave.
zanetth
02.06.13,12:09
Ja zase takmer vôbec neperiem na 90 stupňoch, väčšinou len na 30 alebo 40, preto to zvyknem takto raz za čas urobiť...všetky usadeniny z hadíc aj z bubna sa takto uvoľnia - vidím to pri vypúšťaní...
lujza.j
02.06.13,13:46
...ale baktérie sa ničia pri praní nad 60st.,ja som to aj ak myslela, že tým, že periem na "vrelo"...tak popri tom odíde aj bordel...takže keby si šupla uteráky, utierky a iné čo znesie vysokú teplotu...tak by si si ju vyčistila a ušetrila by si elektr. za jedno prázdne pustenie práčky.... :-)
lujza.j
02.06.13,13:48
takto som ani nepísala...to už by malo byť samo-sebou...že šecko prevrátené....:-)aj tak žehlím...teda ak žehlím...náhodou...:-D
zanetth
02.06.13,14:04
No, inak utierky raz za čas vyváram a k nim by sa mohla prihodiť aj tá kryštalická sóda a ocot, aby to malo lepší efekt aj pre pračku...díky za podnet k uvažovaniu :-) ... Uteráky nezvyknem na vysokých teplotách prať, ničia sa tým, radšej ich ožehlím a tak zničím aj príp. baktérie ...
lujza.j
02.06.13,15:50
no to ja zas nežehlím...:-))tiež som kedysi max na 60st., potom sme raz prišli od mora a uteráky ostali také nijaké....tak som ich šupla na 90st.a boli pekne vypraté...tak mi to ostalo.....